Vlissingen struikelt alsnog in slotfase Rillandia laat zich thuis verrassen door Dosko MS A t I r Nick de Groote bezorgt Hoek in Heinenoord de 12 SPORT Jannes Tant slaakt na afloop een zucht van opluchting en geeft zijn spelers een pluim. „Ze hebben als leeuwen gevochten." Daarmee kreeg een duel dat lange tijd op o-o leek af te stevenen als nog een winnaar. EHC wreef zich in de handen, want de Limburgse ploeg bleef zo in het spoor van koploper Dongen. Van Vlissingen kan dat niet meer worden gezegd. De Walcherse ploeg zette voor de winterstop een slechte reeks neer - zes duels, twee punten - maar begon 2016 vorige week met een 3-1-zege op TOP. Die overwinning kreeg gistermiddag geen passend vervolg. Vlissingen bleef door de nederlaag vijfde, met dertien ver- liespunten meer dan nummer twee EHC en zeventien punten minder dan lijstaanvoerder Don gen. In Hoensbroek mocht Vlissin gen geen aanspraak maken op een overwinning, maar een punt had niet eens onverdiend geweest. De bezoekers speelden gediscipli neerd en compact, maar konden zonder de geblesseerde topscorer Josimar Pattinama aanvallend geen vuist maken. EHC hield Vlis singen ver genoeg van het doel en gokte zelf op tegenstoten door een KARAKTERISTIEK snelle omschakeling. Die speelwij ze had Jurriaan van Poelje vooraf al uitgetekend voor zijn spelers en lange tijd leek een punt een resul taat dat gekoesterd moest worden. Vlissingen mocht zelf dan weinig tot niets creëren, het gaf ook nau welijks kansen weg. „Dan is het extra zuur dat je de wedstrijd door één zo'n moment verliest", zei Van Poelje. Vlissingen kreeg voor rust één kans, maar Quincy Gooding schoot de bal na een corner in het zijnet. Tien minuten na rust ont snapte Pietersma aan een rode kaart, toen de doelman zijn doel uitkwam en medespeler Roysel Ja mes en EHC-spits Karim Mahmoud torpedeerde. „Oei, dacht ik meteen", aldus Pieters ma. „Ik was bang voor een kaart, maar hij gaf niks." Net als een week eerder tegen TOP veroorzaakte de naar Halste ren vertrekkende keeper in de slot fase een strafschop. Vorige week betekende dat de 3-1 en de eretref- fer voor TOP, deze keer leverde het EHC drie punten op. Pieters ma baalde er stevig van, want hij speelde verder een prima wed strijd. Zoals eigenlijk heel Vlissin gen wel een voldoende haalde, zonder dat één speler er echt bo venuit stak. Alleen stapte de Zeeuwse hoofdklasser wel met le ge handen terug de bus in. „Iedereen heeft alles gegeven", vond routinier Thomas Ragut. „We hebben nauwelijks een kans afgedwongen, maar hadden hier wel een punt moeten pakken." In de slotfase drong Vlissingen nog wel aan, maar een schot van Salim Ben Sellam raakte de buitenkant van de paal. Aan de andere kant voorkwam Pietersma een tweede treffer van EHC. Over een kampioenschap hoeft nu niemand meer te praten bij Vlissingen. Alleen het winnen van de derde-periodetitel lijkt de hoop op promotie nog levend te kunnen houden. Over een kleine twee weken, na de carnavalsbreak, mag Vlissingen op eigen veld weer op zoek naar het goede ge voel en het juiste ritme. Tegen stander is dan Baronie, de num mer twaalf van de ranglijst die gis teren verrassend van Halsteren won (1-0). Dat moet Jurriaan van Poelje nog wel een beetje deugd hebben gedaan, want hij is vol gend seizoen trainer van Baronie. Het winnende doelpunt van Sezer Yerel was een beauty, net over de middenlijn schoot hij de bal over de te ver voor zijn doel staande doelman van Rillandia. In de strijd om de titel moest Rillandia door de eerste seizoensnederlaag een veer laten. Het heeft evenveel punten als de koplopers ZSC'62 en SKNWK, maar die hebben na de afgelastingen van zaterdag een duel minder gespeeld. Vosmeer deed wel goede zaken door een 4-0-zege op Vrederust. Vosmeer-doelman John Aarnoud- se stopte een strafschop. Rillandia-Dosko 1-2. Arjan Koop- mans 1-0, eigen doelpunt 1-1 en Sezer Yerel 1-2. Nog geen twee minuten na het laatste fluitsignaal stonden de spelers van Hoek schouder aan schouder, in een soort scrum. Daar, in de mid dencirkel, nam Reguillo Vandepitte na de zege op Heinenoord (0-1) het woord. Omringd door zijn medespelers was de boodschap geen ingewikkeld verhaal. Sa men hadden ze de eerste uitoverwinning van het seizoen over de streep getrokken en samen moeten de spelers van Hoek er nu voor zorgen dat er meer goede resulta ten volgen. Birgen Martens balde zijn vuist, Jordi de Jonghe liep met een grote grijns op zijn gezicht het veld af en Jannes Tant stak zijn opluchting niet onder stoelen of banken. Meteen na afloop verwelkomde hij de overwinning op Heinenoord al met een schreeuw waar heel veel in zat. „Weet je wat het is", zei Tant even later. „In het voetbal sta je altijd onder druk, of je nu trainer of speler bent. Als je boven aan staat is er de druk om daar te blijven, als je onderaan staat is er de druk van het moeten winnen. Ik kan wel met die druk omgaan, maar het is wel een ballast." Dat Hoek zaterdag met hangen en wurgen overeind bleef leek na afloop nie mand meer te interesseren. „Ik heb de af gelopen jaren al veel goede wedstrijden gespeeld met Hoek, maar na afloop ston den we met lege handen. Nu was het mis schien wat minder, maar we winnen KARAKTERISTIEK wel. Dat vind ik nu even belangrijker", zei Nick de Groote. De rechtsbuiten be zorgde Hoek een droomstart, door al na vijf minuten te scoren. De Groote werd aan de zijlijn ingespeeld, trok naar bin nen en zocht de combinatie met Guillau me Clinckemaillie. Terug in balbezit schoot hij de bal op de paal. „Maar ik had geluk", bekende De Groote. „De bal kaat ste via de paal terug op mijn been en ging er zo in." In de 25 minuten die daarna volgden had Hoek weinig te duchten van Heine noord. Een wissel, na 31 minuten, veran derde het spelbeeld echter. Aanvaller Tom den Boer kwam voor linksback Brandon Baumgart en vanaf dat moment had Hoek het bijzonder lastig. De ploeg had geen antwoord op het opportunisti sche spel van Heinenoord, dat vooral bij dodespelmomenten gevaarlijk was. Hoek bleef overeind dankzij Jordi de Jonghe. De doelman had een paar gewel dige reflexen in huis. Zeven minuten voor rust lag hij al op de grond, toen de bal nog van richting werd veranderd. Met zijn rechterarm kon De Jonghe de bal nog net naast zijn doel tikken. Daar door haalde Hoek de rust met de minima le voorsprong, om die vervolgens in de tweede helft vast te houden. De Jonghe moest nog één keer handelend optreden, toen de bal voor de voet van Mitch Fran sen caramboleerde. Voordat de aanvaller schoot was de afloop eigenlijk al bekend: De Jonghe kwam als winnaar uit het één-tegen-éénduel. „Ik vond ons de eerste twintig minu ten echt heel goed voetballen", keek Tant terug. „Maar omdat we de 0-2 niet maak ten kregen we weer een terugval. Dat heeft echt met vertrouwen te maken. Ik heb tijdens de rust gezegd: ga nu niet pa- nikeren, steek je niet weg, blijf de bal vra gen, want anders krijgen we het heel moeilijk. We zaten de afgelopen maan den zó diep, dat doet iets met voetbal lers. Het was ook lang geleden dat we eens op voorsprong hadden gestaan. Mijn spelers zijn de afgelopen tijd door de resultaten met veel negativisme in aanraking gekomen. Daarom moet ik ze nu een pluim geven. Ze hebben vandaag tot de laatste seconde als leeuwen gevoch ten en hebben zichzelf beloond." 'De bal kaatste via de paal terug op mijn been en ging er zo in' door Barry van der Hooft HOENSBROEK. Twee hoofdrolspe lers in een weinig opwindende ver toning stonden na afloop ineens naast elkaar in de deuropening van de gang naar de kleedkamers. „Ik raakte hem daarnet echt niet", zei Vlissingen-doelman Ariën Pieters- ma. „Dat klopt", bekende 'slachtof fer' Peter-Jan Erkens. De middenvel der van EHC/Heuts liet zich na 82 minuten over het uitgestoken been van Pietersma vallen en zag ploeg genoot Bastian Weiser de toege kende strafschop benutten (1-0). EHC/Heuts-VC Vlissingen 1-0 (0-0). 82. Bastian Weiser 1-0 (straf schop). Scheidsrechter: R.P.M.G. van den Boorn (Maastricht). Gele kaart: Thomas Ragut en Roysel Ja mes (beiden VC Vlissingen). Aan tal toeschouwers: 75. VC Vlissingen: Ariën Pietersma; Khalid El Hattach, Milton Roemera- toe, Roysel James, Quincy Goo ding (86. Perry Bierkens); Etienne Mallie, Thomas Ragut, Said Bou- zambou (83. Geraldi Geerman), Sa- lim Ben Sellam; Abdoe Abdenbi en Hoessein Bouzambou. door Robin Hamelink VLISSINGEN. Laagvlieger Dosko won in de vierde klasse B met 2-1 bij Rillandia. Waar de thuisploeg de slechtste wedstrijd van het seizoen speelde, lieten de bezoekers uit Bergen op Zoom zien dat ze wel degelijk goed kunnen voetballen. Vosmeer-Vrederust 4-0. Karei van Zanten 1-0, Thijs van Zanten 2-0, Jeroen ten Hove 3-0 en Rick de Klerk 4-0 (strafschop). Bijzonderheid: Vos meer-goalie John Aamoudse stopt strafschop van Mounaim El Bousaksa- ki. Halsteren-SPS 2-0. Maarten de Kort 1 -0 en Jordy van Dongen 2-0. Gebalde vuisten door Barry van der Hooft Heinenoord-Hoek 0-1 (0-1). 5. Nick de Groote 0-1. Scheidsrechter: B.B. van den Helder (Ter Aar). Gele kaart: Sander van der Pols (Heinenoord) en Thomas van Renterghem (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Sascha Beshliaha, Lionel Fitsch, Mateusz Kuzmicki, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Na than Lagrou (90+2. Ibrahim Eryürük), Bir gen Martens; Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (79. Rahim Abdul) en Kyle Doesburg. Nick de Groote laat Andrew van Tiggelen (rechts) achter zich. foto Pim Waslander/ Orange Pictures Nick de Groote SNUEN e Uitblinker Jordi de Jonghe (midden) loopt na de zege op Heinenoord met Sascha Beshliaha (links) en Reguillo Vandepitte het veld af. foto Pim Waslander/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42