'Eén duel kan verschil maken' VOORSPEL WEDSTRIJDEN S sportnieuws.nl ^T) Van Bronckhorst kan niet de D 4 SPORT Win elke maand een Samsung Galaxy Tab Nooit eerder verloor Feyenoord vijf keer op rij in de eredivisie. De 0-2 tegen ADO is een nieuw dieptepunt. Vitesse heeft het lastig na 'Bosz' Vitesse is bepaald niet beter gaan voetballen na het ver trek van trainer Peter Bosz in de winterstop. De club uit Arnhem stelde zaterdagavond het eigen publiek teleur tegen Excelsior (o-o). Vitesse speel de alweer de vierde wedstrijd onder Rob Maas, de oude as sistent van de naar Maccabi Tel Aviv vertrokken Bosz. Al leen het uitduel met degrada tiekandidaat SC Cambuur werd gewonnen (0-2). Tegen stander Excelsior brak in het Gelredome met een serie van vijf verloren duels op rij. AZ blijft foutloos na winterstop AZ heeft zaterdag ook de vier de wedstrijd na de winterstop gewonnen. De Alkmaarders waren in Nijmegen met liefst 3-0 te sterk voor het gepromo veerde NEC. Plaatsing voor Europees voetbal is ineens weer een stuk dichterbij. De Nijmeegse defensie had in de eerste drie wedstrijden na de winterstop nog geen doel punt tegen gekregen. Tegen AZ lag de bal er al na een hal ve minuut echter al in. Mar kus Henriksen scoorde. Daar na scoorden ook Alireza Jahan- bakhsh en Levi Garcia nog. Friese derby is voor Heerenveen SC Heerenveen heeft in Leeuwarden de Friese derby gewonnen ten koste van sc Cambuur. Arber Zeneli maak te vlak na rust het enige doel punt: 0-1. Cambuur is door de nederlaag nog altijd puntloos in 2016 en blijft steken op de voorlaatste plaats met dertien punten, twee meer dan De Graafschap. Heerenveen staat elfde met 29 punten. Beide ploegen waren in een uitverkocht Cambuur-stadion redelijk aan elkaar gewaagd, al kreeg Heerenveen de beste kansen. In de Kuip hopen ze dat ze woensdag in het bekertoernooi voor de ommekeer gaan zorgen. Dan speelt de ploeg de kwartfina le van het bekertoernooi in Kerk- rade tegen Roda JC. Fraser ver telt na afloop dat bekerwedstrij den zich bij uitstek lenen om de sportieve malaise een halt toe te roepen. Op 11 april 1991 zorgde Fraser zelf ooit voor de ommekeer in de Kuip. Die dag maakte hij de le gendarische winnende 0-1 tegen PSV in de halve finale van het KNVB-bekertoernooi, op een avond dat niemand daar ook maar een seconde rekening mee had gehouden. „Drie weken eer der had Feyenoord nog met 6-0 van PSV verloren in de competi tie," zegt Fraser. De goal van Fraser in Eindho ven zou uitgroeien tot een sym bool van wederopstanding. Feye noord won later dat seizoen de beker. „Het was een einde aan een lastige reeks," zegt Fraser. „Zo'n wedstrijd heeft Feyenoord nu ook nodig. Ik hoorde Giovan ni van Bronckhorst na afloop ver tellen dat die afgekeurde goal van Gustafson een moment had kunnen zijn om de ploeg weer de goede richting op te duwen. Dat is ook echt zo. Je hebt als ploeg weer een meevaller nodig, iets waar iedereen door verder kan. Zoals die 0-1 in 1991." Fraser weet hoe fanatiek de aanhang van de Rotterdammers meeleeft, in goede tijden, maar zeker ook in mindere tijden. De verdediger zat op de tribune bij de wedstrijd die in Rotter dam-Zuid algemeen wordt be schouwd als het ultieme diepte punt in de moderne geschiede nis van de club: Feyenoord-Fortu- na van 20 september 1989 (0-2). „Ik was toen in onderhande ling met Feyenoord," aldus Fra ser, die supporters het veld op zag stormen. „Toen twijfelde ik wel even of ik wel moest teke nen. Maar gelukkig heb ik het wel gedaan. Ik vind het erg jam mer dat het nu sportief zo gaat met deze club. Maar ze moeten zich realiseren: één wedstrijd kan het verschil maken. Ja, net als in 1991." Ga naar spartnieuws.nl/games en speel gratis mee! 12:45 hSi 16.00 16-00 16.00 16-00 M 'Üf West elemaal alleen stond Marko Ve- jinovic gister middag voor het vak met de fana tieke aanhang van Feyenoord. De middenvel der klapte voorzichtig in zijn handen, een gebruikelijk tafereel na afloop van een wedstrijd. Ach ter hem stonden zijn ploeggeno ten, stuk voor stuk twijfelend of ze er eigenlijk wel goed aan de den om de teleurgestelde suppor ters te bedanken voor hun steun. „Schaam je kapot", galmde het van de tribunes. En dan was een groot deel van de aanhang al lang en breed op weg naar huis. In de Kuip heerste gisteren een gevoel van totale machteloos heid. De spelers van ADO Den Haag hoefden niet eens de wed strijd van hun leven te spelen om in de Kuip de volle buit te pakken. Na FC Groningen (1-1), NEC (3-1), PSV (0-2), AZ (4-2), Heerenveen (1-2) en ADO Den Haag (0-2) is Feyenoord sportief dieper dan ooit weggezakt. De chaos is zo langzamerhand com pleet in Rotterdam. Trainer Giovanni van Bronck horst vangt al weken de klappen op, staat na afloop iedereen net jes en geduldig te woord. Het wachten is op het moment dat de directie de onervaren trainer de helpende hand toesteekt. Maar technisch directeur Martin van Geel, algemeen directeur Eric Gudde en Gerard Hoetmer, de president-commissaris van de club, hullen zich in deze diepe sportieve crisis vooralsnog in stil zwijgen. Van Bronckhorst tuurt naar buiten en zegt dat hij 'nooit zal opgeven'. „Dat deed ik als spe ler niet, als assistent-trainer niet en zal ik zeker als hoofdtrainer niet doen", zegt de coach. Maar de vraag hoe nu verder, blijkt ook hij niet te kunnen be antwoorden. Net als aanvoerder Dirk Kuyt, die aangeslagen oogt. „Ik kan mij op voetbalgebied wei nig dagen herinneren waarop ik mij slechter heb gevoeld dan nu", vertelt de Katwijker, die bij absentie van de geblesseerde Michiel Kramer gisteren weer eens in de punt van de aanval stond. Van Bronckhorst stipt zachtjes aan dat arbiter Danny Makkelie er toch echt naast zat toen Simon Gustafson voor rust voor 1-1 leek te zorgen. De jonge Zweed stond niet in buitenspel positie maar werd toch afge- vlagd. Kip zonder kop Maar de problemen van Feye noord zitten natuurlijk veel die per dan één onterecht afgekeurd doelpunt. De ploeg was in 2015 al geen voetbalmachine, maar speelt in 2016 helemaal als een kip zonder kop. Feyenoord doet in balbezit eigenlijk maar wat, raakt bij de minste of geringste tegenvaller volledig het spoor bijster en is ook defensief be paald geen vesting te noemen. Dat Feyenoord zo instabiel is, is opvallend omdat de ploeg één van de meest ervaren selecties van Nederland heeft. Elia, Kuyt, El Ahmadi speelden stuk voor stuk in grote competities. Ver meer, Botteghin, Van der Heij den speelden honderden duels VOETBAL IN CIJFERS ARNHEM NIJMEGEN VOETBAL F. Trainer Henk Fraser feliciteert zijn spelers met de winst in de Kuip, maar zijn gedachten gingen ook uit naar zijn oude club Feyenoord. foto ANP door Mikos Couka ROTTERDAM. Natuurlijk was Henk Fraser gisteren dolblij met de drie punter van ADO Den Haag in de Kuip. Maar uiteraard ontging het hem niet dat Feyenoord huilt na een serie van zes wedstrijden met zeventien verliespunten. „Het doet me veel pijn Feyenoord zo te zien," zei Fraser na afloop. Norwich City Watford Mana Liverpool JS Newcastle jfe Sunderland Aston 'Schaam je door Mikos Couka H FEYENOORD ADO DEN HAAG EREDIVISIE Willem II Heracles Almelo 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 13.100. Gele kaart: Van der Struijk, Ojo, Ka- waya (Willem II), Darri, Fledderus (Heracles Almelo). Willem II: Lamprou; Van der Struijk, Wuy- tens, Peters, Achenteh; Ojo, Falkenburg (60. Van der Velden), Haemhouts; Hupperts (79. De Sa), Ogbeche, Andersen (82. Kawaya). Heracles Almelo: Castro; Droste, Te Wierik, Zomer, Fledderus; Bruns (71. Van Ooijen), Pe- lupessy, Bel Hassani; Navratil, Weghorst (76. Gladon), Darri (84. Gosens). Vitesse - Excelsior 0-0 (0-0). Scheidsrech ter: Manschot. Toeschouwers: 20.112. Gele kaart: Brown (Vitesse), Kruys, Bruins, Van Weert (Excelsior). Vitesse: Room; Diks, Van der Werff, Kruis wijk, Ota; Yeini, Qazaishvili, Nakamba; Ibarra (71. Dauda), Solanke (60. Nathan), Brown. Excelsior: Kurto; Bovenberg, Fischer, Drost, Karami; Bruins (74. Van Mieghem), Kruys, Stans (74. Vermeulen); Kuwas, Van Weert (85. Eibers), Auassar. PEC Zwolle - FC Groningen 1-3 (0-1). 17. Sarloth 0-1, 56. Lam 1-1, 62. De Leeuw 1-2, 77. Hoesen 1-3. Scheidsrechter: Higler. Toe schouwers: 12.225. Gele kaart: Lam, Dekker (PEC Zwolle). PEC Zwolle: Van der Hart; Marcellis (58. Becker), Lam (84. Schenkeveld), Bouy, Van Polen; Ehizibue, Brama (72. Dekker), Mari- nus, Menig; Nijland, Veldwijk. FC Groningen: Padt; Hateboer, Reijnen, Lind- gren, Payne; Madura, De Leeuw (83. Bacu- na), Tibbling; Linssen (70. Idrissi), Sarloth (23. Hoesen), Drost. PSV - De Graafschap 4-2 (3-0). 17. L. de Jong 1-0, 31. Pröpper 2-0, 44. Narsingh 3-0, 68. Van de Pavert 3-180. Straalman 3-2, 84. Pereiro 4-2. Scheidsrechter: Kuipers. Toe schouwers: 32.500. Gele kaart: Driver (De Graafschap). PSV: Zoet; Arias, Bruma, Isimat-Mirin, More no (62. Willems); Pröpper, Hendrix, Guarda do (82. Schaars); Narsingh, L. de Jong, Loca- dia (62. Pereiro). De Graafschap: Jurjus; Straalman, Pröpper, Van de Pavert, Cicek; Vida, Kaak (71. Die- mers), Smeets (81. El Jebli), Driver; Peters (59. Kabasele), Vermeij. NEC - AZ 0-3 (0-2). 1Henriksen 0-1,15. Ja- hanbakhsh 0-2, 72. Garcia 0-3. Scheidsrech ter: Van den Kerkhof. Toeschouwers: 12.130. Gele kaart: Woudenberg, Limbombe (NEC), Jahanbakhsh, Johansson (AZ). NEC: Jones; Appiah, Dumic, Golla, Wouden berg; Bikel (70. Roman), Foor, Breinburg (36. Sleegers); Rayhi (21. Ritzmaier), Santos, Lim bombe. AZ: Rochet; Johansson, Vlaar, S. Wuytens, Haps; Van Overeem (54. Haye), Henriksen, Rienstra; Jahanbakhsh (69. Garcia), Janssen, Dos Santos (76. Tankovic). Roda JC - Ajax 2-2 (1-2). 27. Milik 0-1, 29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34