FC Twente vecht zich boven degradatiestreep tekenend voor het verval SPORT 3 Sarpong terug naar Nederland Sparta klopt Den Bosch op valreep Het avontuur van Jeffrey Sar pong in Nieuw-Zeeland is voor bij. Hij heeft zijn contract met Wellington Phoenix laten ont binden. Sarpong (27) speelde in Nederland eerder voor Ajax, NEC en NAC. Sparta heeft weer een hindernis genomen op weg naar de eredivi sie. De koploper van de eerste di visie knokte zich naar een uitzege bij FC Den Bosch (1-2). Rick Ket ting bewaarde zijn winnende tref fer voor de blessuretijd. Bart Biemans dacht in de 87ste mi nuut Den Bosch nog aan een punt te helpen. Paco van Moorsel had de openingstreffer van de lijstaan voerder gemaakt. Sparta houdt een voorsprong van zes punten op VW-Venlo. NAC, dat vrijdag in de laatste minuut met 1-0 won van Helmond Sport, staat zeven punten achter en heeft een duel meer gespeeld. anderen vanaf de stip de kans te geven. „Het kan best zijn dat we een keer een strafschop missen, maar dit is gewoon niet goed. We gaan bij een volgende gelegenheid kijken naar spelers die niet de his torie van het missen heb ben." Locadia was dit keer de 'boosdoener' en verprutste voor rust de ideale mogelijkheid om een extra goal te maken. FC Utrecht verzuimde giste ren voor de tweede keer in vier dagen plaats vier te grijpen. Na een slap optre den tegen Roda JC kwam de ploeg van trainer Erik ten Hag in En schede nog beroerder voor de dag. Al na acht minuten was de wed strijd gespeeld, nadat Bruno Uvini (4) en Zakaria El Azzouzi (8) opti maal profiteerden van verdedi gend gestuntel bij de gasten. Fe lipe Gutiérrez maakte nummer drie. Laat in de wedstrijd deed Ruud Boymans iets terug namens FC Utrecht. FC Twente-trainer René Hake was natuurlijk blij met de drie punten. „Deze zege hebben we af gedwongen door Utrecht prima onder druk te zetten. Het enige wat je mijn ploeg zou kunnen ver wijten is dat we bij rust niet ver der afstand hebben genomen. Maar over negentig minuten oog den we fris en scherp. Nou resulta ten halen in uitwedstrijden en het wordt nog wat." Zijn collega Ten Hag was min der goed gemutst. Helemaal om dat zijn ploeg nu een tweeluik met PSV wacht; donderdag in de beker, zondag voor de competitie. „Tegen de beste ploeg van Neder land hebben we nul procent kans als we met de instelling van van daag spelen. Oké, we moesten ons defensief aanpassen vanwege de vele blessures, maar dan verwacht ik juist dat meer ervaren spelers hun verantwoordelijkheid nemen. Deze nederlaag heeft niks met tac tiek te maken, maar puur met in- 'Als ik niet vertrek, zal ik er alles aan doen dit team te helpen' stelling. We gaan pas voetballen als het kalf al verdronken is." De grote vraag bij FC Twente is nog wat er met Hakim Ziyech gaat gebeuren. Volgens FC Twente is er niets concreet en ook de spe ler zelf wilde gisteren na afloop van het gewonnen duel met FC Utrecht, waarin hij opnieuw een bepalende speler was, geen ont hullingen doen over zijn toe komst, daags voor het sluiten van de transfermarkt. „Ik weet het niet. Als ik niet ver trek, zal ik er alles aan doen dit team te helpen en ervoor te zor gen dat deze club in de eredivisie blijft", zei de Marokkaan bij FOX Sports. Hij liet ook doorscheme ren dat een dienstverband bij Hof- fenheim of Sampdoria, twee se rieus geïnteresseerde clubs, niet zijn allergrootste wens is. Voor Twente blijft Ziyech goud waard. Gisteren gaf hij opnieuw twee assists en inspireerde de En- schedese ploeg mede tot goed voetbal, met vertrouwen en tem po. „Iedereen speelt vrijuit. Ik denk dat een goed trainingskamp heeft geholpen", zei Ziyech, die in de winterstop zijn aanvoerders band moest inleveren na een kri tisch interview. „De mentaliteit is veranderd. Veel met elkaar praten en veel van elkaar eisen en goed beginnen natuurlijk. We staan bin nen tien minuten met 2-0 voor." Europese afgang natuurlijk, maar ook de inspiratieloze tocht langs de Nederlandse stadions. Aangekondigd verval Eén punt is de achterstand slechts op PSV, maar dat het sentiment veel negatiever is dan die kleine marge is te verklaren. Ajax schreef voor de winterstop de kroniek van het aangekondigde verval. Vaak werd er gewonnen, maar een ba sis voor een seizoen lang constant Ajax staat slechts één punt achter op PSV, maar het sentiment in Amsterdam is vele malen negatiever presteren was er allerminst. De resultaten verbloemden veel. Tot nu. Een week waarin Ajax niet won van Heracles, thuis nog wel, en gisteren dus niet van Roda. Ingehaald door PSV, voor het eerst deze competitie. Anwar El Ghazi bood uit pure ellende maar zijn excuses aan. In dat zin netje schuilde niet alleen zelfken nis, maar vooral machteloosheid. El Ghazi stond gisteren weer eens in de spits. Arek Milik begon vlak achter hem, maar verhuisde snel naar de zijkant. Dat De Boer ook vlak na de winterstop nog aan het schuiven is, zegt eigenlijk ge noeg. Op zoek naar de juiste aan vallende formule, eind januari dus. Ook nog steeds hopend op groen licht voor een nieuwe spits die de ban wél kan breken. Opportunisme verlangt De Boer op zijn tijd. Je zag die inten tie in de eerste minuten wel, maar al snel werd het ouderwets ge schuif. Tegen beter weten in ho pend op een individuele uitspat ting. Maar van wie? Amin Younes zoekt zijn tegenstander wel op, maar sticht te weinig gevaar. Milik is en blijft alleen een afmaker. El Ghazi bekoorde gisteren nog het meest van de aanvallers. En Viktor Fischer? Een hardnekkige vormcri sis, getuige ook zijn belabberde in valbeurt. Natuurlijk spraken alle Ajacie- den in koor over een domper die weggespeeld moet worden met een zege. Thuis tegen Feyenoord aankomende zondag het liefst. MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 4 Luciano Narsingh scoorde tegen De Graafschap voor de vierde keer op rij voor PSV. In elk duel na de winterstop was hij trefzeker. Een record voor hem. Andrés Guardado ligt geveld door een hamstringblessure lang uit op het veld. Vandaag moet blij ken hoe ernstig de kwetsuur van de Mexicaan is. foto Pim Ras Hakim Ziyech Twente-speler FC Twente-speler Felipe Gutiérrez (m) heeft 3-0 gemaakt en viert dat met Hakim Ziyech (r) en Jerson Cabral. foto ANP Roda JC-invaller Maecky Ngombo viert zijn doelpunt. Die gelijkmaker viel pas in de extra tijd. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33