41% TO©S Honderden kilo's drugs op dijk in Westkapelle Studenten Edudelta in finale NK Tuinaanleg Baas 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Hobbykok is oneerlijke concurrentie voor restaurants. Uw Mening ONEENS Met patiënt ADRZ eten Havenbedrijf op fruitbeurs Stremming Zeelandbrug Vragen over geld boeren paul kusters maandag Marleen Blommaert Midden in mijn huis staat een grote houtka chel bezet met leem en tegeltjes. Een enor me haard met een bank eraan vast. Eigenlijk is het meer een kachel voor de Ardennen of het noorden van Zweden en Finland. Zeker in winters als deze zou een kleiner exemplaar voor ons ook wel vol doen. Maar wellicht niet voor de katten. Waar de rookafVoer in de kachel bochten maakt, is het het warmst. De poezen weten die bochten feilloos te vinden. Als het Dat de wereld in brand staat, deert hem niet zolang hij zijn brokjes maar op tijd krijgt een tijd geleden is dat er gestookt is, zoeken ze die plekjes op. Aan de positie van de poezen op de kachel weet ik dan ook ongeveer wanneer de vorige stookbeurt was. Want als de kachel op zijn warmst is, onge veer 2 uur na het stoken, liggen ze weer op de wat koelere stukken. De poezen genieten jaloersmakend van de behaaglijke warmte, zoals alleen poezen dat kunnen doen. Ongeacht de buitentemperatuur. De dikke kater met het melkge- zicht en sneeuwwitte buik en poot jes is de ongekroonde heerser van de kachel. Hij slaapt en hangt half over de rugleuning van de bank ge drapeerd. Een achterpoot hangt nonchalant te bungelen. Als ik op mijn tablet of krant lees over kom mer in de wereld, doet hij af en toe even een oog open. Even en dan knijpt hij welbewust zijn ogen weer dicht, alsof hij wil zeggen: leg toch weg mens. Dat de wereld in brand staat, deert hem niet zo lang hij zijn brokjes maar op tijd krijgt. Dat is iets dat altijd stipt ge beurt omdat hij anders net zo lang voor je voeten blijft dralen tot je valt of het bakje hebt gevuld. De keus is dus snel gemaakt. Zo heeft hij ons keurig afgericht. De hon den bewonderen en vrezen die ka ter evenzeer. Die mag immers op tafel springen en zelfs bovenop de mensen. Af en toe, zomaar in een verveelde bui, deelt hij een tik uit als ze nietsvermoedend langslo pen. Hij, de heerser van het huis, regeert streng en onrechtvaardig vanaf zijn warme troon. En wij zijn onderdanen buigen gedwee het hoofd. Wikipedia is betrouwbaar. toosenhenk.nl O Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis biedt bezoe kers van patiënten de mo gelijkheid mee te eten tij dens lunch of avondeten. In de Foodshop zijn maal tijdbonnen verkrijgbaar voor een lunch, een uitge breide broodmaaltijd (2,50 euro) of een warme maal tijd met de keuze tussen twee verschillende menu's (7,50 euro). In juli begon een proef op de kinderafde ling. In december werd de mee-eetservice ook op an dere afdelingen getest. De maaltijdservice is een groot succes. Zeeland Seaports staat woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 februari op de beurs Fruit Logistica in Ber lijn. Het havenbedrijf her bergt in zijn Zeeuwse pavil joen diverse bedrijven die bezig zijn met food en/of logistiek. Dat zijn Adantra, Dacomex, Kloosterboer, MSP Onions, SLS Straytest en United Fresh Services. Ook Invest in Zeeland is present in Berlijn. De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 1 fe bruari op dinsdag 2 februa ri tot uiterlijk 5.00 uur ge stremd voor het wegver keer. Aan de brug worden werk zaamheden verricht. Verkeer kan omrijden via de Stormvloedkering. Bij de Zeelandbrug en wegen hiernaartoe worden infor matieborden geplaatst. De ZLTO houdt in feruari voorlichtingsbij eenkom sten over de tien miljoen die het ministerie van Eco nomische Zaken beschik baar stelt om jonge boeren en tuinders te helpen, extra investeringen in hun bedrijf te doen. Aanvragen voor subsidie kunnen van 1 maart tot 15 april 2016 worden ingediend bij de provincie. Over de regeling komen veel vragen binnen bij ZLTO. De straatwaarde van de partij drugs zou in de miljoenen euro's lopen. De 33-jarige inwoner van Westkapelle vond het pakket aan de vloedlijn van de Zeedijk bij het oorlogsmonument. Hij waar schuwde onmiddellijk politie, die een onderzoek instelde. Het bleek te gaan om enkele jerry cans, die vastgebonden waren aan diverse sporttassen en enke le pakketten. De agenten hebben de sport tassen en de pakketten in beslag genomen en naar een politiebu reau in Middelburg gebracht. Hoewel de inhoud nog nader on derzocht en getest moet worden, vermoedt de politie dat het om een flinke hoeveelheid cocaïne gaat. „We doen sporenonder zoek, we doen testen en we we gen de drugs", zegt politiewoord voerder Alwin Don. Het is de tweede keer in korte tijd dat er een flinke partij drugs wordt aangetroffen op of bij de Westerschelde. Enkele weken ge leden vond de politie aan boord van een gestrand vissersbootje honderden kilo's cocaïne. De op varenden van het bootje waren 's nachts op de zee voor Zeebrug- ge in de problemen geraakt en door de reddingboot Zeemans- hoop uit Breskens van boord ge haald. Het scheepje liep later aan de grond bij Cadzand-Bad, waar na de drugs werden gevonden. Eén verdachte, een 24-jarige Ne- 'We doen sporenonderzoek, we doen testen en we wegen de drugs' derlander, werd aangehouden, naar de andere drie wordt nog ge zocht. Slechts een paar dagen later werd opnieuw een drugsvangst gedaan. Op een vissersboot die in Nieuwpoort (B) strandde, wer den sporen van cocaïne gevon den op geld dat aan boord werd aangetroffen. Vier verdachten werden aangehouden. De eindejaarsstudenten van het Edudelta College in Goes kwamen zaterdag als eerste uit de bus tijdens een kwalificatie wedstrijd, waarbij ze het tegen drie teams opnamen. Zeeland baarde ook in ander opzicht opzien: voor het eerst in de geschiedenis van het Neder lands Kampioenschap Tuinaan leg deden twee vrouwen mee. In ge Nieuwenhuijse uit Hoede- kenskerke (eerstejaars bij Edudel ta) en derdejaars Jocelyn de Rooij uit Goes wisten een vierde plaats te veroveren. Technisch zetten ze een prima prestatie neer, en het team kreeg dan ook lof van de jury. Dat nooit eerder vrouwen meededen, kan te ma ken hebben met de aard van het werk. Tuinaanleg is fysiek zwaar, licht docent Marcel Hassing toe. De opdracht was voor beide teams gelijk: leg in veertien uur een levendige stadstuin aan. „De nadruk lag op de houten vlonder constructie en op de pergola. Die moest van kastanjehout ge maakt worden. Kastanjehout laat zich moeilijk bewerken. Bo vendien was het rond hout, wat het nog lastiger maakt." Bestra ting, een hek van staaldraad en beplanting maakten de stads tuin af. „Het groen bestond uit kruidachtige plantjes, daar kon je niet zoveel mee", vertelt de do cent. Niettemin wist het winnende duo een score van 83,6 op de 100 te halen, nummer twee (67 pun ten) ver achter zich latend. Daar mee hebben Robbert de Visser en Jacco van Aert zich net als vo rig jaar overtuigend bewezen. Het duo haalde toen op de finale van het NK brons. De jury oor deelde toen dat er 'wat kleine puntjes' waren blijven liggen, maar zei ook dat het Zeeuws-Bra bantse team bij de top van Ne derland hoort. Dit jaar willen de studenten van Edudelta als eer ste eindigen. Mocht dat lukken, dan kunnen ze Nederland verte genwoordigen op een internatio nale wedstrijd tuinaanleg in het Zweedse Göteborg. sportleraar verplicht op basisscholen 301 reacties GOES BERLIJN http://www.fruitlogistica.de KAMPERLAND GOES WESTKAPELLE. Een voorbijganger heeft zaterdagavond rond zes uur een verdacht pakket met vermoe delijk honderden kilo's cocaïne ge vonden op de Zeedijk in Westka pelle. Alwin Don, politiewoordvoerder Jacco van Aert (links) en Robbert de Visser. door Ondine van der Vleuten GOES. Robbert de Visser uit Nieuwdorp en Jacco van Aert uit Heerle mogen eind februari in Den Bosch een gooi doen naar de titel Nederlands Kampioen Tuin aanleg. 50WIE NIET WE® IS, IS ®EZIEN IK KOM WIE HEEFTER NO© MEER &E OITLE® OVER tSE BOSLOOP NIET BE0REPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2