Zierikzee krijgt twee Schakelklas werkt stadsorganisten taalachterstand weg van herkenning ZEELAND 17 ZIERIKZEE. Rinus Verhage en Mar van der Veer worden de Zierik- zeese stadsorganisten. De beide organisten starten dit jaar met vijf concerten in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Mar van der Veer trapt af met een concert op Ko ningsdag. Het fenomeen stadsorganist is niet nieuw. In meerdere Neder landse steden, maar ook in Goes en Middelburg zijn stadsorganis ten die een soort ambassadeur zijn. Ze spelen regelmatig bij offi ciële gebeurtenissen of huwelij ken. Dat sluit aan bij een traditie uit de Gouden Eeuw. Toen ver vulden stadsorganisten ook een wereldlijke taak. Want dat er voor de de orgels in de kerken al leen kerkelijke muziek zou zijn is volgens Van der Veer en Verha ge een misverstand. Ook in de Gouden Eeuw varieerden de or ganisten al op de populaire wijs jes van die tijd. Het initiatief van Van der Veer en Verhage wordt door de gemeente Schouwen-Duiveland beloond met een aanloopsubsi die. De concerten, die worden ge houden op dagen dat veel toeris ten in Zierikzee verwacht wor den, zijn altijd gratis toeganke lijk. ZIERIKZEE. In Zierikzee komt een speciale schakelklas om kinde ren van statushouders zo snel mogelijk de Nederlandse taal te leren. De scholenkoepels Radar en Obase hebben dit besloten. Oorspronkelijk was het de bedoe ling om dit op te zetten in sa menwerking met alle scholen en de gemeente, maar dat proces verliep zo traag dat beide scho lenkoepels er niet meer op wil den wachten. De behoefte aan extra opvang was inmiddels te groot geworden en de scholen waren niet meer in staat om de kinderen het benodigde onder wijs te bieden. De schakelklas (of taaiexpertisecentrum zoals het ook wel wordt genoemd) komt in de Beatrixschool aan het Jannewekken in Zierikzee. De bovenverdieping van het pand staat leeg en is geschikt. Basis schoolkinderen van statushou ders van heel het eiland gaan daar 's ochtends naar toe. 's Middags zijn ze op de school waar ze staan ingeschre ven. De kinderen van buiten Zie rikzee worden naar de school ge bracht met busjes. De gemeente Schouwen-Duiveland trekt ïo.ooo euro uit voor het project. De rest wordt betaald uit het budget van het onderwijs. Twitter FOX Sports @FOXsportsnl UITSLAG: Feye- noord-ADO 0-2. Voor het eerst in de clubgeschiedenis verliest Feyenoord vijf Eredivisieduels op rij. Meest gelezen Foto's Dossiers O dPpzcredactie K3 facebook.com/depzc r @pzcredactie MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 „Eujjj, si!" Sientje van de Kuyper voor de gelegenheid als deerne in een Dirndl. 't Ollands Meesterken tijdens zijn allerlaatste optreden. Hij ging over de top. Maar hij heeft er de benen voor. D'n Pillendraaier: „Ik hou veel van Hulst, maar het méést van Klooster!" fotografie Camile Schelstraete Carolus 'mee zijn Vossen' gaan zo als vanouds voor tijdens Het Vossen- lied. Achter de schermen bereidt 't Suikerke zich voor op zijn verras singsoptreden. door Melita Lanting Een historisch dieptepunt voor Feyenoord. Het verlies (0-2) in de Kuip tegen ADO Den Haag was de vijfde verliespartij op rij. Nog niet eerder moest de Rotterdamse ploeg vijf competi tienederlagen op rij incasseren. „Ik heb me zelden slechter ge voeld", was het commentaar van aanvoerder Dirk Kuyt. 1. Honderden kilo's drugs op Zeedijk Westkapelle 2. Bezoeken mogen mee-eten bij ADRZ 3. Huiskamerrestaurants bloeien in Zeeland 4. Broadmisje trouwt Vleesch- ventje 5. Vlissinger aangehouden in Roosendaal na vechtpartij in de trein Schiet u zomaar uit de losse pols foto's van uw huisdier, kin deren, het weer of uw favoriete vakantiebestemming? Of bent u een (amateur)fotograaf die alle tijd neemt voor het maken van een bijzondere foto? Plaats uw foto('s) in ons album en deel die met bezoekers van onze website. De leukste foto's plaatsen wij door op ons Insta- gram-account. Kijk op www.pzc.nl/foto en: instagram.com/pzcredactie Nog eens teruglezen wat er ook alweer is geschreven over actue le zaken als de (Belgische) kern centrales, de splitsing van Delta of de ziekenhuiszorg? Kijk eens in de dossiers die we over aller lei onderwerpen hebben ge maakt op de website. Ook over bijvoorbeeld de Hedwigepolder, de Tour de France in Zeeland en Concert at Sea hebben we dossiers gemaakt, plus nog een hoop andere onderwerpen. www.pzc.nl/dossiers Kijk op www.pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21