Filmmaakster vertelt over Fucking Perfect ii PZC Jubileum Buutreednersfestival Hulst is een feest ELVIS THE MUSICAL SHOW, HE IS STILL ALIVE FZC 16 ZEELAND Met verrassingsoptredens van twee gepensioneerde publiekslievelingen kreeg de Buut 2016 de zaal weer plat. Colofon 088-0561510 088-0139910 Beleef het met uniek lezersvoordeel cadeau VLISSINGEN. Documentairemaak ster Willemiek Kluijfhout vertelt vrijdag 5 februari haar verhaal over de totstandkoming van haar film 'Fucking Perfect', over de Zeeuwse topkok Sergio Herman. Dat gebeurt vanaf 19 uur in Kenniswerf/Dok 41 in Vlissingen (Edisonweg 41b). Herman besloot in de zomer van 2013 het roer om te gooien en de deuren van zijn succesvolle res taurant 'Oud Sluis' met drie Mi- chelin-sterren te sluiten. Vanaf dan volgt filmmaker Kluijfhout de Zeeuw van dichtbij. Het resultaat is een intieme do cumentaire over het perfectionisti sche en gepassioneerde leven van Sergio. De documentaire was te zien op NPO-2 en heeft onlangs op het Seattle International Film Festival in Amerika de juryprijs ge wonnen in de categorie Beste Do cumentaire 2015. Willemiek Kluijfhout maakte eerder voor Omroep Zeeland de documentaire-serie 'Boven Water' over de watersnoodramp van 1953 en 'L'amour des Moules' over de Zeeuwse mossel. Kluijfhout groei de op in Woerden, maar haar moe der is een Yersenaar en haar vader komt uit Biggekerke. Tijdens de avond wordt ook ingegaan op de betekenis van 'Fucking Perfect' als marketingtool voor Zeeland. Aanmelden: www.cavak.nl, via de Facebook eventpagina of via www.comnetz.nl Vanuit de bomvolle zaal van Den Dul- laert klonk voor aanvang van de voorstellingen hier en daar wat gemor. „Slechts vijf acts en de presentatie? Wat mager voor hun 33e jubileum..." MAAR.... De buutreedners had den voor hun publiek twee grote verrassingen in petto: gastoptre dens van twee gepensioneerde publiekslievelingen: Reggie Buijs- rogge ('t Suikerke) en Jopie Buijs- rogge (D'n pillendraaier). Tachtig of de tachtig al gepasseerd, maar ze waren het tonpraten absoluut nog niet verleerd. Integendeel, de twee oudgedienden raakten het publiek in het hart en kietelden de lachspieren. D'n Pillendraaier had op zijn leeftijd moeite met de moderne techniek van tegenwoordig. „Wifi? Waaifaai? Waaifie? Wad- disdanou? Voor een waaifie ga je toch naar het Schipperskwartier in Antwerpen? En apps? (naar 'eps, ham in het dialect van 't Land van Hulst) Wat voor apps? Rauwe apps? Gekookte apps?" 't Suikerke, de tachtig al voor bij, stond 23 jaar in de ton. In 2007 nam hij afscheid van de Buut, maar ter gelegenheid van het 33-jarig jubileum wandelde hij weer als vanouds met zijn feestneus op over het plankier. „Ze vroegen aan mij: 'Toe, laot oe hezicht nog es zien!' En nou zijn'k ier weer!" Ook een paar korte tus- sendoor-sketches van Ronny van 'Het carnavalsbetoog, da's het buutfestijn. Met een schunnige knipoog en soms wat venijn' Goethem (Fiel van Camiel) vie len erg goed bij het publiek. Windkracht Negen en de Raad van Elf lieten zich niet onbe tuigd. Zoals altijd werden zij bij veel buuts actief betrokken. De Hulster politiek en BH's (Beken de Hulstenaars) kwamen er dit jaar goed vanaf. Frans de Schep per (Sieske de Flierefluiter) maak te een toespeling op het integri- teitsrapport naar het handelen van oud-wethouder Paul Wee- maes, door (volgens Sieske) „de commissie Stiekem." Door Rudi Buijsrogge (Dolf Bordenveger) werd de draak gestoken met 'het Gat van Frank', de naar wethou der Van Driessche genaamde on der water gezette (Perk)polder. Bart Hollestelle (Het Holle Vat) was deze buut bakker van de Koe- kenstad en vond dat Van Dries sche er niks van bakte, wethou der Jean Paul Hageman gebakken lucht en Diana van Damme klets koek verkocht. Tonny Verwer (Toon van Peet Vink) liet blijken een bloedhekel te hebben aan de uitbater, 'dienen positieven'van de Flowershop in Hulst. Caroline van Pamelen (Pieternel van d'ao- re kant) stapte dit jaar voor de tweede keer de ton in. Deze 'Te- na-lady', als enige niet behept met het dialect uit het Land van Hulst verhaalde over haar eigen ervaringen als „ouwe doos." De presentatie van Yvonne Vermandei (Sientje van de Kuy- per) en Arnold Coenen ('t Ol- lands Meesterken) was hilarisch. Meesterken, in zijn buuts immer in weinigverhullende vrouwen kleren, nam afscheid. Hij had, nu meer dan ooit, de lach aan zijn kont hangen. En dat was letter lijk. Na het grote succes in 2014 van "Elvis - the Musical show" in het theater en afgelopen September "ELVIS the show in Ahoy", komt "The King" in 2016 nog éénmaal naar Nederland. Wees er sirvel Op Op GA NU SNEL NAAR PZC.NL/ELVIS De lach hangt aan hun kont Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? door Sheila van Doorsselaer Refrein van het Buutlied Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. t Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnementsover eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Toon (Tonia) van Peet Vink demon streert dat zijn dans lessen vruchten af werpen en dat hij al zeer bedreven is in de split.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20