Nederlaag Feyenoord 'mokerslag* Rabobank Thalita de Jong wereldkampioen 7 veldrijden na miraculeuze inhaalrace 'Goed voor de ontwikkeling' Waarschuwing zware windstoten kustprovincies Basisschoolkinderen moeten gymles krijgen van een bevoegde sportleraar. Het WD-voorstel krijgt brede steun. Turkije Voordeelweek Goes slacht Middelburg af Guus zegt ja tegen de draaistoel Uit eten in iemands huiskamer AFHAALBON Maarten Tromp Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 6 februari 2016. DE BILT. Het KNMI waarschuwt opnieuw voor zware windstoten. Dit keer voor de kustprovincies, waar ze maandagmiddag en -avond kunnen voorkomen. De windstoten halen in Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland en Friesland mogelijk een snelheid van ongeveer 75 kilometer per uur. Het weerinstituut heeft waarschu wingscode geel afgegeven: oplet ten, vooral als je onderweg bent. Eerder deze week waren er ook al zulke waarschuwingen, met na me voor het noordwestelijk kust gebied. ROTTERDAM. Een mokerslag, zo noemde trainer Giovanni van Bronckhorst de vijfde nederlaag op rij van Feyenoord. De zwalken de Rotterdamse ploeg moest zon dag in de eigen Kuip ook buigen voor ADO Den Haag (0-2). „Deze nederlaag komt heel hard aan, als een mokerslag", zei de zichtbaar aangeslagen Van Bronckhorst. De vijfde competitienederlaag op rij betekende een historisch dieptepunt voor Feyenoord. „We zitten in een heel moeilijke perio de", zei Van Bronckhorst die har de woorden meed. „Dit was een wedstrijd waarin we het tij kon den keren. Maar het zit in deze fa se niet mee. We maakten voor rust een doelpunt dat werd afge keurd vanwege buitenspel, ten on rechte hoorde ik achteraf. En dat zijn momenten die je nu eigenlijk nodig hebt om er bovenop te ko men." DEN HAAG. Alleen wie een vier jarige HBO-sportopleiding heeft voltooid aan de Academie voor Li chamelijke Opvoeding (ALO) mag straks nog gymles geven. In het voortgezet onderwijs is dat al zo. VVD en PvdA hebben in het re geerakkoord opgenomen dat ze meer aandacht willen voor licha melijke opvoeding in het basison derwijs. De liberalen gaan dat nu in de praktijk brengen met een wetsvoorstel dat brede steun heeft. Kamerlid Rudmer Heerema: „Wie als kind een goede basis in sport meekrijgt, heeft daar de rest van zijn leven profijt van. Bewe ging is niet alleen goed voor het lichaam, maar ook voor de concen tratie bij andere lessen." Het stre ven is dat over zes jaar 80 procent van de leerlingen les krijgt van een bevoegde sportleraar. Het plan is volgens indiener Heerema 'budgetneutraal'. „Een vakdocent is niet duurder dan een groepsleer kracht. Basisscholen kunnen als een leraar vertrekt in plaats van een nieuwe groepsleerkracht een gediplomeerde gymdocent aanstel len die alle klassen lesgeeft." De PO-raad, die basisscholen vertegenwoordigt, zou toch liever zien dat directeuren een eigen keus houden, omdat een sportdo- cent ten koste kan gaan van een re guliere docent en daardoor klas sen groter zouden kunnen wor den. De WD pleit al sinds eind ja ren negentig voor het verplicht stellen van gymdocenten. Sinds 2005 zijn basisschoolleerkrachten die gym willen geven al wel ver plicht om naast de pabo een bij scholing te volgen. Sportorganisa ties en ALO-opleidingen zijn blij met het voorstel. „Gym is net als taal en rekenen een leervak", zegt voorzitter Jacomine Ravensbergen van de ALO-opleidingen. „Voor de motorische ontwikkeling is de leeftijdsfase tot 10 jaar ontzettend Sinds 2005 zijn basisschool leerkrachten die gym willen geven al verplicht om een bijscholing te volgen belangrijk. Daar leg je de basis voor de rest van je leven." Ook voorzitter Jan Rijpstra van de KLVO, de beroepsorganisatie voor gymdocenten, ziet 'alleen maar positieve punten'. Hij somt op: „Kinderen leren goed bewe gen, ze leren motorisch meer en de gymles legt de basis voor een actieve leefstijl." Staatssecretaris Dekker (Onderwijs) noemt het plan 'een mooie ambitie'. Kras verloot 7 gratis vakanties deze week! Kras.nl/voordeelweekturkije of bei 0900-9097 70 cPg dse helden: SPORT 8 9 <1 <c| o Bewolkt, amper zon Lees meer op Sport 4 en 5: 'Schaam je kapot, klinkt hef Gym alleen nog door sportleraar door Edwin van der Aa en Susanne Geuze meer op pagina 4 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 1 februari 2016 258e jaargang nr. 26 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 ij,.**- -. ■H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1