Communicatie is niet goed genoeg Controle tegen inbraak Trends in camavalstenues ZEEUWS-VLAANDEREN 15 Toen jaren geleden de Smurfenfïlm in pre mière ging, was het tijdens carnaval op straat vergeven van blauwgeschminkte, in kant-en-klare of zelf in elkaar genaaide witte broek en muts gestoken feestvierders. De ver wachting was dat er daarom nu een run zou komen op Star-Warskostuums en je zou strui kelen over de Stormtroopers, Darth Vaders en Yoda's. Maar dat is dus niet zo. Eric Buijsse van Partymax in Hulst en Werner de Coene van Het Feestbeest in Terneuzen hebben er niet echt een verklaring voor, behalve dan dat bier drinken niet zo handig is met een groot mas ker op. Buijsse stelt wel dat carnaval dit jaar zeer uitbundig gevierd gaat worden. „Carnaval is een uitlaatklep. Het lijkt wel hoe meer ellen de er in de wereld is en hoe drukker mensen het in het dagelijks leven hebben, hoe meer ze willen gaan carnavallen om het allemaal weer even te vergeten." Aan wat er over de toonbanken gaat van de grote Zeeuws-Vlaamse feestwinkels valt af te leiden dat de carnavals kostuums dit jaar kort, korter, kortst zullen zijn. Die van de da mes dan, welteverstaan. Met name dierenjurk- jes doen het goed, dus niet gek opkijken als er opeens een sexy panda of muis in de polonaise voorbijkomt. Mannen zijn niet zo ontzettend kieskeurig wat hun outfit betreft. Die gaan nog vaak voor een fout disco-overhemd met rouches in schreeuwerige neon-kleuren. Alaaf! Het college kreeg in een onlangs verschenen rapport van de Reken kamercommissie flinke kritiek over de manier waarop ze com municeert over Aantrekkelijk Oostburg; een veelomvattend pro ject dat Oostburg een oppepper moet geven, door de herinrich ting van het centrum, subsidies voor verduurzaming van huizen en het uit de markt halen van wo ningen. Er zijn vele miljoenen mee gemoeid. Juist daarom moet De raad en daarmee de buitenwereld, wordt door B en W niet goed ingelicht over veranderingen in de planning en het budget er transparantie zijn, meent de Rekenkamercommissie. Zeker omdat de raad besluiten moet ne men over de besteding van het beschikbare budget. De raad, en daarmee de buitenwereld, wordt door B en W echter niet goed in gelicht over de veranderingen in de planning en het budget. De raad kan daardoor haar controle rende taak niet goed genoeg uit voeren. Ploegaert gaf aan de aan bevelingen van de commissie ter harte te nemen en met een voor stel voor verbetering te komen. SINT JANSTEEN. De politie heeft af gelopen weekeinde onderzoeken ingesteld naar aanleiding van mel dingen van verdachte situaties in Hulst en Sint Jansteen. In de ge meente Hulst is al enige tijd spra ke van een inbraakgolf. Er werden geen aanhoudingen verricht. Afgelopen week werden in de gemeente Hulst vijf inbraken ge pleegd. In een geval bleef het bij een poging tot. Dit keer waren wo ningen in Vogelwaarde, Heikant, Kloosterzande, Sint Jansteen en Walsoorden het doelwit. In dezelf de periode waren er drie inbraken in de gemeente Terneuzen (Philip pine, Zaamslag en Sluiskil) en één in Eede in de gemeente Sluis. De politie weet niet waarom de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeente momenteel zo in trek is bij het die vengilde. „Wij doen daar uiter aard wel onderzoek naar", zegt po litiewoordvoerder Alwin Don. De gemeente Hulst heeft de inwo ners eerder al gemaand waakzaam te zijn op verdachte situaties. In Sint Jansteen gaan stemmen op voor buurtwhatsappgroepen. MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 Dion De Bruijn (11) uit Terhole gaat dit jaar als 'politie'. En als haar paard mee mag in de stoet, gaat ze als 'bereden politie'. Hossen Moeder Renske koos voor Lyan (10 maanden) uit Zaamslag een kui kenponcho. „Omdat hij zo vrolijk werd toen hij hem aan kreeg." door Martijn de Koning OOSTBURG. De aanpak voor een betere communicatie over het pro ject Aantrekkelijk Oostburg staat binnen twee maanden op papier. Dat zegt Peter Ploegaert, wethou der van Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19