Een eitje en een ontroerend gesprek Kinderstoet tussen de buien door Wethouder Middelburg wil vast meldpunt 14 ZEEUWS-VLAANDEREN Budgetbeheerders en bewindvoerders moeten aan strenge eisen gaan voldoen. Dat willen Zeeuwse politici. De Rede grijpt naast Legotitel Lampionnen voor Beatrix VLISSINGEN. Nog vóór de zomer moet er een wet liggen die stren ge eisen stelt aan budgetbeheer ders en die de eisen aan bewind voerders aanscherpt, zegt de Mid delburgse wethouder Chris Simons. Simons is lid van de landelijke commissie Werk en Inkomen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, waar hij zich bezig houdt met schuldhulpverlening. Uit de rapportage 'meldpunt klachten beschermingsbewind en budgetbeheer' van sociale werkvoorziening Orionis doemt een slecht beeld op volgens Sim ons. „Zeker omdat een aantal klachten herhaaldelijk voorkomt: te laat reageren, niet reageren, slecht bereikbaar, te laat betalen, oplopende schulden, geen in zicht krijgen in de financiën of onduidelijke overzichten. De eer ste taak van de bureaus is het re- 'Wat geld van cliënten betreft, moet alles helder, inzichtelijk en controleerbaar zijn' gelen van de financiële zaken. Dat doen ze niet goed. De twee de belangrijke taak is dat ze cliën ten moeten helpen om weer zelf standig financiën te regelen. Daar komt niets, of niet veel van te recht. Dat willen wij anders zien." De drempel onder klagers om een officiële klacht in te die nen, is hoog. Simons:. „We zou den, misschien met een afvaardi ging van die bureaus, ook moe ten kijken wat je eraan kan doen. Vaak gaat het de klagers om de simpele vraag: hoe staan mijn fi nanciën ervoor en hoe moet ik deze overzichten begrijpen?" Het probleem doet zich niet al leen in Zeeland voor. Landelijk wordt volgens Simons daarom een wet voorbereid. „Die is hope lijk nog voor de zomer geaccor deerd door de Tweede Kamer en in wetgeving omgezet. Er moe ten kwaliteitseisen komen en een branchevereniging voor bud getbeheerders. Geld van cliënten hoort op een derdenrekening te staan, alles moet helder, inzichte lijk en controleerbaar zijn." Ook bij de bewindvoerders kan het be ter. TERNEUZEN. Aan de tafel bij het spirituele mannenontbijt van het Leger des Heils in Terneuzen was zaterdagochtend geen plaats voor macho's en sterke verhalen. Bij een broodje, eitje en koffie legden de veertien aanwezige mannen in de veilige omgeving van het heilsgebouw hun ziel bloot en was er ruimte voor troost, reflectie over het leven en moeilijkheden van alledag, een traan maar ook een lach. Korpsof ficier Ary de Ligt ging voor in het gesprek en af en toe in gebed. Het mannenontbijt zal elke laatste za terdag van de maand worden ge houden. De Ligt: „Zonder vrou wen is de sfeer toch anders." Ruim zestig kinderen liepen mee in de stoet. De plaatselijke wagen bouwersvereniging de Polderjon gens tekende traditioneel voor de ze opwarmer voor carnaval. Dweilband Opgeraopt zorgde voor de vrolijke noot. De carna valsstichtingen van d'Ossekop- pen (Ossenisse), de Kloorianen (Kloosterzande), de Lamsoren (Lamswaarde) en de Vogelpiek (Vogelwaarde) sloten in de stoet aan. Vanwege de haast om droog te blijven had de jury te weinig tijd om uit de parade van super clowns, ringstaartapen en politie- mannen de leutigste te kiezen. „Dit hebben we creatief opgelost door de kinderen in de Schuur in polonaise een presentatie te laten geven", zegt Frank Mei van de Polderjongens. De uitslag: Groe pen: Judith en aanhang; 2. Dw- jèze Mieters; Duo's: Loïs en Noa; 2. Nancy en Jessie; Solo: Naomi van Bellen; 2. Duncan van Jole. In de regio Het team van de stedelijke scho lengemeenschap De Rede uit Terneuzen is buiten de prijzen gevallen in de strijd om de Bene- luxtitel in de First Lego League. In Venlo streden zaterdag 48 teams van eerste en tweede klas- sers om een ticket naar het World Festival in het Amerikaan se St. Louis of naar het Open Eu ropean Championship in Teneri- fe. Een van de onderdelen van de wedstrijd was het bouwen van een Lego-robot waar opdrachten mee werden uitgevoerd. „Het is jammer, op de wedstrijdtafel mislukte alles", zegt Hanneke van Dorsselaer, docent Bèta Chal lenge. „Maar het was een leerza me en vooral superleuke dag." Mijn dorp, mijn stad AXEL. De Halle, 10.00 uur: Formulierenbri gade. BIERVLIET. Gymzaal, 9.40 uur: Bodygym. BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jarten. CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Dansen; Café jojo's, 20.00 uur: Bingo. HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten. HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten. HULST. Grote Markt, 8.30-16.00: Week markt; Curamus Zoutestraat 28,14.00 uur: Spelle tjes; De Serre, 14.00 uur: Gymnastiek; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, kaartjes maken; 13.30 uur: Jeu de boules. WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; Café Tommy's, 19.30 uur: Kaarten. TERNEUZEN. De Ves te, 8.45 uur: Yoga; De Triangel, 10.00 uur: Zitdans; De Kameleon, 19.00 uur: Line dance. WESTDORPE. DeKir- ke, 13.00 uur: Solo dans; 18.30 uur: Bil jarten. ZUIDDORPE. 't Kaai- ke, 13.15 uur: Dans. Beter waken over geld kwetsbaren door Ondine van der Vleuten Chris Simons, wethouder Middelburg Koit-n Kunstenaar Mahmoed, gevlucht uit Syrië, vindt gehoor, foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HENGSTDIJK. De primeur voor het eerste carnavalsfeestje in de regio was zaterdagmiddag voor de kin deren van Hengstdijk. Tussen twee buien door paradeerden ze via een kortere route door de stra ten richting het tot feestpaleis om gedoopte dorpshuis De Schuur voor het limonadebal. 'Pretty in Pink', foto Peter Nicolai HULST Dag van het Gymnasium Docenten klassieke ta len van het Reynaert- college houden van daag de Dag van het Gymnasium op het Reynaertcollege in Hulst. Leerlingen van de onderbouw doen mee aan vier work shops: Romeins koken met recepten uit de oudheid, Olympische Spelen met natuurlijk worstelen, vazen be schilderen met mytho logische motieven of Latijnse of Griekse uitspraken en het op voeren van een klas siek drama uit de my thologie. TERNEUZEN TERNEUZEN Carel Kraayenhof in Porgy Bess De bandoneonist Ca rel Kraayenhof staat zondag in Porgy, sa men met pianist Juan Pablo Dobal. Ze breng en het programma Ho tel Victoria, boordevol slepende tango. Het is de tweede keer dat Kraayenhof Porgy be zoekt. In 1992 was hij ook te gast. Het con cert begint om 15.00 uur. Kaarten kosten vijftien euro en zijn verkrijgbaar bij Porgy. OOSTBURG Plattelanders spelen De Getemde Feeks De Plattelanders spe len zaterdag in het Le- deltheather in Oost burg de première van hun stuk De Getemde Feeks, naar het be roemde spel van Sha kespeare. De Plattelan ders geven er natuur lijk ook een beetje hun eigen draai aan. De voorstelling begint om 20.00 uur en kaar ten zijn te koop voor 12,50 euro. GRAAUW. Maarten (10) heeft geen idee wie Beatrix is, maar in het pik kedonker met een verlichte lampion door de straten van Graauw wan delen, is natuurlijk ontzettend spannend. Bij het feestcomité Graauw staat de lichtstoet ter ere van de verjaardag van prinses Beatrix al ruim dertig jaar op de kalender. Zaterdagavond trok een stoet van zo'n hon derd kinderen, hun ouders, carnavalsprins Lu, zijn Djerken en een ge luidswagen door het dorp. „Ook al is ze al enkele jaren geen koningin meer, we zetten de traditie toch voort", zegt Lydia Steyaert van het feestcomité. Na de lampionnenoptocht namen De Djerken het over van het feestcomité. In het gemeenschapshuis was het, een week voor carnaval, tijd voor een andere traditie: het songfestival. De kaarsjes in de lampionnen gingen uit, de discolampen aan. foto Peter Nicolai MAANDAG KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17