publiek Tonpraters verrassen Verkoper gaat niet akkoord, oud-wethouder spreekt schande van bod Hulst bereid ruim twee keer de taxatiewaarde' te betalen om uit jarenlange impasse te komen. HULST. In een poging het hoofd pijndossier eindelijk te sluiten, is de gemeente Hulst bereid 313.000 euro te betalen voor de sloopwo ning aan het Stationsplein 22. De verkoper gaat echter niet akkoord omwille van aanvullende voor waarden en oud-wethouder Paul Weemaes spreekt schande van het bod. Kort nadat het gemeentelijk bod werd ontvangen (rond kerst), en door de verkopers werd aan vaard, kwam de gemeente nog met aanvullende voorwaarden. „En als die niet van tafel gaan, gaat de verkoop niet door", zegt Fred Geux, woordvoerder van de familie Pierssens. Wat die voor waarden zijn, is echter niet be kend. Tegelijkertijd zegt oud-wet houder Paul Weemaes, die door deze jarenlange kwestie strafrech telijke vervolging boven het hoofd hangt, dat het geboden bedrag véél te hoog is. De eerste eigenaar van het pand, de familie Pierssens, ver kocht de woning jaren geleden aan Geelders. Maar de koop zou pas definitief worden als de ont wikkelaar toestemming zou krij gen het terrein en omliggende panden om te vormen tot woon winkelgebied. Die toestemming kwam nooit, hoewel Geux zegt ja renlang aan het lijntje te zijn ge houden door de gemeente. Onder tussen bleef Pierssens met een on verkoopbaar pand zitten en deed vervolgens een boekje open over handelwijze in de hele kwestie door oud-wethouder Paul Wee maes, wat leidde tot een integri- teitsonderzoek. Het Openbaar Mi nisterie onderzoekt al maanden of er grond is voor strafrechtelijke vervolging van de oud-wethou der. Weemaes, die lucht kreeg van het 'akkoord' van 313.000 euro, heeft in een brief aan de gemeen teraad van Hulst zijn verbazing la ten blijken. „313.000 euro is ruim twee keer de waarde van de wo ning. Volgens mij is het wettelijk 'Meer dan de taxatiewaarde betalen is niet toegestaan met gemeenschapsgeld' niet toegestaan meer dan de taxa tiewaarde te betalen met gemeen schapsgeld." Weemaes herinnert in de brief aan het feit dat hij in 2006 een volledig akkoord had met een andere projectontwikke laar om de woning op diens kos ten te kopen en die er een parkeer terrein zou aanleggen. „Het had de gemeenschap geen cent gekost. Als de gemeente, Pierssens en de projectontwikkelaar er nu uit zijn met die 313.000 euro, dan is dat leuk voor hen, maar mij blijft ver volging boven het hoofd hangen omdat ik de gemeenschap zoveel geld wilde besparen." Weemaes stelt dat Pierssens zélf verantwoordelijk is voor de langslepende kwestie omdat de fa milie zelf koos voor een deal met projectontwikkelaar Geelders. „Pierssens heeft zichzelf in de pro blemen gestoken. Ik pleit ervoor de woning niet aan te kopen en het geld te besteden aan de mini ma in Hulst of aan de voedsel- bank. Die hebben hun problemen niet zelf gecreëerd." gevonden spookhuis in het bos. Enge horrortaferel en werden afgewisseld met pakkende dansjes en uitbeeldingen van herkenbare typetjes. Zo bracht de 15-jarige Richelle in het verhaal een bekende klusjesman uit het dorp ten tonele, foto Peter Nicolai SLUISKIL. Maanden repeteren oogstte zaterdag en zondag een oorverdovend applaus. De 22 sterren (tussen zeven en zestien jaar) van kinder- en jeugdcabaret Het Talent uit Sluiskil speelden met Huize Horendol twee keer Het Meulengat in Sluiskil plat. Het hechte clubje doet zijn naam eer aan, met dank ook aan de eigen live band Songs of Energy en aan de dertien vrijwilligers van achter de schermen die zorg dragen voor het decor, licht geluid, kleding en zeker ook de grime. Het verhaal draaide rond een door de kinderen I ,1 Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Hulst biedt op sloophuis door Sheila van Doorsselaer Paul Weemaes, oud-wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12