3,5 uur vast in Lagerhuis kapotte trein, en geen geld terug sharia-wet NIEUWS 7 De trein van 16.57 was nog geen 5 minuten weg toen hij ermee stopte. „We hadden 3,5 uur lang geen voedsel, geen water, geen informatie", zegt een boze Wieske Hof uit Den Bosch. „Ik wilde naar Vrienden van Amstel Live. Mijn nichtje stond op me te wachten in Rot terdam." Wat er aan de hand was, bleef onbekend. 'Een technische sto ring' werd omgeroepen. De stem ming in de coupés daalde met het uur. Om de reizigers een beetje te kalmeren mocht er na anderhalf uur wachten gerookt worden in de voorste coupé. „Pas na drie uur werd er beslo ten te evacueren. Uiteindelijk moesten we honderd meter door een weiland lopen om in een bus te stappen." Hof ontplofte toen ze haar geld wilde terugvragen via NS.nl en dat niet lukte omdat ze niet was uitgecheckt. „Nee, hallo! Uitchecken in een weiland gaat inderdaad niet." Na contact met de klantenser vice kreeg ze twee NS Dagkaar ten aangeboden als genoegdoe ning. „Maar ik wil niet weer een hele dag in de trein zitten. Ik heb Vrienden van Amstel Live nu gemist. Mijn kaartje kostte 65 eu ro. We willen naar een concert." De 27-jarige Wieske Hof is boos dat het zó lang duurde en dat er niets werd geregeld. „Er zijn autootjes van ProRail ge weest. Hadden ze niet even wat flesjes water mee kunnen ne men?" De NS beaamt dat het veel te lang duurde voordat de reizigers verder konden. De betreffende trein had maar één locomotief 'Ik wil niet weer een dag in de trein zitten. Ik heb Vrienden van Amstel Live nu gemist Mijn kaartje kostte 65 euro' en kon daardoor niet terugrij den. Op het stuk hsl-spoor gelden volgens de NS strengere veilig heidsregels waardoor uitstappen aanvankelijk niet mocht. Pas toen repareren onmogelijk bleek mochten de reizigers er toch uit. De lege trein werd later wegge sleept. Reizigers die schade hebben door de urenlange vertraging kunnen een klacht indienen. De NS zegt niet op voorhand te kun nen zeggen hoe dat wordt afge handeld. LONDEN. Het Britse parlement wacht tijdens de opknapbeurt van Westminster Palace mogelijk een drooglegging. In Richmond Hou se, aangemerkt als meest ideale tij delijke locatie van het Lagerhuis, mag door een geheime deal met investeerders en banken uit het Midden-Oosten, geen drank wor den geschonken. De politici, groot verbruikers van alcohol, vallen dan onder de strikte regels van de sharia. De vreemde situatie komt voort uit het besluit om 'moslim- vriendelijke' staatsobligaties uit te vaardigen. Deze zogenaamde 'su- kuk' werken niet met rente, iets wat de sharia verbiedt, maar zit ten vast aan onroerend goed. De investeerders krijgen 'huur' uitbe taald. Om dit mogelijk te maken werden drie regeringspanden ge kocht door een speciaal opgericht staatsbedrijf en doorverhuurd aan overheidsinstanties. Eén daarvan is Richmond House. Voor het Lagerhuis heeft de deal straks grote consequenties. De verbouwing van Westminster neemt minimaal zes jaar in be slag. Alcohol en Britse politici heb ben een lange en smeuïge traditie. Een anekdote over Winston Churchill geeft die aardig weer. In de gang zou hij door een vrouwe lijk parlementslid zijn beticht van openlijke dronkenschap. Zijn reac tie daarop: 'Mevrouw, bent le lijk. En morgenochtend ben ik weer nuchter.' fehouses van de terreurbende waar ook de springstof TATP was gevonden. Eerder deze maand werd dui delijk dat Abdeslam via zijn om geving contact heeft gezocht met een Belgische advocaat. Het gerucht ging dat hij zich wilde aangeven. Abrini was de chauf feur van Abdeslam. Hij is gespot in een Renault Clio die tijdens de aanslagen is gebruikt. Niet meer Veilig Europol hoopt dat voortvluchti ge criminelen dankzij de lijst ook over de grens niet meer vei lig zijn. De lijst is onderdeel van ENFAST, een Europees netwerk om voortvluchtigen op te spo ren. Informatie over de gezochte criminelen staat er in zeventien talen. Om de lijst compact te houden, mogen lidstaten maar een beperkt aantal personen in voeren. Onder de 45 gezochte perso nen bevindt zich slechts één vrouw. Het is de 29-jarige Mari na Cecilia Kettunen uit Finland. De slechts 1.55 meter lange Kettu nen wordt gezocht voor het ple gen van omvangrijke fraude. In 2004 en 2005 heeft ze zowel de Finse overheid als de Europese Unie voor grote bedragen opge licht. LIVE. LIK ZATERDAG 30 JANUARI 2016 Girleanu, Robert door Ton Voermans Feyenoordfans, bezoekers van Vrienden van Amstel Live in Ahoy en mensen die een vlucht op Schiphol moesten halen, hebben donderdag van 17.00 uur tot 20.30 uur in een gestrande trein op het traject Breda-Rotterdam gezeten. Wieske Hof treinreizigster door Geert Langendorff De 'Most Wanted' boeven van Europa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8