Victor op knieën voor Marjan na lange toertocht Jansen staat door schorsing tot eind april aan de zijlijn Voetbalsters JVOZ bij Oranje onder 15 SPORT 11 Weissensee Van Liere en Zweistra finishen in de top tien f Jansen heeft pas één duel van zijn schorsing uitgezeten en kan dit seizoen dus nog maar vier competitieduels spelen. Hij kan pas op 24 april zijn rentree ma ken, uitgerekend tegen OSS'20. In het uitduel met de Brabanders kreeg Jansen half december rood na een handgemeen met spits To ny de Groot. „Ik vind de straf heel erg zwaar", zegt trainer Jurriaan van Poelje. „Daniël reageerde met emotie maar heeft niet geslagen. Hij duwde die jongen achterop zijn rug. Het was dom, maar het leek meer dan het was. We heb ben in samenspraak met OSS'20 beroep aangetekend, maar die spits legde de schuld volledig bij Daniel. De straf werd vervolgens nog verhoogd en dat is erg zuur." VC Vlissingen, dat vorige week op eigen veld TOP met 3-1 'Daniël reageerde met emotie maar heeft niet geslagen. Hij duwde die jongen achterop zijn rug' versloeg, gaat morgen op bezoek bij EHC/Heuts. De ploeg uit Hoensbroek bezet de tweede plaats en speelde eerder dit sei zoen in Vlissingen bijzonder ver dedigend. Het duel eindigde doel puntloos (0-0) omdat Vlissingen geen gaatje in de Limburgse muur wist te vinden. Van Poelje: „Het was die middag echt een richtingsverkeer, maar we kwa men er niet doorheen. Ik heb be grepen dat EHC eigenlijk iedere wedstrijd zo speelt. Het is een ploeg die vooral reageert en met twee spitsen wacht tot de tegen stander ruimte weggeeft. We zul len aan de bal dus heel zuinig moeten zijn. EHC speelt al jaren zo en dat gaat ze heel goed af. Aantrekkelijk is het niet, maar het levert ze wel punten op." Vlissingen, dat in de hoofdklas se B vijfde staat, heeft zeven pun ten minder dan de nummer twee. Van Poelje zou er graag vier punten van maken. Naast Jansen mist hij vandaag ook de geblesseerden Regilio Pinas en Jo- simar Pattinama. De topscorer liep vorige week na zijn twee goals tegen TOP een spierblessu re op. „We moeten het aanval lend dus anders invullen", weet Van Poelje. „Voor ons begint het nu pas echt. Als we nog bovenin mee willen draaien, moeten we bij EHC een resultaat halen." De kans is aanwezig dat JVOZ er binnenkort twee jeugdinternatio- nals bij heeft. Keep- ster Anouk van der Klooster (C-meisjes JVOZ) en midden veldster Ilham Abali, die bij de jongens speelt in JVOZ Dl, zijn opgenomen in de voorlopige se lectie van Oranje onder 15. De KNVB heeft een groep van 25 speelsters samengesteld, die zijn uitgenodigd voor trainings stages op 16 en 23 februari. De eerste stage vindt plaats in Zee- wolde, de tweede stage is een week later in Epe. Op beide da- Voor Marjan van den En- de, afkomstig uit Nisse, is haar verblijf deze week op de Weissensee wel heel bijzonder geworden. Ze werd namelijk ten huwelijk ge vraagd door Goesenaar Victor Hopmans. Hij ging dinsdag op de knieën voor haar, nadat ze samen 100 kilometer op het Oostenrijkse natuurijs hadden geschaatst. „Ik was compleet verrast", vertelt ze. „Hij had al wel een keer tegen me gezegd: ik weet precies waar en wanneer ik je een aanzoek ga doen. Maar ik had er geen mo ment bij stil gestaan dat dat hier kon zijn." Van den Ende is een geoefend schaatsster. Zij reist met haar fami lie al jaren naar de Weissensee, 'Hij vond blijkbaar dat hij eerst iets moest presteren om mij waard te zijn' waar ze altijd wel een keer mee doet aan een Alternatieve Elfste dentocht voor amateurs. „Het hangt ervan af hoe getraind ik ben, maar ik rijd hier al zo'n twaalf jaar tussen de 100 en 200 ki lometer." Hopmans heeft die ervaring niet. „Hij is niet zo'n sportief type", vertelt zijn aanstaande vrouw lachend. „Maar hij vond blijkbaar dat hij iets moest preste ren om mij waard te zijn. Vandaar dat hij eerst 100 kilometer ge schaatst wilde hebben." Schaatsles De Goesenaar ging in oktober op schaatsles. Prima, dacht Van den Ende. Als je mee wilt doen op de Weissensee moet je immers een beetje geoefend zijn. Ze had geen benul dat er nog iets meer achter zat. „In de voorgaande jaren ging hij ook al mee en was hij een ster in het verzorgen van ons tijdens de tochten. Ik dacht gewoon: die gen wordt 's ochtends getraind en volgt aan het eind van de mid dag een oefenduel tegen een Cl (jongens). Na de trainingsstages wordt de selectie teruggebracht tot achttien speelsters. Vervol gens zal Oranje onder 15 enkele interlands afwerken. Anouk van der Klooster (14) is afkomstig van VV Arnemui- den en een nichtje van oud-prof Jan Poortvliet, die tegenwoordig als trainer in China werkzaam is. Ilham Abali speelde eerder voor RCS en komt dit seizoen met JVOZ Di uit in de eerste divisie. De middenveldster (13) is de aan- voerdster van het team van trai ner Piet de Rijke. Zeeuwen op de wil een keer meedoen en goed voorbereid zijn." De twee reden samen 100 kilo meter. In zijn tempo. Ze deden er 6 uur en 17 minuten over. Eigen lijk had het aanzoek op het ijs moeten plaatsvinden, maar Hop mans was er te moe voor. „Hij heeft het uiteindelijk in ons huis je gedaan, met mijn familie en wat vrienden erbij. En natuurlijk heb ik 'ja' gezegd." Het paar, dat waarschijnlijk in 2017 gaat trouwen, maakte dit jaar deel uit van een grote groep Zeeuwen op de Weissensee. Van hen deden er gisteren nog drie mee aan een lange toertocht. Vol gend jaar verwacht Van den Ende dat het gezelschap nog groter zal zijn. „Dan gaan we waarschijnlijk met meer dan tien schaatsers en nog allemaal aanhang. Misschien huren we dan wel een bus." Dinja van Liere en Thamar Zweis tra zijn bij Jumping Amsterdam tijdens de dressuur in de klasse Prix St. Georges in de top tien geëindigd. De uit Kapelle afkom stige Van Liere legde met Hexa gons Conquest met een score van 69.649 beslag op de zesde plaats. Zweistra, afkomstig uit Schore, eindigde met Hexagons Denzei op de zevende plek. Ze kwamen tot een score van 69.211. Van Liere mag, omdat ze bij de eerste zes eindigde, vandaag ook de Kür op muziek rijden. Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke (W) komt vandaag ook in actie. Zij rijdt de Kür op muziek tijdens de Team Challenge. ZATERDAG 30 JANUARI 2016 Daniel Jansen (midden) kreeg in december rood tegen OSS'20. De KNVB schorste hem voor acht duels en heeft er, nadat Vlissingen in beroep was gegaan, nu negen duels van gemaakt, archieffoto Ruben Oreel door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Voor Daniel Jansen is het te hopen dat VC Vlissingen aan het eind van dit seizoen de na- competitie ingaat. De rechtsback kan dan nog wat wedstrijdjes mee pikken, want de komende maan den is Jansen tot een plek naast het veld veroordeeld. De verdedi ger kreeg deze week te horen dat de KNVB zijn schorsing in hoger beroep van acht naar negen duels heeft verhoogd. Jurriaan van Poelje trainer door Barry van der Hooft door Roeland van Vliet Marjan van den Ende Dit is de laatste aflevering van de ru briek 'Zeeuwen op de Weissensee'. Marjan van den Ende en Victor Hopmans op de Weissensee. Keepster Anouk van der Klooster (midden) meldt zich op 16 en 23 februa ri samen met Ilham Abali bij Oranje onder 15. foto Janet Visser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68