Forse verandering van denken in Rotterdam 2 SPORT 'Klaassen keek niet vrolijk' Kramer onzeker bij Feyenoord Blind helpt Van Gaal aan succesje Giovanni van Bronckhorst voorziet een lange weg richting een topsportmentaliteit bij Feyenoord. Karin's Dit plekje is nog vrij Davy Klaassen lijkt morgen niet inzetbaar, als Ajax het in Kerk- rade opneemt tegen Roda JC. De aanvoerder trainde gisteren volle dig mee, maar trainer Frank de Boer wil vandaag pas bekijken of de middenvelder fit genoeg is om te spelen. „Hij keek niet heel vrolijk na de training", zei De Boer. „Ik denk dat het lastig wordt." Door de blessure van Kenny Tete mag Ricardo van Rhijn niet langer vertrekken. Leeroy Owusu zit waarschijnlijk opnieuw bij de selectie. Spits Michiel Kramer en midden velder Marko Vejinovic zijn mo gelijk niet op tijd fit voor het thuisduel van Feyenoord met ADO Den Haag. Beide spelers vielen donderdag geblesseerd uit in de verloren thuiswedstrijd te gen sc Heerenveen (o-t). Trainer Giovanni van Bronckhorst kan wel weer beschikken over Sven van Beek. De centrale verdediger keert terug van een schorsing. Aankoop Renato Tapia, deze week overgekomen van FC Twen te, is nog niet speelgerechtigd. Kappelhofvan FC Groningen naar Chicago Johan Kappelhof ver trekt bij FC Gronin gen. De 25-jarige ver dediger reist dit weekeinde naar de Verenigde Staten om de onderhandelin gen af te ronden met Chicago Fire, dat hem een meerjarig contract aanbiedt. Beide clubs kwamen al tot overeenstem ming over de trans fer. Het contract van Kappelhof, die in 2011 van Ajax over kwam, liep nog an derhalfjaar door. Transferverbod Real en Atlético opgeschort Het transferverbod voor Real Madrid en Atlético Madrid is op geschort. De Spaanse topclubs boekten dat succesje gisteren bij de beroepscommis sie van wereldvoet balbond FIFA. Het transferverbod, dat de clubs kregen voor het onrechtmatig aantrekken van spe lers onder de 18 jaar, wordt opgeschort tot de beroepszaak afge handeld is. Hoe lang dat duurt, is onbe kend. Blessureleed maakt eind aan carrière Vidic Nemanja Vidic stopt met voetballen. De 34-jarige Serviër liet eerder deze maand al zijn contract ont binden bij Interna- zionale en geeft er nu helemaal de brui aan. Mede door bles sures kon hij dit sei zoen nog niet in ac tie komen voor de Italiaanse ploeg. Vi dic kwam in 2014 over van Manchester United, waar hij on der meer vijf lands titel en de Cham pions League won. -y oor de Kuip verzamelde zich gis- M teren slechts een handvol sup- porters. Geen boosheid, geen ver- wijten, geen spandoeken. De m/ vier nederlagen op een rij voor W Feyenoord lijken voor berusting te hebben gezorgd. Het is alsof ook de aanhang zich realiseert dat het spelen om de hoofdprijs voorbij is. Maar hoe kan dat toch? Honderdduizenden supporters passeerden de afgelopen maanden de toegangspoortjes in Rottterdam. Ook morgen tegen ADO Den Haag zit het weer ramvol. Iedereen wil bij Feyenoord horen, ook al is de prijzenkast de afgelopen ja ren nauwelijks aangevuld. Dirk Kuyt, speciaal voor de landstitel teruggekeerd, knikt. „Maar de vraag is nu vooral: wat gaan we daar aan doen? Hoe gaan we dit nou veranderen?", zegt Kuyt. Geen uitleg Die concrete vraag neerleggen bij de top van de club blijkt deze dagen onmogelijk. Technisch di recteur Martin van Geel, algemeen directeur Eric Gudde en president-commissaris Gerard Hoetmer zijn niet bereid uit te leggen hoe Feye noord verder wil. Wat wil je nou precies met de club? Wat voor voetbal wil Feyenoord spelen? Welke spelers horen daar dan bij? Is er op dat vlak een perfecte afstemming met de scouting? In Rotterdam lijkt al jarenlang niemand daar antwoord op te kunnen geven. Feyenoord zocht maandenlang naar een nieu we spits. Tijdens het zoeken werd Michiel Kra mer meerdere keren afgetest, vervolgens werd besloten om hem toch maar naar de Kuip te ha len. Daarna werd na een paar weken geconsta teerd dat hij niet in alle facetten de ideale spits is. Dat is geen beleid, dat is een kwestie van ho pen dat het allemaal misschien toch wel mee valt. Van Bronckhorst kijkt meer naar het grote ge heel. „Het uiterste uit jezelf en uit jouw loop baan halen, dat is moeilijk", zegt hij. In navol ging van zijn voorgangers Ronald Koeman en Fred Rutten stipte ook hij donderdag aan dat het te vaak ontbreekt aan een topsportklimaat bij Feyenoord. Koeman gebruikte de metafoor van het beroemde, lange tijd ongeleegde prul- lenbakje. Rutten ergerde zich aan het eigen ma gazine, gewijd aan de terugkeer van Dirk Kuyt, dat vorig seizoen een dag voor een cruciale wed strijd in het perscafé werd gelegd. Op het eerste gezicht kleine dingetjes, maar bij elkaar opge teld toch één groot iets dat als een probleem werd ervaren. „Topsportmentaliteit is ook hoe je traint en hoe je met jezelf bezig bent", zegt Van Bronck horst. „Daarin hebben we echt nog een lange weg te gaan." Kuyt vult hem aan. „Als team zal je een bepaalde mentaliteit moeten hebben om tot succes te kunnen komen", zegt de aanvoer der. „Ik doe er op mijn manier alles aan om hier een topsportmentaliteit te creëren. Deze serie nederlagen, de nadruk die er op gelegd wordt, is ook een proces. Kom je daar goed uit, dan kun je daar in de toekomst profijt van hebben. Dan kun je er de volgende keer ook makkelijker overheen stappen." Koeman wilde zijn contract niet verlengen, omdat hij voelde dat Feyenoord de laatste stap niet zou gaan zetten. Rutten deed hetzelfde om dat de club in zijn ogen niet snel genoeg voor uit wilde. En nu weet ook Van Bronckhorst dat alleen het halen van een buslading ervaren spe lers niet genoeg is om Ajax of PSV echt te be dreigen. Er is volgens veel insiders een forse verande ring van denken nodig in de Kuip. Het mooiste voorbeeld kreeg Van Bronckhorst vorig seizoen in de Arena voorgeschoteld. Feyenoord speelde in Amsterdam met 0-0 gelijk tegen Ajax. Mar tin van Geel en Eric Gudde sloegen de spelers in de catacomben op de schouders en compli menteerden het elftal met het prima veldspel. Hoofdtrainer Fred Rutten zag het gebeuren en werd woedend. Hij stapte zijn eigen kleedka mer weer in en riep tegen zijn spelers: 'Luister hier asjeblieft niet naar, dit is precies de reden waarom de club niet zomaar weer kampioen zal worden'. Dingetjes Nu is het januari en het moment is alweer aan gebroken om kritisch te analyseren waar het echt mis ging. „We durven niet meer, het is in de koppies gaan zitten", zegt Eljero Elia. „Wat de trainer bedoelt met topsportmentaliteit? Rond het elftal is alles goed geregeld. Maar er zijn wel dingetjes. Als Vilhena en Nelom ruzie hebben, lees je het overal terug. Dat geeft toch onrust. Iedereen kan hier zomaar dicht op het elftal zitten. De trainer zal dat ook bedoelen." Als straks kritisch wordt gekeken waar het mis ging en de conclusie wederom is dat er nou eenmaal clubs zijn met een veel hoger (spe- lers)budget, dan heeft Feyenoord een probleem. Dan moet de fanatieke aanhang vrezen dat de club heel lang afhaakt. Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl "Sief Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen Altijd inclusief: K vlucht ^2 verblijf W3 huurauto Kleinschalige accommodaties weg van de massa Te veel hoop, VOETBAL VOETBAL DERBY. Louis van Gaal heeft eindelijk weer eens een succesje geboekt met Manchester United. In de vierde ronde van de FA Cup wonnen de 'Mancunians' gisteravond met 1-3 bij Derby County, dat uitkomt op het tweede niveau in Engeland. Daley Blind (foto) nam het tweede doelpunt van Manchester United voor zijn rekening, foto Reuters VOETBAL VOETBAL VOETBAL door Mikos Gouka Italië - Sicilië Griekenland - Zakynthos Residence Terra Rossa Porto Roma Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52