Gegoochel met cijfers veerdienst Eis: acht maanden cel voor steken Winnaars van de dag Qmusic vieren feest in Numr FZC 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 'i Het fietsvoetveer Vlissin- gen-Breskens vraagt erg veel subsidie, stelt de provincie. Voor iede re passagier die de oversteek maakt, moet acht euro op tafel worden gelegd. Het is maar hoe je dat berekent. Gedeputeerde Harry van der Maas maakte deze maand in een Statencommissie een rekensom metje. Het fietsvoetveer kost jaar lijks 6,7 miljoen euro, waarvan de plusminus 650.000 passagiers slechts 1,5 miljoen euro betalen. De provincie Zeeland legt de rest bij. Deze voorstelling van zaken verdient nuancering. De provincie krijgt van de Rijksoverheid geld voor het organiseren van open baar vervoer, waaronder het fiets voetveer. Tot vorig jaar werden de bedragen voor de veerdienst in de begroting van de provincie nog uitgesplitst: 2,9 miljoen euro voor de exploitatie en 2,3 miljoen euro voor het afdekken van de kosten van de aanlandingsinrichtingen, schepen en gebouwen en ook het baggeren van de veerhaven in Breskens. Van der Maas noemde ook die bedragen; 2,9 en 2,3 miljoen euro. Opmerkelijk is evenwel dat in een Statenvoorstel van 21 augustus 2014 nog 'slechts' bijna 1,7 miljoen wordt genoemd voor de aanlan dingsinrichtingen en dergelijke. Eerder is zelfs een nog lager be drag naar buiten gebracht, van 1,4 miljoen euro. Dat gebeurde in de Start- en Kadernota Openbaar Ver voer Zeeland 2015-2025 van eind 2012. Zijn de bijkomende kosten nou 2,3; bijna 1,7 of 1,4 miljoen euro? Het is lastig voor te stellen dat die bedragen zo uiteen kunnen lopen, want de kapitaallasten van de schepen, aanlandingsinrichtingen en gebouwen staan voor jaren en jaren vast. Pas sinds 2015 worden boven dien de kosten van schepen en aanleginrichtingen direct aan de veerdienst toegerekend en gedekt uit het openbaar vervoerbudget. Voor die tijd betaalde de provincie die kosten uit eigen middelen. Het provinciebestuur vond dat vreemd. De provincie zou immers dat geld niet kwijt zijn, als er geen veerdienst zou zijn. De discussie over de toekomst van de fast ferry Breskens-Vlissin- gen is aangezwengeld. Zoals de provincie het nu berekent, drukt de veerdienst zwaar op het open- Zoals de provincie de kosten van de fast ferry berekent, drukken die wel erg zwaar op het openbaar vervoerbudget baar vervoerbudget. Maar wat ge beurt er als de provincie fors be zuinigt op deze verbinding? Het is gebruikelijk dat Den Haag om de zoveel tijd bekijkt op hoeveel geld provincies en gemeenten recht hebben. Een forse bezuiniging op het fietsvoetveer kan zich dan wel eens als een boemerang tegen Zee land keren. De reizigers zitten dan met een uitgeklede voorziening en de provincie heeft financieel het nakijken. De broer van de 25-jarige Vlis- singer Mounir B. die zich giste ren voor de rechtbank moest ver antwoorden, was jarig en dat werd gevierd. Op enig moment was B. dronken en kreeg hij het aan de stok met zijn neef. Er ont stond een woordenwisseling, er werd een klap uitgedeeld en bin nen de kortste keren zaten de broer, de neef en B. onder het bloed. B. zou de neef hebben ge stoken, de broer had het vechten de stel uit elkaar getrokken en was daarbij gewond geraakt, de neef had proberen te steken en B. was gewond geraakt toen hij het mes wilde afpakken. Zo was de lezing. De politie kwam en trof de be bloede broer aan. Terwijl de poli tie bezig was met onderzoek ging de broer naar de huisartsen post waar inmiddels ook B. was gearriveerd. Die had een snij- wond aan de pols en dacht dat-ie dood zou gaan. Met veel verbaal geweld eiste hij a la minute te worden geholpen. Toen de mede werkers daar niet direct gehoor aan gaven, richtte hij vernielin gen aan. De gewonde neef lag in middels op de Intensive Care met een klaplong. Op het mes dat de politie in de gang vond werden slechts sporen van B. aan getroffen, waaruit de officier van justitie concludeerde dat B. de da der moet zijn geweest. De raadsman van B. opperde de mogelijkheid dat er wellicht twéé messen konden zijn ge weest en dat - er waren volgens Een feestje in Vlissingen liep uit de hand met als gevolg een ruzie, een steekpartij en een vernielde huisartsenpost hem ook aanwijzingen daarvoor - de neef bewust was begonnen. Voor de officier van justitie was het duidelijk: B. had gesto ken, de boel bij de HAP vernield en het personeel bedreigd. „Acht maanden cel waarvan de helft voorwaardelijk." Uitspraak 12 februari. ANALYSE door Harmen van der Werf Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. tAbonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 t Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnementsover eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Rijen bij de toiletten. In Nummer Een waren geen wild- De winnaars van de dag hebben zich op de feestloca- plassers welkom. tie verzameld. Belangstellenden voor het optreden van Racoon in Nummer Een. foto's Peter Nicolai MIDDELBURG. Het had zo'n leuk feestje kunnen worden. Een feest je met een hapje, drankje en veel familie. Kortom: gezellig. Het pak te vorig jaar juli anders uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43