Dwangsom hovenier niet weg Veere houdt verkeer Dishoek in de gaten' Middelburg wijk Mortiere Word bezorger! Vlissingers met vluchtelingen aan tafel WALCHEREN 9 PSR tegen, maar nota dierwelzijn is aangenomen Er moesten tafels bij om alle gasten bij de Aanschuiftafel in de Timmerfabriek plek te bieden. Werken in de buitenlucht? Daarmee blijft de dwang som van 9000 euro boven het hoofd van de stratenmaker-ho venier hangen. Donderdag tij dens een rechtszaak over een reeks handhavingsprocedures tegen het betegelingsbedrijf vroeg de advocaat van Everaers om een spoedvoorziening. Im mers, de rechtbank Middelburg had de gemeente Veere opge dragen om een dwangsom van 9000 euro bij de stratenmaker te innen, omdat hij te laat een muur had weggehaald en te laat een aantal bomen herplant. Door het getalm van de ge meente Veere dreigde volgende week dinsdag de dwangsom te verjaren zodat de stratenmaker sowieso van de dwangsombeta ling zou zijn verlost. Dat is nu voorkomen door de nooduit- spraak van de Raad van State. Die bepaalt dat de dwangsom geïnd kan worden, zodra een bodemuitspraak van de Raad een week of zes daartoe op dracht zou geven. Dan kan ook worden besloten dat de dwang som onterecht is. Een prachtig idee!", vin den Jan en Yvonne van Beekhuizen de eerste 'aanschuiftafel' in de Timmerfabriek. Vluch telingen uit de noodopvang en het azc aten met Vlissingers van al lerlei soort. „De vluchteling die wij ophaalden van huis heeft geen idee dat ik zijn huisbaas ben", lacht de directeur van l'Escaut. „Dat vertel ik straks wel." De Zeeuwen betaalden een tientje voor de ontmoeting, waar van er twee te eten kregen. Veel is liefdewerk: de behuizing in de Timmerfabriek, en het buffet van Sec Catering met soep en stamp pot met schaaltjes kaas, noten, ta- felzuur, salades en Turks brood in een mengeling van Westen en Midden-Oosten. Er schoven gisteren 26 Zeeuw en en 32 vluchtelingen aan tafel in de verwarmde tent in de koude fa briekshal. Het idee komt van Christien van de Sande en vrien din Jorien Minderhoud uit West- kapelle. Ze deden dit vaker toen ze alletwee in Rotterdam woon den: mensen aan tafel brengen met hangjongeren, of psychiatrie- patiënten. En nu vluchtelingen. „Ik ken niemand hier", zegt Ammal Alfundi uit Syrië. Sinds twee jaar woont hij met vrouw, dochter (14) en zoons (12 en 10) in Vlissingen. Zijn zus, te ziek om te reizen, is nog in Syrië, vertelt hij. De rest van zijn familie is ver spreid over Europa. „Ik wil graag mensen spreken", zegt hij in een voudig Nederlands. Dat is net wat Kees van Waarde en Margreet de Haan aan de overkant van de tafel ook willen: de mensen ontmoeten van wie zij beelden op televisie za gen. Margreet: „Integratie komt van twee kanten. Op straat kom ik vluchtelingen nog niet tegen. Hier wel." DISHOEK. Voor de zoveelste keer boog de Veerse politiek zich de ze week over de nieuwbouw in en om Dishoek. Wat er al is gebouwd, ver dient volgens diverse Veerse raadsfracties zeker niet de schoonheidsprijs. Dat bleek tijdens de gemeen teraadsvergadering deze week. Hoewel dat een gepasseerd sta tion is, voelden de meeste frac ties zich geroepen er kritische kanttekeningen bij te zetten. Van 'Vebenabos-achtig' en 'goed koop en lelijk' tot 'niemand be leeft daar plezier aan behalve misschien de verhuurders en pro jectontwikkelaar'. De gemeenteraad besprak de zogenoemde beheersverordering Dishoek, die het bestemmings plan Veere Dishoek vervangt. Zo wel dorpsraad als gemeenteraad kan zich vinden in de verorde ning die zaken vastlegt op de drie bouwlocaties (voormalig ho tel Zeeduin, terrein pannenkoe kenhuis en locatie snackkbar) en de aangrenzende gebieden. Desondanks blijven er zorgen over de toenemende verkeers druk. Zeker als Noordzee Resi dence Dishoek, 67 recreatiewo ningen en 12 hotelappartemen ten op het terrein van voormalig hotel Zeeduin, gereed is.' Verantwoordelijk wethouder Jaap Melse zegde de raad toe dat Veere 'de verkeersdruk in en om Er blijven zorgen over de toenemende verkeersdruk. Zeker als Noordzee Residence Dishoek gereed is. het Kaapduinseplein en op de fietspaden rondom Dishoek zal monitoren'. „Als het nodig is zul len we zeker extra maatregelen nemen. Ook voor de wandel- en fietspaden die overigens niet van ons zijn. Dat gaat in overleg met bijvoorbeeld het waterschap." VLISSINGEN. De eerste Nota Die renwelzijn van Zeeland is een feit. De nota werd donderdag aangenomen door de gemeen teraad van Vlissingen. Alleen de Partij Souburg Rit- them (PSR) stemde tegen. Sjaak Vermeulen: „Onze con clusie bij het lezen van deze no ta is dat alles eigenlijk al in an dere nota's en wetten is vastge legd. Daarmee is de nota over bodig. Aangezien de bijzonde re opsporingsambtenaren al veel taken hebben en er geen uren of mensen bijkomen, is dit een lege huls. Ook de amb telijke organisatie is al zwaar belast met reorganisatie en arti kel 12." Ank Muller (CDA) zag wel meerwaarde in de nota. „Nu is vastgelegd wie er verantwoor delijk is bij debacles, zoals met de Lekvijver", verwees ze naar de Oost-Souburgse visvijver die afgelopen jaar voor stanko verlast bleef zorgen. „Als er weer vissen gered moeten wor den, is nu helder dat de kosten voor degenen zijn die de vis uitzette." Er wordt geen extra tijd gesto ken in handhaving, zei wethou der Sem Stroosnijder. „Het legt wel een extra accent op dieren welzijn. De boa's zullen zich hiermee gesterkt voelen in hun optreden." Initiatiefnemer Pieter van Eek (D66) kreeg na de hamerklap een klein applaus van de ge meenteraad. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl ZATERDAG 30 JANUARI 2016 DEN HAAG. De Raad van State heeft op verzoek van Seroosker- kenaar A. Everaers met een voor lopige uitspraak voorkomen dat een dwangsom tegen zijn over buurman aan de Wilgenhoek- weg verjaart. Ontmoeting in de tent door Claudia Sondervan Al voor de soep waren Zeeuwen en vluchtelingen druk in gespek met elkaar, foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen 10 JAAR Van Oorschotlaan 41 Vlissingen Vrijstaande woning Woonprogramma bg. Recent gerenoveerd Zeer compleet en luxe Tuin op het zuidwesten 1 Aan rand van Vlissingen M Vraagprijs 499.000,- k.k. door Claudia Sondervan Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42