Licht ontvlambaar Oproep levert volledige huisraad op na verwoestende brand ZEELAND 5 Een brand maakte hen dakloos. Amper vijf dagen later is de familie Van Willigen dankzij Facebook weer 'thuis'. 112-nieuws Foto's inbrekers sportkantine Foto's van twee jonge in brekers, bezig in de kanti ne van voetbalvereniging Veere doen de ronde op so cial media. „In de nacht van dinsdag op woensdag tussen half vijf en vijf uur, vertelt penningmeester Pie- ter Boone. „Ze hebben een deur geforceerd en zijn ver dwenen met een kluis met zo'n 200 euro. Die kregen ze waarschijnlijk niet open. Naar aanleiding van die beelden van onze came ra hebben we wat namen gekregen. Die zijn doorge geven aan de politie." „Heel vervelend dit. Dat kost ons toch weer geld." Politie rolt wietkwekerij op De politie heeft donderdag een hennepkwekerij ont manteld in een woning aan de Nieuw Bonedijke- laan in Vlissingen. De politie kwam de kweke rij op het spoor na een tip. De plantage bestond uit twee kweekruimtes waar van zo'n tweehonderd plan ten recent waren geoogst. Op zolder werden nog eens ruim 250 stekken aan getroffen. De planten zijn voor bewijsvoering bemon sterd, vervolgens werden ze samen met het kweek- materiaal vernietigd. De po litie trof donderdag nie mand aan in de woning. Gistermiddag meldde zich rond 14.00 uur een 23-jari- ge Vlissinger op het politie bureau in Middelburg. Hij wordt verdacht van betrok kenheid bij de hennepkwe kerij en is aangehouden. Politiestudenten schrijven bonnen Politiestudenten en agen ten van de verkeerspolitie hebben donderdag contro le gehouden op het oude tolplein aan de Veerhaven- weg in Vlissingen. Zeven bestuurders kregen een be keuring omdat ze hun rij bewijs niet konden laten zien. Ook werden bekeurin gen uitgedeeld voor het niet dragen van een auto gordel, het onjuist gebruik van de hulpkoppeling en de losbreekreminrichting van een aanhangwagen. Eén bestuurder kreeg een proces-verbaal omdat de auto een gladde band had. En een automobilist kreeg een bekeuring omdat hij reed terwijl zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. 'Mensen stonden op de stoep met bedden, tassen, handdoeken, tafels, kasten...' Eline van Willigen, slachtoffer brand en beddengoed, een flatscreen tele visie, lampjes en kastjes. Kortom: alles wat een huis een thuis maakt. „Ik heb geen idee waar alles vandaan komt. Mensen stonden op de stoep met bedden, tassen, handdoeken, tafels, kasten. De ochtend erop stond er een groep vrienden, kennissen en collega's op de stoep die het hele huis over namen. Poetsen, boenen, dingen in elkaar zetten. Een paar uur lang trokken ze ten strijde. En ineens dacht ik: ik geloof dat we weer een thuis hebben! In twee dagen tijd! Tegen al die onvoorstelbaar lieve mensen, die gezegd hebben: dit is voor jullie, wil ik zeggen; fantastisch! Dank jullie wel!" Met opladers, accu's en batterijen is het oppassen geblazen. Oplaad bare accu's voor modelauto's, dro nes en dergelijke moeten een groot vermogen hebben én licht en klein zijn. Deze accu's, vaak op geladen met een usb-stekker, ra ken snel verhit (vooral die uit Chi na). Tip van de brandweer: laad al leen op als je er zelfbij bent. En leg, ook bij het opladen van tele foon, iPad en computer, geen brandbaar materiaal in, op of bij de oplader. Let bij opladen van batterij goed op: niet elke oplader kan alle soorten batterijen aan. gealarmeerd." Het is één van de dingen die haar dankbaar stemt, ondanks alles: het had heel wat slechter kunnen aflopen. Nu is het gezin 'alleen maar' dakloos ge worden. Want de brand werd dan wel snel geblust, het hele huis en alles wat erin zit, is onbruikbaar geworden door rook, roet en brandschade. „Het zal nog twee tot vijf maan den duren voor alles weer in orde is." Ze kijkt om zich heen. „Die fo tolijstjes, twee paar kleding, een melkopschuimer, onze telefoons, twee bijzondere flessen whisky. Hello, welcome home! staat op het bordje in de kast. „Die móest ik gewoon hebben", lacht Eline van Willigen. Het bordje is een van de dingen die de 's-Gra- venpolderse gekocht heeft van het voorschot dat de verzekering uit keerde, na de brand die zondag 24 januari hun huis verwoestte. Die nacht ontstond brand ach ter de bank, waar zoon Merlijn de accu's van zijn drone oplaadde. Een fleecedeken die er vlakbij hing, vatte waarschijnlijk vlam. Daarna ging het snel. „Er was een enorme rook- en roetontwikke- ling. De dag ervoor was ik jarig. In de kamer precies boven de brand haard sliepen gasten. Die zijn wak ker geworden en hebben iedereen Dat is het enige dat we hebben meegenomen. De rest wordt gerei nigd bij een speciaal bedrijf." En dus waren Eline, haar man Werner, zonen Merlijn en Floris en dochter Linde dakloos. De drie poezen gingen in een pension. „Via via kon ik een huis huren in Goes. Fantastisch. Alleen: het was helemaal leeg!" Eline plaatste een oproep op Facebook. „En wat er toen gebeurde, is echt ongelooflijk." Ze wijst om zich heen: twee banken, een eet- hoek, kasten, gordijnen. Alles gloednieuw, alsof het zó uit de showroom komt. Boven: bedden ZATERDAG 30 JANUARI 2016 VEERE VLISSINGEN VLISSINGEN Eline van Willigen met zoon Merlijn en dochter Linde aan de eettafel. Alles om hen heen is geschonken door onbekenden, foto Mechteld Jansen 'Onvoorstelbaar lief, hoe iedereen te hulp schoot' De brand in het huis in 's-Gravenpolder was nog vóór de brandweer kwam geblust, maar rook- en roetschade maak te de woning volledig onbewoonbaar. Het gezin kan pas over enkele maanden terug naar huis. door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38