Wintersport Tirol Vergane glorie? Echt niet! Seksuele misdrijven in azc's Politie kreeg in 2015 55 meldingen van een zedendelict uit de 80 opvanglocaties. Cowboy en jihadi niet welkom dezee- heluen koken 'Waarom gaan we zomaar dood' DEN HAAG. De politie komt gemid deld een keer per week in actie vanwege een seksueel misdrijf in de asielopvang. In de meeste geval len zijn vluchtelingen zowel da der als slachtoffer. Dat blijkt uit cijfers van politie en opvangorgani- satie COA die deze krant heeft op gevraagd via de Wet openbaar heid van bestuur (Wob). Staatsse cretaris Dijkhoff van Veiligheid en Justitie stuurt de cijfers van daag naar de Tweede Kamer. Op dit moment wonen ruim 47.000 asielzoekers in Nederland verspreid over meer dan 80 op vanglocaties. In 2015 kreeg de poli tie 55 meldingen van een zedende lict in of rond een azc. De meeste zaken spelen tussen asielzoekers onderling. Zo wordt een mannelijke asielzoeker in Bel- lingwolde verdacht van misbruik van vier asielkinderen. Ook zijn er meldingen van verkrachting, aan randing en potloodventen. In een enkel geval gaat het om een po ging tot seksueel misbruik van een minderjarige vluchteling door een Nederlandse man. Ook speelt een zaak van een poging tot aan randing van een Nederlandse vrouw door een man die 'mogelijk AFHAALBON Maarten Tromp Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 6 februari 2015. uit een azc komt'. Omdat de cij fers alleen betrekking hebben op incidenten op en nabij azc's, wordt de aanranding van meerde re jonge vrouwen in het centrum van Almere door jonge asielzoe kers niet meegeteld. Die zaak speelde in september en moet nog voor de rechter komen. Zedendelicten door asielzoe kers liggen onder een vergrootglas sinds de massale aanrandingen tij dens het nieuwjaarsfeest in Keu len. Iva Bicanic, hoofd van het Zedendelicten door asielzoekers liggen onder een vergrootglas sinds de massale aanrandingen in Keulen Centrum Seksueel Geweld in Utrecht, schrikt niet van 55 zeden zaken. „Je moet wel in de gaten houden dat niet elk slachtoffer een melding doet." Volgens het centrum zijn elk jaar ongeveer 100.000 mensen in Nederland slachtoffer van seksueel geweld. In totaal registreerde het COA vorig jaar ruim 8.000 incidenten op ruim 80 opvanglocaties, cri- sisopvanglocaties niet inbegrepen. KEULEN. De politie in Keulen heeft een dringend beroep gedaan op carnavalsvierders zich niet gevaar lijk grappig uit te dossen, de pro blemen in de nieuwjaarsnacht nog vers in het geheugen. De op roep vindt in ons land maar mond jesmaat navolging. In Nijmegen mogen 'jihadisten' en 'cowboys' niet in de optocht meelopen. „Al les wat buiten onze normen en waarden valt, staan we niet toe", legt voorzitter Wilfred Jansen van de Stichting Openbaar Carnaval Nijmegen uit. De Nijmegenaar spreekt hardop uit hoe veel carna valsverenigingen denken over de do's-and- don'ts van het kostuum. Kras.nl/52701 of bel 0900-96977ocPg 7 1161 Feyenoord in zwaar weer Eerste professionele koor van Zeeland Voor Elisabeth Blom komt een droom uit jm «SI Interview a Victor Löw Zeeuwse Wikipedia Encyclopedie ZB moet het afleggen tegen grote broer Wikipedia Warmetruiendag De verwarming mag een dagje uit Langs de lijn Boze ouders, maar het kan ook gezellig zijn www.pzc.nl iditie WALCHEREN ZATERDAG 30 januari 2016 258e jaargang nr. 25 Los nummer €2,90 Abonneeprijs€1,11 »o Bewolkten druilerig Wekelijks zedenzaak door Cyril Rosman en Peter Winterman uAHDSE helden- Lees verder op pagina 4 Lees meer op pagina 5 5 dagen al v.a Geniet van het skigebied Alpbachtal Wildschönau waar u heerlijk kunt skiën, langlaufen of mooie winterwandelingen kunt maken! Hotel direct aan de skilift en nabij het centrum van Niederau Incl. ontbijt, diner en gebruik binnenzwembad en sauna Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten 5 5 5 5 4 7 PAGINA 16 17 SPORT 1 T/M 3 PAGINA 20 21 ZEELAND 2 3 Kijk snel op pagina 38 39 van de weekendbijlage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1