zijn niet hooggespannen NIEUWS 11 (Vf fC^KnnPIFÏlFAL nTi aanbiedingen alleen 74%L Zoomermeijer valt hem bij: „We zijn veel te lang te braaf geweest en te veel gericht op de gevestigde orde waarmee misschien straks wordt geregeerd. We stellen ons te veel op een standpunt dat later in coalitieonderhandelingen mis schien wel geslikt wordt door anderen." Paradox De Groningse hoogleraar Gerrit Voerman werkt aan een boek over de SP, over de ge schiedenis van die partij. Hij ziet dat links er in zijn geheel beroerd voor staat. „De pa- Ik heb geen reden om te twijfelen. Ik heb al gezegd dat ik doorga als lijsttrekker' 'De SP zet zich af tegen de elite, maar wil er ook deel van uitmaken' radox is dat het hoogtepunt van de SP in 2006 was, vóór de economische crisis. Nu is er de vluchtelingencrisis bij gekomen. De PvdA implodeert, de SP profiteert nauwe lijks." En dan de persoonlijke factor: Emile Roe mer is volgens Voerman minder goed in staat om de huidige kiezer echt aan te spre ken. „Roemer heeft ook geen killer instinct. In 2012 liet hij zich de kaas van het brood eten door Rutte. Dat zou Marijnissen nooit zijn overkomen." Hoe moet het dan verder? Vol gens voormalig raadslid Maureen van der Pligt ligt een van de fouten in de om zichtige opstelling van de SP in het vluchtelingendebat. Maar ook als het gaat over racisme en integratie is er die pru dentie. „Als de SP over deze onderwerpen duidelijker is, verliest de partij misschien vijf zetels. Maar ze zal er per saldo meer winnen, omdat mensen weer terugkomen als het bleke profiel wordt verlaten. Ik zeg niet dat er een andere lijsttrekker moet ko men, maar wel een andere lijn." Voerman ziet een probleem in de strate gie van de SP. „Die is gebaseerd op een para dox. Ze hebben een electorale populistische strategie. De SP zet zich af tegen de elite, maar wil er ook deel van uitmaken." In theorie kunnen de socialisten een an dere lijsttrekker nemen, filosofeert Voer man. „Maar de SP wil geen paniekvoetbal spelen. Dat past bij het imago. Het zal ge woon Roemer worden. Dan komt de SP dus met een lijsttrekker die het de vorige keer heeft laten liggen. De vraag is of hij het po tentieel nu wél verzilvert: de voortekenen zijn echt minder veelbelovend." De nummer twee van de SP-fractie Renske Leijten stelt dat de koers on derdeel is van een doorlopende dis- I cussie. „Natuurlijk moeten wij goed analyseren waardoor wij de zetels niet opslurpen die de PvdA is kwijt geraakt. Maar het is ook een kwestie van: je bent hot or not." Kan de SP zich herpakken vóór 15 maart 2017, de geplande datum voor de Tweede Kamerverkiezingen? „Het zou onrealistisch zijn te denken dat wij daar een grote klapper gaan maken", zegt SP-Sta- tenlid Zoomermeijer. „We moeten verder kijken dan 2017. Er wordt te weinig nage dacht over het soort samenleving dat we willen. Als je als SP geen gronding hebt en geen wortel schiet, dan ben je stuurloos en reactief. Als we niets doen, ondergraven we als partij onze toekomst. Dan lopen we het risico een PvdA-light te worden." l^JKUUrJbUbAL.NLJ DIT WEEKEND GELDIG 39,95 Nu slechts €14,95 €109,95 Nu slechts 34,95 Vanaf slechts €12,95 73% Nu slechts €7,95 [-72% 699,- 72% 500,- Vanaf slechts €199,- -58% Nu slechts 24,95 ZATERDAG 30 JANUARI 2016 Emile Roemer fractievoorzitter SP Gerrit Voerman hoogleraar Luxe Herenrlemen met automatische Gesp Verkrijgbaar in 3 fraaie modellen Eenvoudig op precies de goede maat te zetten Gemaakt van hoge kwaliteit koeienhuidleder Must-have voor iedere man Adviesprijs Korting U bespaart: 63% €25,- korting korting Prachtige bedspreien in verschillende designs en kleuren Geschikt voor ieder 2-persoons bed en/of boxspring Tovert je slaapkamer om tot een luxe hotelkamer Geleverd inclusief 2 bijpassende sierkussenslopen Adviesprijs Korting U bespaart: 68% €75,- 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- korting korting Bluetooth Headset van Dymond De kleinste en mooiste bluetooth headset ter wereld Handsfree bellen, wel zo veilig Uitstekende geluidskwaliteit Bereik van maar liefst 10 meter Adviesprijs Korting U I 29,95 73% €22,- Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij-en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten .korting^ Adviesprijs Korting U bespaart: Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! OxyEUTE Pro korting Oxyelite Pro Fatburner (90 capsules) Super snel afvallen; verbrandt vet als sneeuw voor de zon Verhoogt het metabolisme Zorgt voor meer concentratie en focus Het perfecte aanvulling voor een dieet Adviesprijs Korting U I 59,95 58% €35,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RpberPay vü KEUR l) NIET TEVREDEN? GELD TERUG!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12