Vrouw trok 'uit nood' aan de handrem Dertig jaar treinen: 3 miljoen kilometer spoor i' NIEUWS 9 Werkstraf voor Albayrak Kangoeroe met explosieven Leonardo op audiëntie bij de paus Marc Dullaert per april weg als Kinderombudsman m 'De dynamiek van de metropool New York vind je terug in de Philharmonic' lijkse loonsverhoging. Daar ben ik ontzettend trots op, want ik sta altijd voor mijn ensemble." Zijn nieuwe werkgever ty peert hij als 'een orkest vol po tentie en power.' Van Zweden: „De dynamiek van de metropool New York vind je terug in de Philharmonic." Het gezin van Jaap van Zwe den is inmiddels gewend aan het nomadische bestaan van vader Jaap dat hem overal ter wereld brengt. Zijn echtgenote Aaltje reist daarbij meestal met hem mee. „Maar ik houd mijn huis in Amsterdam aan. Ik ben in Am sterdam geboren en als ik stop is dat de plek waar ik oud zal wor den. Daar ben ik geworteld. „Ik heb trouwens nog steeds mijn seizoenskaart van Ajax. Kijk, de Kuip in Rotterdam is een mooier stadion dan de Are na en het Feyenoordpubliek veel leuker - maar ja, je blijft toch Amsterdammer, hè?" VEENENDAAL. Ze stond doods angsten uit en dacht dat haar vriend haar de dood in wilde ja gen. Daarom trok een 51-jarige vrouw na een ruzie aan de hand rem van de auto die haar 58-jari- ge vriend bestuurde. De auto be landde tegen een boom, de man overleed. Voor de aanklager is het zo goed als zeker dat de actie van Elizabeth M. uit Veenendaal in 2014 de dood van haar vriend uit Maarsbergen heeft veroor zaakt. Het werd gisteren duide lijk dat de vrouw geen andere uit weg zag. „Hij wilde ons allebei de dood injagen. Maar ik wilde niet dood. Ik heb twee schatten van kinderen. Daarom trok ik aan de handrem." Volgens M. kreeg het stel na een avond op een terras op de weg naar huis ruzie. Dat liep zo uit de hand dat de man zo kwaad werd dat hij steeds harder ging rijden. Daar bij zou hij geroepen hebben dat ze er samen aan zouden gaan. „Ik geloofde dat, ik zag de blik in zijn ogen." Die blik had de vrouw één keer eerder gezien, op een vakantie in Turkije. Daar mishandelde hij haar en dreigde haar van negen verdiepingen hoog van het balkon te gooien. De vrouw hoeft wat de aankla ger betreft niet de cel in. Drie decennia dag in dag uit met de trein naar Den Haag. Bijna 3 mil joen kilometer in to taal. 's Ochends om kwart over vijf uit bed en 's avonds om half acht, of een uurtje later, weer thuis. Nee, hij heeft het niet als zwaar ervaren, zegt Chris Molen- veld (62). De voordelen zijn groter dan de nadelen. „Ik lees vijftig boe ken per jaar, ontmoet af en toe bij zondere mensen en ik neem mijn werk niet mee naar huis, want ik kom tijdens de reis tot rust. Soms zelfs tot diepe rust." Molenveld denkt grinnikend te rug aan die avond dat hij ontwaak te op een rangeerterrein in Deven ter. „Het treinstel waarin ik zat was afgekoppeld, maar dat was me ontgaan want ik was in slaap ge vallen." Na een diner 'met colle ga's en wat biertjes' werd hij eens om half twee 's nachts wakker op het station in Enschede. „De trein gaat op de terugweg niet verder dan Enschede. Dan kun je het er wel op wagen een tukje te doen." Beetje pech was wel dat hij juist die nacht te weinig geld bij zich had voor een taxi. „Toen ben ik die 8 kilometer maar van Ensche de teruggelopen naar Hengelo." Molenveld werkte bij de inter ne accountantsdienst van KPN. „Ik ben in 1978 bij de PTT als boek- 1 1 1 1 1 1 ft Kf 'Ter hoogte van de Veluwe val ik in slaap en ik word wakker tussen Gouda en Den Haag' Chris Molenveld treinreiziger houder op kantoor van het tele foondistrict Hengelo begonnen. Er werd min of meer geëist dat ik in de avonduren verder zou stude ren. Ze wilden geen medewerkers die hun leven lang in dezelfde functie zaten. Later ben ik overge plaatst naar het hoofdkantoor in Den Haag." Hij zat doorgaans 's ochtends al om tien voor half negen achter zijn bureau. „Vroeger dan de mees te collega's. Die wonen in de buurt en staan meestal in de file. In 95 procent van de gevallen rijdt de trein op tijd en de vertraging is zelden meer dan een halfuur." Maar er waren dagen bij dat Den Haag niet werd bereikt. Een paar keer vanwege sneeuw, een keer vanwege een omgewaaide boom en laatst nog vanwege ko perdiefstal op het spoor. Daar kwam Molenveld trouwens pas achter toen hij al weer bijna terug was in Hengelo. „Ik was in slaap gedommeld en had niet door dat de trein bij Deventer al rechtsom keert had gemaakt. Ik schrok bijna anderhalf uur later wakker bij Al melo en snapte er niets van." Hij mocht het graag doen, sla pen in de trein. Molenveld: „Ik val 's ochtends bijna standaard ter hoogte van de Veluwe in slaap en word wakker tussen Gouda en Den Haag. Een ingebouwde wek ker, noemen ze dat." De NS zette de trouwe klant gisteren in het zonnetje, onder meer met ca deaus. Oud-COA-baas Nurten Albayrak is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur. Albayrak heeft zich schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte, omdat ze niet eerlijk heeft verklaard over het privégebruik van haar dienst auto, oordeelde de rechtbank in Den Haag. De aanklager had ook 140 uur werkstraf geëist. De oud-COA-baas liet haar secreta resse en chauffeur werkafspraken in haar agenda zetten om de schijn te wekken dat ze ergens za kelijk geweest was. Albayrak werd in 2022 ontslagen. Een Australische tiener had plan nen de buidel van een kangoeroe te vullen met explosieven en het dier vervolgens op de politie los te laten. Dat meldden Australi sche media op basis van stukken van de rechtbank. De t9-jarige Sevdet Besim wilde het dier ook nog beschilderen met symbolen van Islamitische Staat. De man wilde de aanval plegen op Anzac Day vorig jaar, de dag in april dat Australië en Nieuw-Zeeland mili tairen herdenken die omkwamen in de Eerste Wereldoorlog. t Mare Dullaert moet weg als Kin derombudsman. De Nationale Ombudsman Reinier van Zut- phen heeft besloten Dullaert niet voor te dragen voor herbenoe ming. Zijn ambtstermijn loopt per 1 april af. Van Zutphen wil zijn eigen team samenstellen. Hij is sinds april vorig jaar de Na tionale Ombudsman. Sinds zijn komst heeft Van Zutphen beke ken hoe hij de organisatie wil vormgeven. Hij wil zijn plan voor de toekomst in het najaar klaar hebben. Volgens de woordvoer ster komt het afscheid van Dullae rt niet als verrassing. „Van Zut phen heeft zijn beslissing half ja nuari in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Dullaert heeft de functie als Kinderom budsman vijfjaar lang op geweldi ge wijze vervuld. We gaan nu op zoek naar een opvolger." Dullaert wil zelf niet reageren. Op de site Petities24.com is een actie gestart om Dullaert als Kinderombuds man te behouden. Binnen een paar uur kwamen er al meer dan 170 handtekeningen binnen. VRIJDAG 29 JANUARI 2016 door Ivar Penris door Gerben Kuitert Elke morgen om 6 minuten voor 6 pakte hij in Hengelo de trein naar zijn werk in Den Haag. Dertig jaar lang. Omdat hij met prepensioen gaat, maakte de NS gisteren een feestje van Chris Molenvelds laat ste reis richting de residentie. 1 j J Trouwe treinreiziger Chris Molenveld werd gisteren tijdens zijn laatste reis als forens opgewacht door oud-collega's, foto Lars Smook DEN HAAC MELBOURNE ROME. Paus Franciscus heeft gisteren de acteur Leonardo DiCaprio ont vangen op het Vaticaan. DiCaprio is in Rome om zijn film 'The Revenant' te promoten en had een privé-onderhoud met de paus aangevraagd. On derwerp van gesprek: het klimaat, foto Osservatore Romano /EPA DEN HAAC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9