ZK dressuur breekt records Amazone uit Heinkenszand begon met springen 14 ZEELAND Groene Ster Vlissingen boycot Sporthuldiging van gemeente Veldhof en Quartel stoppen Een knuffel van haar paarden of zomaar een hoofd in haar hals, Emily Wiskerke geniet ervan. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen laten de jaarlijk se Sporthuldiging van de ge meente Vlissingen vanavond aan zich voorbij gaan. De club vreest de aangekondigde bezuinigingen van de gemeente en wil een sig naal afgeven. „De bezuinigingen resulteren in een sportieve kaal slag", schrijft het bestuur in een persbericht. „De tempoversnel ling van de zaalhuur opgelegd door de gemeente Vlissingen kan de vereniging niet bijbe nen." De trots van de nominatie wordt overschaduwd door deze problemen. „Waar direct bezuini gen leidt tot beperking, stilstand en zelfs het mogelijk verdwijnen van het prestatieve en/of recrea tieve karakter van Groene Ster Vlissingen, past een sporthuldi ging ons inziens op dit moment niet." Korfballers Atlas spelen met Melmac De korfballers van Atlas hebben zich naast Togo en Seolto als der de Zeeuwse ploeg aan de kop ge nesteld van de derde klasse K. In midweekse inhaalwedstrijd ver pulverde de Ritthemse formatie Melmac. Het werd 26-12. Sores Atlas: Johnny Forrer 6, Evi Ovaa,Tim Dibala en Thomas Me- su 4, Ben van Hese 3, Irina Trijillo en Niek Wondergem 2, Rigt van der Woude 1. sport kort Mare Waebeke jaar langer bij Hoofdplaat Mare Waebeke staat ook volgend seizoen als hoofdtrainer voor de groep bij voetbalvereniging Hoofdplaat. Ook assistent-trainer Werner Temmerman plakt er een jaar aan vast. Waebeke is aan zijn eerste seizoen bezig bij de club, waarmee hij momenteel op de laatste plaats staat in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Zondag speelt de ploeg het degra datieduel met Koewacht. Een lange dag trai ning heeft Emily Wiskerke uit Kam perland erop zitten. Morgen behoort ze tot één van de kans- hebsters op het Zeeuws kam pioenschap dressuur in Nieuw en Sint Joosland. Met drie paar den maakt ze haar opwachting. En dat is best bijzonder als je be denkt dat ze vroeger niets van de dressuursport moest hebben. Wiskerke is als het ware opge groeid tussen de paarden. „Ik heb het virus overgenomen van mijn zus en nichtjes", vertelt de dres- suurrijdster uit Heinkenszand. Dressuur kwam echter niet voor in haar woordenboek. Op haar achtste begon ze met springen. „Dat vond ik veel stoerder. Het gaf veel meer een kik." Bovendien sprak het 'dressuur- wereldje' haar niet aan. „Mijn zus deed aan dressuur. Ik vond het al tijd maar een beetje 'kak'. Het is wat stijver en jaloezie speelt na drukkelijker een rol dan bij het springen. Zeker als je verder van huis aan wedstrijden deelneemt, merk je dat deze wereld minder toegankelijk is. Je moet je plekje zien te vinden." Nooit kwam het in haar op om te stop pen met springen en voor dressuur te kiezen. Ze was bovendien een ta lent. Presteren stond centraal en dat deed ze ook. Toch begon ze haar plezier te verliezen, waardoor ze een kleine zeven jaar geleden de overstap waagde. De op het oog vreemde overgang had te maken met een aantal inciden ten uit het verleden. „Ik ben een keer met mijn pony over de kop^ gevlogen. De pony viel bovenop me. Door mijn cap hield ik er al leen een hersenschud ding en een gebroken sleutelbeen aan over. Het zorgde wel voor twij fel. Rij ik wel goed? Een half jaar later ben ik weer opgekrabbeld. Een ander paard gaf me vertrouwen." Op het moment dat de hindernissen hoger werden, kwam dat benauw de gevoel echter terug. „Het zorg de voor extra druk. Omdat ik me ermee bezig ging houden, voelde het paard mijn onzekerheid." Bij een wedstrijd („Welke weet ik niet meer") ver scheen Wiskerke letter lijk met trillende be nen aan de start. De wedstrijd reed ze uit, maar ze reali seerde zich dat NIEUW- EN SINT JOOSLAND. De be langstelling is enorm voor het Zeeuws dressuurkampioenschap van de KNHS regio Zeeland, dit weekeinde in het Hippisch Sport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met de deelname van 150 combi naties worden alle records gebro ken en ziet de organisatie zich ge noodzaakt vandaag al van start te gaan. Portefeuillehouder wed strijdzaken van de regio Zeeland Vincent Bol: „Dit lijkt ons beter voor deelnemers en publiek. Het zou op twee dagen kunnen. Maar dan moeten we wel 's morgens om acht uur begin nen en tot middernacht doorgaan. En daar zit nie mand op te wachten, denk ik." Door het hoge niveau en de geringe krachtsverschillen tij dens de selectiewedstrijden wordt gedurende drie dagen een spannende strijd verwacht. Voor de kampioenen ligt er ook een ticket klaar voor deelname aan het NK in Ermelo. Wiskerke switchte Dj Tempo tussen de door hem gesponsorde basketballers, foto Johan van der Heijden VLISSINCEN ANDREZIEUX Lesley Kerkhove is na één ronde klaar Tennisster Lesley Kerk hove (foto) is in de eerste ronde van het indoortoernooi in het Franse Andrezieux- Boutheon uitgescha keld. Ze verloor van de Zwitserse Amra Sadi- kovic. De eerste set was voor de Zierikzee- se speelster (6-1), maar vervolgens strandde ze met 3-6 en 1-6. Op de wereldranglijst ontliepen de speel sters elkaar niet veel; Kerkhove staat 195e, Sadikovic 207e. TERNEUZEN Eerste punten voor ZVVV Na twee nederlagen op rij mocht ZVW 1 in poule A van het be- drijfsvo11eybaI in Ter- neuzen eindelijk zijn eerste overwinning in de voorjaarscompeti tie begroeten. Tegen Time Out werd het 3-0: 25-20, 25-12 en 25-17. Ondanks die zege moet de titelpre- tendent voorlopig ge noegen nemen met de vierde plaats. Eer ste is Timmer Service, dat met 3-0 van Stevo won en zijn puntento taal daarmee op elf bracht. Dat zijn zeven punten meer dan ZVW 1. Nieuw Ar beid.nl kwam niet in actie en bleef dus op negen punten staan. In poule B moest Da- re to Design de eerste plaats opgeven door een 2-1-nederlaag te gen MBT Services, dat nu de ranglijst aan voert. KLOETINGE, Aanvoerder Aart Veldhof (rechts) en Björn Quartel zijn aan hun laatste jaar bezig bij voetbalclub Kloetinge. Veldhof gaat reizen in Azië, terwijl Quartel zich op zijn maatschappelijke carrière gaat richten. Ploeggenoot Mark Schuit plakt wel een jaar aan zijn Kloetinge-tijd vast, werd gisteravond bekendgemaakt, foto Johan van der Heijden OOST-SOUBURG HOOFDPLAAT door Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46