TO©S Niels Mesu geniet na triomf van warme reacties 'Nu moet het weer over de sport gaan' Disney-dwalingen 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Etiquette is flauwekul. Uw Mening ONEENS paul kusters SP houdt kustenquête Meestoof bekroond Geen NOS op Omroep vrijag Maan Leo Ik heb een nogal problemati sche relatie met Disney- films. Als kind van recht geaarde hippies was het na tuurlijk niet de bedoeling dat ik dit soort commerciële, pa triarchale en weinig aan de fanta sie overlatende films zou consu meren. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en als klein meisje deed ik niets anders dan dromen van luisterrijke bal jurken, slapende prinsessen en pratende theekopjes. Ook als niet zo klein meisje trouwens: voor Heb ik dan eindelijk een goed excuus om zonder schuldgevoel los te gaan op Let It Co? mijn zestiende verjaardag gaf ik een net-niet-helemaal sarcastisch Kleine Zeemeermin-feest (met glaasjes zout water voor de au thentieke belevenis). En nog steeds bestaat mijn douche-reper toire voornamelijk uit Disney- liedjes als In ons dorp, Dat is mijn wens en Vlieg met me mee. Dat zou allemaal misschien nog verteerbaar zijn, ware het niet dat ik als academisch geschoolde fe ministe natuurlijk geen énkel ex cuus heb om van deze films te ge nieten. Het hele plot van Sneeuw witje draait om het uiterlijk van de hoofdpersoon. Doornroosje slaapt het merendeel van de film en moet vervolgens met een vent trouwen die ze nog nooit gezien heeft. En laten we het maar niet over de koloniale portee van Poca hontas hebben! Ik was daarom blij met de meer recente Disney-heldinnen. Stoer der dan Mulan wordt het niet. En in Frozen staat de band tussen twee zussen (niet die tussen een prinses en een prins-op-het-wit- te-paard) centraal. Heb ik dan ein delijk een goed excuus om zon der schuldgevoel los te gaan op Let It Got Helaas. Onderzoekers van Pitzer College hebben beke ken hoe vaak vrouwen aan het woord zijn in Disneyfïlms. Juist in de films met ferme heldinnen zijn de resultaten weinig bemoe digend. Slechts 23 procent van de tijd in Mulan en in Frozen maar 41! Dan deed zelfs old school Doornroosje het nog beter, met 70. Daar gaat mijn douche-reper toire... Ik wil begraven worden, hoe duur het ook is. toosenhenk.nl O NEbERLANb TELT BUNA I? MILJOEN INWONERS De SP houdt de komende weken een enquête om er achter te komen hoe Zeeuwen en bezoekers staan tegenover de bouw van vakantieparken en zo merhuisjes in de kust strook. Hoewel het bouw- verbod blijft is het 'oplet ten geblazen', aldus SP-Sta tenlid Sylvia Tuinder. De SP houdt de enquête op verschillende plaatsen en mensen kunnen hem ook online invullen op de site zeeland.sp.nl. Op 17 februari houdt de partij een thema bijeenkomst om 19.00 uur in het dorpshuis in Kam perland. De Meekrapstoof in Kapel- Ie is bekroond met de Pas- siefBouwen Award 2015 in de categorie 'renovatie'. Dat werd gisteren bekend gemaakt tijdens de beurs GEVEL 2016 in Ahoy' Rot terdam. De voormalige meestoof werd gebouwd in 1871 en doet sinds 2014 dienst als woonhuis en kantoorruimte. Het ge bouw is de afgelopen jaren gerenoveerd en gerestau reerd volgens de methode 'PassiefBouwen'. Omroep Zeeland gaat geen NOS-journaal met bijdra gen van de regionale om roepen uitzenden op de ei gen zender. Anderen regio nale omroepen doen dat wel. De Zeeuwse zender le vert wel regelmatig bijdra gen aan het landelijke jour naal. De reden is volgens Omroep Zeeland dat zij nu ook geen NOS-journaal uit zendt op de eigen zender. Mensen „Ik ben alleen al anderhalf uur bezig geweest met appjes te be antwoorden", vertelde hij giste ren. „En dan is het niet copy-pas- te, dus aan iedereen hetzelfde antwoord. Nee, ik wil dan ook ie dereen persoonlijk bedanken." Met Mesu als winnaar kon ie dereen woensdag wel leven. De rijder van Team Tjolk ligt goed in het peloton en bij de volgers. Hij is een sympathieke jongen die voor iedereen open staat. En dan geldt: wie goed doet, goed ontmoet. Alle reacties vond hij ook hartverwarmend. „Wat de mooiste was? Poeh, ik denk die van mijn oude trainer, Henk Gemser. Die belde me op en was helemaal in tranen. Echt bijzon der. Dat je als sporter dus bij an dere mensen zo veel teweeg kunt brengen." De Middelburger weet niet wat hem de komende tijd nog meer te wachten staat. Hij laat het allemaal op zich afkomen. „Maar ik zal er ook niet allemaal tijd voor hebben", zei hij giste ren, nadat hij zelf zijn eigen naam op het bord met winnaars mocht onthullen. „Ik zal ook nog moeten trainen. En kort na onze terugkeer in Nederland gaan we alweer naar Zweden voor nog een paar natuurijswedstrijden." Voor Mesu was de Alternatie ve Elfstedentocht de 'perfecte ra ce'. Eindelijk loonde de aanval voor hem. „Ze zeggen altijd te gen me: houd je nou rustig en blijf wat langer in het peloton. Soms vind ik dat zelf ook, hoor. Dan ben ik gedemarreerd en denk ik: had ik het nou maar niet gedaan. Maar ik schaats op intuïtie. Als mijn gevoel me aan geeft dat ik moet aanvallen, doe ik dat ook." 'Ik ben alleen al anderhalf uur bezig geweest met appjes te beantwoorden' Binnen het peloton is zijn sta tus nu veranderd en ook binnen zijn ploeg. Mesu realiseert zich dat hij wat makkelijker de onder handelingen met Team Tjolk in gaat. „Ik heb wel de intentie om te blijven", vertelde hij. Op en rond de Weissensee kreeg hij al aanbiedingen van andere forma ties, zelfs al vóór zijn overwin ning. „Het is ploegleiders opge vallen dat ik dit seizoen goed rijd. Maar mijn coach, Jillert Ane- ma, wil graag dat ik blijf. Hij zei: in je eerste jaren zat het er wel in en kwam het er steeds net niet uit, maar nu zijn al je slagen wel raak." TECHENDORF. Niels Mesu be grijpt dat na zijn overwinning veel over zijn ziekte van twee jaar geleden is gesproken. Hij praat er deze week nog één keer over, omdat hij ook wel snapt dat mensen het een mooi ver haal vinden: een sporter die kan ker overleeft, dan opkrabbelt en één van de grootste schaatswed strijden wint die er bestaan. „Maar vanaf nu moet het wel weer over sport gaan." Mesu (23) is blij dat de huidkan ker vroeg ontdekt werd. „Ben je te laat, dan zat ik hier nu niet. Maar ik vind aan mijn verhaal niks heroïsch. Het is een kwes tie van geluk dat het zo gelopen is." De Middelburger herinnert zich nog wel goed het moment dat er in het ziekenhuis gecon stateerd werd dat hij ziek was. „Toen wist ik dus: ik heb kan ker." Daarna volgde een periode waarin hij moest genezen en herstellen. „Het schaatsen heeft me altijd op de been gehouden. Het gevoel van schaatsen is zo mooi. Maar er was wel een mo ment dat ik nog geen zes rond jes achter elkaar kon rijden. Heel frustrerend. Daarna ging het steeds beter. Ik ben gaan terug vechten. Ik kon niet accepteren dat mijn lichaam zo slecht was." Reactie? Tips? Sirnon Schouten Erwin Mesu Niels Mesu 718 reacties ...STAAT DE HELFT IN HET BUITENLAND. ALS WE ALLEMAAL EEN ARMLENSTE AFSTAND HOUDEN... MIDDELBURG KAPELLE OOST-SOUBURG MIDDELBURG Janssens (CDA) opvolger Van Beveren in Staten Maarten Janssens volgt in maart Kees van Beveren op als lid van Provinciale Staten voor het CDA. De 49-jarige Janssens woont in Vlissingen, is ge huwd en heeft drie kinde ren. Hij werkt als organisatieadvi seur en interimmanager. Te vens is hij bestuurslid van verscheidene stichtingen, waaronder als voorzitter van Rescue Vlissingen. door Roeland van Vliet TECHENDORF. Sinds Niels Mesu woensdag om 13.05 uur de Alter natieve Elfstedentocht heeft ge wonnen, wordt hij compleet ge leefd. De 23-jarige Middelburger is al meermaals gehuldigd, door hon derden mensen aangeklampt en zijn telefoon stond roodgloeiend. Niels Mesu, winnaar De naam van Niels Mesu staat op het bord met de winnaars. Vorig jaar won zijn broer Erwin. foto Vincent Riemersma/Orange Pictures 2013 2014 2015 2016 "UJCI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2