a Mesu start zaterdag in het groen Familieleden en oud-trainer huilen aan de rand 14 ZEELAND Driebanders Zandee Kloetinge redden eer met maximale zege Inschrijving voetvolley open Els Mesu zit rondenlang in spanning. Als ook na Erwin ook Niels de Alternatieve Elfstedentocht wint, heeft ze even geen woorden meer. Van de drie Zeeuwse driebanden teams die in de vierde divisie in actie kwamen won alleen Zan dee Kloetinge. Jacobs Mannen mode en 3BSD Hydrozorg gin gen met 6-2 onderuit. Zandee Kloetinge-De Distel Bil jarts 8 8-0: De thuisploeg had geen kind aan de hekkensluiters. Alleen Piet Verschure moest wer ken voor de punten en won nipt met 30-27. Martin Capelle, Daan Weststrate en debutant Jan Wil lem Slabber wonnen ruim. De Distel Biljarts 9-Jacobs Man nenmode 6-2: Joop de Fouw kon nipt de eer redden in een net als de andere partijen van niet al te best niveau. Kees den Boer, Mar co Kooiman (met één punt) en Rob Jacobs verloren. BV De Zwaan-3BSD Hydrozorg 6-2: Voor de vierde keer dit sei zoen kwam 3BSD met slechts drie man aan de start. Philip van der Male wist als enige te win nen. Jean Louis Smulder en Jan Suykerbuyk verloren. Reimerswaal Elftal treft Belgisch team Het Reimerswaal Voetbalelftal oe fent op woensdag 3 februari in Waarde tegen de beloftes van Waasland-Beveren. Deze Bel gische club ontstond in 2010 na een fusie van KVRS Waasland en SK Beveren. Op het sportpark Kei- zershoofd in Waarde trappen de ploegen om 19.30 uur af. In de voorbereiding speelde het Reimerswaal Elftal tegen hoofd klasser Hoek. In Yerseke werd met 6-1 verloren. Topklasse wordt derde divisie De naam topklasse zal gaan ver dwijnen. De voetbalbond KNVB is van plan om de topklasse te her noemen naar derde divisie. Vanaf volgend seizoen komt er een tweede divisie tussen de Jupiler League (eerste divisie) en de twee topklassen (één op zaterdag en één op zondag). Er is geen sprake van om helemaal door te numme ren naar onderen. De hoofdklasse wordt bijvoorbeeld dus geen vier de divisie. sport kort Els Mesu was gisteren in de zevende he mel. „Als één keer een zoon van je de Alternatieve Elfste dentocht wint, is dat natuurlijk al fantastisch. Maar als de ander 'm ook nog wint... Tja, daar zijn geen woorden voor", zei ze kort na de wedstrijd over 200 kilometer. „Nu hebben we in eens twee van die grote bekers. Kunnen we er aan allebei de kan ten van de schoorsteen eentje zet ten." Samen met haar man Peter wachtte ze Niels aan de finish op. Zo'n 100 meter na de streep vielen ze elkaar allemaal in de ar men. Even waren daar zeer emo tionele momenten. Vervolgens kwam ook broer Erwin - die als dertiende de tocht volbracht - er bij. Dat maakte het plaatje com pleet. „Nou, het is wel jammer dat hun oudere broer, Robbie, er niet ook nog bij kan zijn", stelde Els. „Maar er moest iemand op de boerderij letten." Toen Erwin in 2015 won, werd iedereen daardoor overvallen. Hij was geen favoriet en maakte tot 'Nu staan we straks allebei op het bord met winnaars van de Alternatieve' kort voor het einde deel uit van een flinke kopgroep. Els: „Hij kreeg pas op het allerlaatste mo ment een gaatje en pas op de fi nish wisten we dat-ie gewonnen had." Dit keer was het iets an ders. Niels reed namelijk al 80 ki lometer aan de leiding. „Maar als moeder duurt het dan nog wel heel lang voordat je aan een over winning kunt gaan denken. Hij kreeg wel met twee anderen de ruimte, maar dan nog weet je dat er van alles kan gebeuren. Het is natuurijs, hè. Je kunt zomaar val len en dan is je voorsprong in eens weg. Maar gelukkig kwam het goed." Natuurlijk had Els, de voorzit ter van de Zeeuwse schaatsvereni ging SSC De Poel, tijdens de wed strijd gedacht aan de periode waarin Niels huidkanker had en hij alle behandelingen onder ging. „Dat gaat vanzelfsprekend door je hoofd als je ziet dat hij voorop ligt", bekende ze. „Maar hijzelf wil daar niet al te veel meer mee bezig zijn en wij eigen lijk ook niet. Hij heeft nu deze 'Het is wel jammer dat hun oudere broer, Robbie, er niet ook nog bij kan zijn' overwinning. Die verdringt dat andere naar de achtergrond." Peter: „Niels heeft dit op wils kracht bereikt. Hij is er altijd hard voor blijven werken. Dit maakt zoveel goed." Broer Erwin was ook blij voor hem, hoewel hij het betreurde dat er niet iemand van zijn ploeg (De Haan Westerhoff) op het po dium stond. „Dat Niels gewon nen heeft, is heel mooi. Nu staan we straks allebei op het bord met winnaars", zei hij vol trots. Hij wist ook dat Niels de sterkste was van de kopgroep. „Toen ik hem in de laatste ronde zag weg rijden bij de anderen, wist ik dat hij 'm kon pakken. Niels kan heel lang één strak tempo rijden en dat deed hij nu ook. Echt prach tig" Huilen In het finishgebied kwamen tal van bekenden Niels Mesu felicite ren. Onder hen veel schaatsers uit Zeeland, die deze week op de Weissensee toertochten maken. Ook Louis Lankhaar kwam langs bij de winnaar. Dat was een bij zondere ontmoeting. Bij Lank haar, op de kunstijsbaan in Bre da, leerde Mesu schaatsen. „Dit doet me heel veel", zei de trainer, die al op leeftijd is. „Ik wil je best zeggen: na de finish stond ik te huilen. Zo mooi vond ik het." De broers Mesu kregen jaren lang les van Lankhaar. Totdat ze naar Friesland vertrokken om in Heerenveen te gaan schaatsen en zich bij een professionele ploeg aan te sluiten. „Dat is heel ver standig van de twee geweest. Daardoor kwamen ze weer een stap verder. Maar we hebben al tijd veel contact gehouden. Laatst was Niels nog bij mij thuis. De fa milie Mesu is mij ook zeer dier baar." Hoe spijtig was het daarom dat Lankhaar in 2015 er niet bij was toen Erwin op de Weissen see won. „Ik zat toen thuis via de webcam de wedstrijd te volgen." Dit jaar besloot hij wel weer naar Oostenrijk te komen. En niet voor niets. „Dit is zo mooi. Twee broers die een jaar na elkaar win nen. Werkelijk fantastisch." Ik wil je best zeggen: na de finish stond ik te huilen. Zo mooi vond ik het' Mesu mocht gisteren bij de huldiging een groe ne trui aantrekken. Zaterdag gaat hij daarin van start bij de Aart Koopmans Memorial, een wed strijd over 100 kilometer op de Weissensee. Daarna vertrekken de schaatsers naar Zweden waar ook nog twee races op natuurijs zijn. Eentje heeft een lengte van 150 kilometer, de ander gaat over 100 ki lometer. Bart Mol en Gary Hekman staan tweede en der de in het klassement. Het is echter nog de vraag of Hekman zaterdag kan rijden. Hij was gisteren twee keer ten val gekomen en vertrok na de race naar het ziekenhuis voor onderzoek naar zijn elleboog. Sport sport@pzc.nl VLISSINCEN VOGELWAARDE. De inschrijving voor het Beach Voetvolleytoernooi in Vo gelwaarde is gestart. Teams kunnen voor het toernooi dat in het pinkster- weekeinde (13,14 en 15 mei) gehouden wordt, inschrijven via www.be- achvoetvolley.nl. Er kunnen maximaal veertig teams worden geplaatst. De inschrijftermijn sluit op 15 maart 2016. foto Peter Nicolai WAARDE ZEIST OOST-SOUBURG KNVB-directeur bij bekerloting RCS Jan Dirk van der Zee, de nieuwe directeur bij de KNVB van de af deling amateurvoet bal, woont zaterdag middag de loting van de districtsbeker bij in Oost-Souburg. Na af loop van het duel in de vierde klasse A tus sen RCS en Spui wor den in de RCS-kantine de resterende zestien clubs gekoppeld voor de achtste finales. Er wordt vervolgens ook doorgeloot naar de halve finales. RCS vormt samen met Kloetinge en Seroos- kerke de Zeeuwse ver tegenwoordiging in de achtste finales. ROTTERDAM Verlies rugbysters De rugbysters van Oe- moemenoe verloren met 20-5 van GRRC na een 15-0-achter- stand bij rust. Na het uitvallen van een speelster was Oe- moemenoe al vroeg in de wedstrijd in on dertal. Het Rotterdam se GRRC profiteerde daar dankbaar van en leidde bij rust al met 15-0. Bij 20-0 redde Jorien Mol de eer. TWee zoons met door Roeland van Vliet Erwin Mesu broer Niels Mesu Els Mesu moeder Niels Mesu Louis Lankhaar eerste trainer Mesu TECHENDORF. Door zijn overwinning in de Alternatie ve Elfstedentocht is Niels Mesu de eerste leider in de KPN Grand Prix. Dat is een serie van vier wedstrij den op natuurijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68