8? JIS I 7 THUISBIOS Film die je koude rillingen bezorgt Wij zijn tot het uiterste gedreven. Het was zonder overdrijving de hel op aarde. Gelukkig werd er ook gelachen Ode aan speurjournalistiek Het zoveelste apocalyptische actiegeweld uit Hollywood The Revenant WESTERN de set", zegt de jonge Engelse acteur Will Poulter, bekend uit de Maze Run ner, die een van de kompanen van Di Caprio speelt. „Wij zijn tot het uiter ste gedreven. Het was zonder overdrij ving de hel op aarde. Gelukkig werd er ook gelachen, anders was zeker een aantal van ons afgehaakt." Regisseur Alejandro Gonzalez Inarritu (bekend van de viervoudige Oscarwinnaar Bird- man) spaarde mens noch dier tijdens het draaien van zijn epos. De Mexi caanse filmmaker vertelt een rauw ver haal over pelsjagers die in het begin van de negentiende eeuw de wilder nis van de Rocky Mountains doorkrui sen en daar met ongekende ontberin gen te maken krijgen. Inarritu wilde dit pioniersverhaal al vijf jaar geleden verfilmen. Hij was vooral gegrepen door de ongekende wil tot overleven die de eerste pio niers van Noord-Amerika hadden om de ongerepte natuur te weerstaan. Maar het verhaal van het door Di Caprio gespeelde personage zette hem op het juiste spoor. „Hij is de schakel tussen mens en natuur. Hij doorstaat alles wat hem wordt aangedaan. Glass heeft trouwens echt bestaan. Er is al- leen een brief van hem overgebleven." De regisseur bedacht een eigen inter pretatie voor deze legende. Hij gaf hem een Indiaanse vrouw en zoon. Als de laatste wordt vermoord door een blanke pionier, begint Glass aan een lange zoektocht om wraak te ne men. The Revenant is meer dan een door snee westernverhaal, benadrukt de re gisseur. Zijn film heeft ook een politie ke lading. „Deze mannen stonden aan de wieg van het Amerikaanse kapitalis me. Wat zij in deze nieuwe wereld uit spoken, het uitmoorden van dieren en de oorspronkelijke bewoners, heeft wat mij betreft alles te maken met wat er tegenwoordig fout gaat in de we reld. Hoe de mens de natuur leegrooft en mensen van een andere huidskleur uitroeit. Als Mexicaan sprak mij dit aspect enorm aan. De film is daarom brandend actueel." Spotlight DRAMA The Sth Wave ACTIE Kurt Cohafn: Montage of Heek DOCUMENTAIRE Knock Knock THRILLER Vacation KOMEDIE it a ut Donderdag 28 januari 2016 Regie: Alejandro Gonzalez Inarritu. Hoofdrollen: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy en Will Poulter. Afgezien van de bijna onmenselijke ont beringen die de makers van The Reve- nant zichzelf oplegden is The Revenart ook als pure filmkunst een fenomenaal avontuur. Zulke epische westerns waarin primitieve instincten in alle wreedheid breed worden uitgemeten zijn zeldzaam. De film past in een select rijtje bijzonde re overlevingsfilms, zoals Jeremiah Johnson (uit 1972 met Robert Redford) of Aguirre derZorn Gottes (ook uit 1972), waarin mannen proberen over eind te blijven in een genadeloze wilder nis. Leonardo DiCaprio speelt de pionier Hugh Glass, een man die telkens terug keert na aan de poort van het dodenrijk gestaan te hebben. Eerst wordt hij door een grizzlybeer te grazen genomen, een nu al historische fiimscène. Daarna la ten zijn medereizigers, in het bijzonder een pelsjager (gespeeld door Tom Har dy), hem aan zijn lot over. Maar Glass is een man met een missie. Hij wil de bar re natuurelementen doorstaan om wraak te nemen op de man die verantwoorde lijk is voor de dood van zijn Indiaanse zoon. Hij verzet bergen om dat doel te bereiken. The Revenant bezorgt de kijker koude ril lingen. In meer dan één opzicht. Het ligt niet alleen aan het Siberische decor dat Inarritu zo zorgvuldig uitkoos, maar ook aan het meedogenloze verhaal. (AZ) Will Poulter foto martin bureau Leonardo DiCaprio speelt de pionier Hugh Glass, foto pr Regie: Thomas McCarthy. Hoofdrollen: Mark Ruffalo, Michael Keaton en Rachel McAdams. Niet alleen door de voortreffe lijke cast is Spotlight een aan rader. Als ode aan ouderwets journalistiek speurwerk is de film van Thomas McCarthy een must. De redactie van The Boston Globe, in het bij zonder de onderzoeksjourna listen die werken voor de sec tie Spotlight, is het toneel waarvandaan gaandeweg een grof schandaal wordt ont huld: kindermisbruik door priesters, wat in 2001 nog een nauwelijks bekend gege ven was. Ondanks de tegen werking van de katholieke kerk en de angstvoor adver teerders, gaan de reporters als geduldige detectives aan het werk om de kwestie die steeds grotere vormen aan neemt aan het licht te breng en. Wie van een ingewikkeld journalistiek onderzoek toch een overtuigende en heldere film kan maken zonder goed koop effectbejag mag reke nen op een staande ovatie. Desnoods bij de Oscaruitrei king. (AbZagt) Regie: J. Blakeson. Hoofdrol len: Chloë Grace Moretz, Nick Robinson en Ron Livingston. Daar gaan we weer: de aarde wordt voor de zoveelste keer bedreigd door buitenaardse machten die het op onze pla neet hebben voorzien. Natuur lijk zijn de Verenigde Staten het voornaamste doelwit, want verder reikt de blik van Hollywood meestal niet. The 5th Wave begint in een ge middeld Amerikaans stadje waar een kordate tiener, ge speeld door Chloë Grace Mo retz, de eerste vier aanvalsgol ven overleeft die aardbevin gen, tsunami's en epidemieën veroorzaken. Vervolgens blijkt deze ongetrainde tiener over bijzondere vechtcapaciteiten te beschikken. Met de keuze van zo'n personage is duide lijk dat The 5th Wave mikt op het tienerpubliek dat ook naar films als Hunger Games en The Maze Runner gaat. Of de ze toeschouwers echt onder steboven raken van dit cliché matige geren voor je leven is twijfelachtig. (Ab Zagt) Chloë Grace Moret. foto pr -> nu op Netflix Roem is vergif voor labiele mu zikanten. Innerlijke demonen en begraven problemen ko men aan de oppervlakte wan neer de druk van presteren, adoratie en anticipatie wordt opgevoerd. Zo ging het bij Amy Whinehouse. Zo ging het bij Kurt Cobain. Het leven van de Nirvana-zanger die in 1994 zelfmoord pleegde wordt in Montage of Heek chronologisch aan de kijker voorgeschoteld. De makers kregen toestemming van de fa milie om alie privévideo's van de rockster te gebruiken. Waar die beelden ontbreken, neemt een intrigerende anima tie het verhaal over. Zo blijft de documentaire dicht op de huid zitten. nu op dvd, blu-ray en vod Filmmaker Eii Roth werd ooit ais de 'redder van de horror film' gezien. Vooral zijn twee de creatie Hostel ging de boe ken in als baanbrekend. Door expliciete martelpraktijken zag men de film als de grondleg ger van de torture porn-bewe- ging die binnen het genre ont stond. In de erotische thriller Knock Knock ontvangt Keanu Reeves twee dames aan de deur met fysieke, snode plan nen. Porno-fantasie wordt nachtmerrie, maar het is voor al voorspel zonder climax. nu op dvd, blu-ray en vod In 1983 maakte Clark Gris- wold een doldwaze reis door Amerika met zijn gezin in Na tional Lampioon's Vacation. In de Vacation die nu de thuis bioscoop bereikt is het zijn fic tieve zoon Rusty Griswold die de trip nogmaals wil doen. Een oud concept in een nieuw jasje dat gegoten zit met de droogkomische Ed Helms als de enthousiaste vader die de familiebanden wil aantrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59