Acrobatiek, magie en variété UIT THUIS 5 Amerikaanse drummer met band in Middelburg Voortdurend veranderen is een opvallende constante in de loopbaan van de Amerikaanse drummer Bobby Previte. &D00R MISCHA ANDRIESSEN 'Phileas Fogg' gaat goochelend de wereld rond Heer Hendrik speelt zwarte komedie over hart van goud The Pink Floyd Sound brengt eerbetoon aan band De Engelse uitdrukking 'pushing the envelope' betekent zoveel als grenzen verleggen, nieuwe moge lijkheden verkennen. Dat drum mer Bobby Previte (1951) een van zijn vroege platen die titel gaf, is geen toe val. De Amerikaan herhaalt zichzelf niet graag en ruilt succesvolle groepen schijnbaar achte loos in voor onzekere avonturen met nieuwe formaties. Ook bij zijn concert zondag voor Mu- ziekpodium Zeeland in het Schuttershof in Mid delburg zal hij met een nieuwe band aantreden: The Visitors Vanaf de jaren tachtig doet Previte zich met diverse projecten gelden. Hij is een musicus met verschillende gezichten. Zijn ruige kant komt zeker niet alleen tot uiting in zijn steeds veranderende punkachtige haardracht, maar vooral ook in zijn muziek. Previte's liefde voor snoeiharde funk en rock is allesbehalve geheim. Samen met illustere muzikanten als saxofonist John Zorn, trompettist Steven Bernstein en toet senist Wayne Horvitz groeide hij uit tot een boegbeeld van de experimentele New Yorkse scene. Hij deelt met hen een afkeer van gen- re-denken en laat zich niet begrenzen. Zeker voor jazzbegrippen schroeft Previte het volume soms duchtig op en zijn drumstel behandelt hij bepaald niet altijd met zachtheid. Maar Previte houdt ook van romantische bal lades en in zijn composities duiken vaak ook fijnzinnige klanken op. Al op het eerder ge noemde album 'Pushing The Envelope' bewees hij bijvoorbeeld dat hij met minimale variaties een eenvoudige melodie heel spannend kon ma ken. Previte gebruikt graag vette grooves en her kenbare melodieën, maar daaronder verstopt hij subtiele verschuivingen in ritme en harmo nie. En Previte houdt van afwisseling. Op dries te, vuige passages volgen vaak lieflijke stukken en andersom. Bovendien is Previte zeer bedreven in het creëren van sfeer. Daarbij maakt hij meestal ge bruik van contrasten in de bezetting; het aardse geluid van een trombone tegenover een zacht moedige saxofoon, of juist een ruw grommen de sax tegenover het ijle geluid van een vibra foon. Bij The Visitors zullen sax en gitaar onge twijfeld voor contrastwerking zorgen. Aan genres heeft Previte dus een broertje dood. Als je hem al een jazzmuzikant kunt noe men, is dat vooral vanwege zijn mentaliteit; het voortdurend zoeken naar nieuwe vormen en muziek die afwijkt van de norm. Bij zo'n hou ding hoort ook dat hij niet bang is voor misluk kingen. Hij kan zijn dag niet hebben, maar alle daags zal zijn muziek niet snel worden. Bobby Previte The Visitors: zondag 31 janua ri, Schuttershof, Middelburg, aanvang 15.30 uur. Theater heb je in zóveel vor men. Maar de meeste krijg je maar zelden te zien. Bij voorbeeld een show vol acrobatiek, magie, rock&roll, varié té, muziek, clownerie, slapstick en cabaret. Méér dan een mond vol, en de perfecte omschrijving van de Ashton Brothers. De Ashton Brothers is een Nederlandse thea tergroep die al sinds 2001 optreedt. Vier jonge theatermakers leerden elkaar kennen op de Kleinkunstaca demie in Amsterdam. In hun twee de studiejaar werd er op school voor de afsluitende voorstelling ge vraagd om een act met acrobatiek. Dat dachten de jonge honden wel even te kunnen doen. Met 'Acroba tiek voor beginners' in de hand be gonnen ze te oefenen. Zo is het be gonnen... Het jaar daarop (na de Klein kunstacademie) besloten de vier verder te gaan. Ze maakten hun eerste avondvullende show 'Tra giek van de Onderman' en won nen daarmee meteen de British American Tobaccoprijs. Het hek was van de dam. 'Enfants Terribles' gaat nu hun vijfde programma worden. Daar valt nog niet veel over te zeggen, want ze zijn nog maar in de fase van de try-outs. Je mag verwach ten dat het een verdere rijping zal zijn van de voorlaatste, die 'Treasu res' heette. Er zal - in de traditie van het circus - weer weinig in ge sproken worden. Liedjes worden gezongen in een onverstaanbaar soort jabbertalk, met flarden En gels, Frans of Russisch. Als 'Enfants Terribles' de over treffende trap wordt van 'Treasu res', dan wordt de spanning tussen adembenemend kunst- en vlieg werk en flauwe intermezzo's nog verder opgedreven. Dan zal het ver kennen van shockerende grenzen nog een stapje verder gaan. Zal het goochelwerk nog verbazingwek kender zijn. Kan dat dan, moet dat dan, blij ven overtreffen? Welnee, méér van hetzelfde is bij de Ashton Brothers al schitterend genoeg. Ashton Brothers: dinsdag 2 februa ri, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. KINDERVOORSTELLING IN WISSENKERKE TONEELVERENIGING S HEER HENDRIKSKINDEREN TRIBUTE IN SCHOUWBURG MIDDELBURG Donderdag 28 januari 2016 Bobby Previte (r) en The Visitors. VERANDERT CONSTANT door Willem Nijssen Een goochelaar komt zater dagmiddag in Onder de To ren in Wissenkerke optreden. In een leuke en leerzame voorstelling neemt Phileas Fogg het publiek al gooche lend mee terug in de tijd en de wereld rond. Hij vertelt en thousiast over de beroemde wereldreis in tachtig dagen die hij maakte in het jaar 1872. Bij de bespreking van elk land waar deze Engels man is geweest, vertoont hij een verrassende goocheltruc. Zo geeft hij op speelse wijze een indruk van andere cultu ren. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Aanvang 14.00 uur. Ouderwetse sprookjes horen goed te eindigen. Maar een modern verhaal met sprookjes motieven, dat mag best slecht aflopen. Vindt men bij Toneel vereniging Heer Hendrik. Een sprookje voor volwassenen, heet dat dan. Of misschien be ter: een zwarte komedie over een wereld vol schurken, ko ning incluis. Met daarin één meisje met een hart van goud. Laat dat nu de dochter zijn van de boevenkoning. En die boevenkoning heeft natuur lijk alles al, vraagt daarom voor zijn verjaardag het enige dat hij nog niet heeft: een hart van goud. Zelfs als hij daar zijn dochter voor moet ver moorden. 'De dochter van de boevenkoning' is een stuk van Ad de Bont, bekroond jeugd theaterschrijver, wereldwijd be roemd vanwege zijn pakkende vluchtelingen- en oorlogsdra ma 'Mirad, een jongen uit Bosnië'. Van 'De boevenko ning' is nu al een extra voor stelling gepland! Te zien in het Heer Hendrikhuis, 's-Heer Hendrikskinderen, vr 29/1, za 30/1, vr 5/2 en za 6/2, 20.30 u en zo 7/2, 14.30 u. The Pink Floyd Sound geeft zaterdagavond een concert in de Stadsschouwburg in Mid delburg. De groep staat inter nationaal bekend als één van de meest authentieke Pink Floyd Tributes. Met het onverwachte album 'The Endless River' staat de muziek van Pink Floyd weer volop in de belangstelling. De kans dat de band ooit nog live zal optreden lijkt uit gesloten. Een eerbetoon aan deze legendarische band wordt gebracht door de Ne derlandse band The Pink Flo yd Sound. Met spectaculaire shows in binnen- en buiten land staat de band inmiddels internationaal bekend als één van de meest authen tieke Pink Floyd Tributes. De ademende solo's, zwierige or geltonen en psychedelische effecten: het zit er allemaal in. Een wervelende licht- en videoshow maken het audio visuele spektakel compleet. Kortom, een unieke impres sie van de groei van de pio niers van de progressieve rock en symfonische muziek. Aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57