UIT THUIS 3 in Arsenaal Vlissingen REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN ff Nationale Voorleesdagen In het hoofd van de chef-kok Heel veel Brood en sketches van collega-artiesten aan elkaar Waziger script Punkrock-klassieker kans om het nieuwe album te presenteren. Nieuwe songs komen die avond ook van de uit het Schotse Glas gow afkomstige Stevie Nimmo. Geen onbekende op het festival. Hij gaf twee jaar geleden met broer Allan als The Nimmo Brothers al een wervelende show. Stevie kwam in 2010 met een eerste solalbum. Opvolger 'Sky Won't Fall' is vers van de pers en nog voor een officiële re lease bij de optredens te koop. Sa men met drummer Craig Bacon en bassist Mat Beable laat hij een afwisseling van blues, americana en bluesrock horen, waarin de gi taarsolo's van Stevie een hoofd rol opeisen. De uit Engeland afkomstige Sean Webster stopt steevast een por tie soul in zijn blues. Zijn wat rauwe stem draagt daar zeker aan bij. Webster toert met The Dead Lines en heeft ook een nieuw album, 'See It Through', om uit te putten. Eric Clapton, Albert Collins, Gary Moore en zelfs Mark Knopfler zijn voor hem een inspiratiebronnen. Van heel dichtbij komt Blues Stuff. Via Facebook en prikbord van Zeelandnet kreeg initiatief nemer, zanger en gitarist Wil lem Schot de band bij elkaar. Bassist André van den Broek, drummer Erlend Steiner Lovisa en sologitarist Suresh de Bruine bleken de ideale bandleden om bluesklassiekers een nieuw leven te bezorgen. Namen als Jimi Hen- drix, Buddy Guy, Stevie Ray Vaughan en ZZtop scheren langs in een feest van herkenning. Scheldeblues Festival 2016, zater dag 30 januari Arsenaaltheater Vlissingen. Aanvang 19.15 uur. Blues Stuff, The Blue Clay, Ste vie Nimmo trio, Sean Webster The Dead Lines. Door Mark Roos BOEK bij! SERIE m BOEK EN FILM SERIE haar na uitverkocht. „Dat is superbe langrijk voor ons", verklaart Boonman. „Ik ben daar ontzettend dankbaar voor. Zo hebben we weer een beetje lucht." Hij offert al geruime tijd elke maand 500 euro van zijn spaargeld op om Po dium Reimerswaal, waarvoor hij optre dens in verschillende kernen organi seert, gaande te houden. Ooit subsidi eerde de gemeente het Podium met 30.000 euro per jaar. Dat is terugge bracht tot 10.000 euro dit jaar. Voor vol gend jaar is nog niets beslist, terwijl Boonman al een begin moet maken met de boekingen. Toen de rechtbank hem enkele maanden geleden in het ongelijk stel de over achterstallige betalingen die hij tegoed meende te hebben van de ge meente Reimerswaal, ontstond spon taan het idee voor een benefietvoorstel ling. Boonman vertelde aan Frank van der Meijden, de voormalige manager van onder meer Doe Maar en Blof, dat hij veel steunbetuigingen ontving van artiesten. „Ze zeiden allemaal: 'Als we iets voor je kunnen doen.' Toen zei Frank direct: 'Laten we daar dan met een mee aan de slag gaan.' We waren bij CineCity. Frank smoesde even met eigenaar Ad Weststrate en even later zeiden ze: 'De zaal hebben we ook al.' Net als Frank legt ook manager Cindy Willemsen van CineCityXL haar ziel en zaligheid in de organisatie." Met als gevolg een programma dat staat als een huis. „Het publiek krijgt afwisselend liedjes en sketches voorge schoteld", voorspelt Van der Meijden. „We hebben een draaiboek, maar hoe het er precies gaat uitzien zal op de dag zelf blijken. Er zal veel improvisa tie bij komen kijken. Dat is best wel spannend, hoor. Ik hoop dat iedereen zich een beetje aan het tijdschema houdt." Het is aan de artiesten zelf hoe ze hun tien minuten vullen. „Het grappi ge is dat de meeste artiesten Jacques goed kennen", vertelt Van der Meij den. „Een aantal zal het optreden waar schijnlijk toespitsen op de situatie van Podium Reimerswaal. Ik kan me voor stellen dat anderen dat helemaal niet doen. Dus ik verwacht een mix van en tertainment en politiek." Boonman hoopt in ieder geval dat de gemeente Reimerswaal de benefiet avond opvat als een signaal om de sub sidiëring van plaatselijke theatervoor stellingen te heroverwegen. „Ik hoop dat ze inzien dat ze niet zomaar moe ten weggooien wat zo goed loopt. Het is een plaats waar jong talent een kans krijgt." Benefiet Podium Reimerswaal, maan dag 1 februari in CineCityXL in Vlis singen. Aanvang: 20.15 uur MUZIEK Donderdag 28 januari 2016 hebben In tVe hebben er een geitje bij! van Marjet Huiberts en Iris Dep- pe draait alles om een pasgebo ren babygeitje dat met enthou siasme wordt begroet door alle andere kinderboerderijdieren. Speciaal voor de Nationale Voor leesdagen (van 27 januari tot en met 6 februari) is het boek, verkozen tot Prentenboek van het jaar, verschenen in een budget-editie meteen app. VJe hebben er een geitje bij! is te bestellen op voorlees dagen.nl, met daarop verder veel informatie over prentenboe ken, de Voorleesdagen en het Nationale Voorleesontbijt In de Amerikaanse serie The Mind Of A Chef nemen program mamakers een kijkje achter de schermen bij een aantal van de beste koks ter wereld. Het is knap hoe ze in de huid en ziel weten te kruipen van kanonnen als David Chang, April Bloomfield en Magnus Nilsson. Ook prettig: je hoeft geen foody te zijn om deze eetlustopwekkende documentaireserie, met prachtige muziek, te kunnen waarderen. -> Drie seizoenen The Mind Of A Chef zijn te zien op Netflix Het is vijftien jaar geleden dat rock-'n-rollle- gende Herman Brood overleed. Dit jaar wordt daar uitgebreid bij stilgestaan. Niet alleen met een theaterproductie en een ex positie in Amstelveen, ook met de uitgave van het meeslepende, met humor door spekte Broodje Totaal van Bart Chabot (met hoogtepunten uitzijn eerdere Brood-biografieën, bij De Bezige Bij). En met de ontroerende biografie Xandra Brood, Rock-'n-Roll Widow door Rutger Vahl en Xandra Brood (Nijgh Van Ditmar) en de documentaire Herman Brood 'Kunst' Begin DrrrNietAn van filmmaakster Gwen Jansen (op dvd uitgegeven door Pink Moon) Dankzij de maffe dialogen en het ge weldige acteerwerk van Matthew McConaughey en Woody Harrelson was seizoen 1 van True Detective een belevenis van jewelste. Het ver vangen van de hoofdrolspelers door Colin Farrell en Vince Vaughn heeft de serie geen goed gedaan. Boven dien is in seizoen 2 het script waziger dan in seizoen 1, zijn de dialogen ge- kunstelder en de personages onsympathieker. True Detective 2 is op dvd verschenen bij Warner Home Video Twintig jaar geleden bracht de uit Cali- fornië afkomstige band Rancid het al bum ...And Out Came The Wolves uit. Dankzij lekker ruig klinkende prijsnum- mers als Roots Radical, Time Bomb en Ruby Soho, stuk voor stuk oorwur men van het zuiverste water, werd het album een klassieker in punkrock-kringen. Onlangs ver scheen een mooie, opgepoetste jubileumversie van het al bum. Dus bankstel en salontafel aan de kant en pogoën maar op deze heerlijke poppy punkliedjes metska-invloe- den. ...And Out Came The Wolves is verschenen bij Epitaph 1 ...AND foto's ANP, Mechteld Jansen Jacqu^ine deHaas, Marcel Anthonisse, Paul Bergen, Marco de Swart, Bas Czerwinski, Robin Utrecht, Laura Oldenbroek, Jaap Bouwens, Freek van Asper^j, Leonard Passchieren Remko de Waal. Peter Slager en Tonnie Dieleman Marjon van Iwaarden Hans Visser en Irena Fillipova Mannen van Naam Stef Bos Erik van Muiswinkel Ruud Hermans Ernst Jansz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55