1^51 T zeelandtheaters.nl i4f/V- ovy V* ZEELAND 11 c f AGENDA 28 jan t/m 5 febr *il ittV V - 2V Acrostichon voor Wim Hof man op zijn 75ste verjaardag Wat vliegt de tijd, jouw leeftijd klinkt bejaard. Iets in jou blijft toch onvermoei baar springen. Makers gaan niet op rust, ze ma ken dingen. Het zit ook onmiskenbaar in jouw aard. Om graag te blijven scheppen en verzinnen. Foto's en schilderijen en gedich ten. Met heel die drang van steeds op nieuw beginnen. Aan weer iets om je aandacht op te richten. Nou ja, er valt nog veel meer te be zingen. 'Wim, het zit ook onmiskenbaar in jouw aard. Om graag te blijven scheppen en verzinnen' WIM HOFMAN IN 2016 LEVEN EN GEPREZEN Puzemuze en ik ang geleden leerde ik Pu zemuze kennen. Ze dook I meens op in mijn voor- leesboek. Soms in haar vliegfiets, dan weer in een kast of een doos om daarna ook even snel weer te verdwij nen. Ze stapte zelfs over van het ene boek naar het andere. Puze muze maakte indruk. Zoveel, dat ik zelf P werd. Net als haar kon ik van alles: feestmutsen te voorschijn toveren en een mini- stoeltje groot maken.De kinde ren die toen geloofden dat Puze muze echt in de kleuterklas kwam, zijn nu volwassen. Straks is het Kinderkunstweek en staat het beeldend werk van Wim Hofman centraal. Daar ver heug ik me nu al op! 'Lang geleden leerde ik Puzemuze kennen. Ze dook op in mijn voorleesboek' Twitter Online Top-5 Woordgrap.com @Woordgrap_com Bij het #voorleesontbijt is de hamvraag of het ge smeerd liep, kortom, of het een eitje was. Just asking! Nieuwsbrief D @pzcredactie 13 facebook.com/depzc @pzcredactie Prettig gestoord - Kom van het dak af! DO 28 en VR 29101 Scheldetheater Terneuzen Bert Visscher - Zelden zoiets gezien Het Zwanenmeer UITVERKOCHT The Pink Floyd Sound Ashton Brothers muziek cabaret muziek Love... The Beatles - 40 Hits that changed the world Lenette van Dongen UITVERKOCHT Tegenwind (try out) VR 05102 Scheldetheater Terneuzen cabaret cabaret Berry Lussenburg - De Drenkeling VR 05 102 Theater de Mythe Goes Op bezoek bij meneer Green Bram van der Vlugt en Oren Schrijver Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 DONDERDAG 28 JANUARI 2016 -a mk Joke van Leeuwen schrijver, dichter, illustrator en cabaretière Joke van Leeuwen Wim Hofman, schrijver en beel dend kunstenaar in Vlissingen. Ter gelegenheid van zijn 75ste ver jaardag wordt 2016 een echt 'Hof man-jaar'. foto Mechteld Jansen Vrijdag 29 januari, Kloven iersdoelen Middelburg, 16.00 uur: presentatie van het brievenboek Golfslag. Centrum Beeldende Kunst Zeeland op de Balans in Mid delburg opent zondag 3 april een tentoonstelling met ob jecten van Wim Hofman. Wim Hofman staat centraal tijdens de Zeeuwse Kinder- kunstweek (6 t/m 17 april 2016). In Vlissingen wordt de 'stoor worm' op de gevel van een school op de Grote Markt ge schilderd. Het Vlissingse MuZEEum opent 22 oktober een expo met werken van Hofman. Publicatie van 75 columns die Hofman in de PZC publi ceerde (tekst en illustraties). Wim Hofman, Oostkapelle, 2 februari 1941. Getrouwd met Toke Mertens; twee kinderen. Opgegroeid in Vlissingen. Oplei ding: seminarie in Sterksel. De buut: Welwel, de zeer grote to venaar (1969). Won diverse Pen selen en Wimpels. Theo Thijs- senprijs 1991; Zeeuwse Prijs voor Kunsten Wetenschappen 2002; Max Velthuijsprijs 2013. tj Marja Geerse leerkracht basisonderwijs Middelburg, mede-initiatiefnemer Kinderkunstweek Zeeland en schrijver van Ideeënboeken Marja Geerse Kinderen in het hele land werden gisterochtend verwend met een voorleesontbijt. Bekende Nederlan ders als Yes-R en prinses Lauren- tien lazen de kinderen voor. Ook in Zeeland werd het voorleesont bijt georganiseerd. Zo kwam in Oost-Souburg ambulancechauf feur Dennis Wiegmans de kinde ren van groep 2 voorlezen. 1. Oud-wethouder Marga Vermue: Het beste van twee werelden 2. Vermist meisje station Goes is terecht 3. Weer problemen bij kerncentra le Doel 4. Vluchtende dieven veroorzaken tientallen lekke banden in Yerseke 5. Er mag weer gejaagd worden op herten Wilt u altijd op de hoogte zijn van het laatste nieuws uit Zeeland, maar ook uit binnen- en buiten land? Neem dan een gratis abonne ment op onze nieuwsbrief en ont vang elke dag een selectie van het laatste nieuws van de PZC in uw in- box! Aanmelden is eenvoudig. Kijk snel op www.pzc.nl/nieuwsbrieven Kijk op www.pzc.nl of THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG DO 28 101 Theater de Mythe Goes Nog enkele losse plaatsen VR 29101 Theater de Mythe Goes Ballet Staatsopera van Tatarstan ZA 301 01 Schouwburg Middelburg De ultieme tribute Dl 02 en WO 03102 Schouwburg Middelburg Enfants Terribles (try out) WO 03102 Scheldetheater Terneuzen cabaret dans I familie DO 04102 Theater de Mythe Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43