Dieven uit op geld in kistjes verskraam Henken gratis naar CCXL Vlissingse schrijver en illustrator wordt 75 jaar 10 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 FZC Dichter, kinderboekenschrijver en illustrator Wim Hofman wordt dinsdag 2 februari 75 jaar. Op deze pagina's vertellen vijf van zijn vrienden wat hij voor hen betekent. In honderd woorden - ongeveer. „Ik zag rond kwart voor vijf een vrouw op het erf verdacht om zich heen kijken. Naast haar was een man met grote bewegingen bezig", vertelt ze. „Ik pakte mijn jas en riep de hond erbij: pak ze!" Toen Lenie buiten kwam, vlogen de twee hun auto in en scheurden ze weg. „Ze hebben geen geld mee kunnen nemen, want ik had het kistje net geleegd. Ik vind het vooral vervelend dat er schade is aangericht." Ook bij een kraam in de Julia- nastraat is op deze manier toege slagen. De eigenaren van beide kramen in Heinkenszand weten te vertellen dat er meer gedupeer den zijn, onder meer in Oudelan- de en Nisse. Dat kon de politie gis teren niet bevestigen, omdat er nog geen aangifte was gedaan. „Het lijkt erop dat ze een rondje 'Het lijkt erop dat het duo een rondje langs meerdere kramen in de regio heeft gedaan' langs alle kramen hebben ge daan", zegt Van Damme. Ze deelde via Facebook een sig nalement van de daders. „Het wa ren een jonge man en vrouw in een oude zwarte Golf', schreef ze. „Ik zou ze graag uitleggen dat ik ook gewoon voor mijn centen moet werken. En het is een waar schuwing voor anderen." Of ze nu stopt met het kraam? Absoluut niet, de aardappels liggen er nog. Dan maar zonder camera. Iedereen die Henk heet kan ko mende zaterdag gratis naar de voorstelling Henk in het CCXL Theater in Vlissingen. Henk is het tiende programma van het duo Schudden. Het gaat over een man die elke dag plichts getrouw naar zijn werk gaat, na dat hij de klaagzang van zijn buur man heeft aangehoord en met zijn vrouw het bed heeft opge maakt. Geleidelijk verandert zijn burgermansbestaan in drijfzand. De voorstelling begint om 20.15 uur. Henken kunnen een kaartje reserveren door een e-mail te stu ren naar info@cinecity.nl. Enige voorwaarde is dat zij tenminste één iemand meenemen die wel betaalt voor een toegangskaartje. Zonder de PZC had ik hem misschien nooit ontmoet Toen ik in 1988 deze teke ning in de PZC ontdekte en het verslag van Jan Smeekens over Wim Hof man las, was ik metéén enthou siast. Ik dacht dat het werk van deze unieke schrijver/tekenaar ook voor de Duitstalige boeken wereld een verrijking moest zijn. In de krant stond de aankondi ging van een poëzieavond met Hofman in de bibliotheek van Vlissingen. Op een mistige herfstavond reed ik daar naartoe, met grote verwachting. Het werd een teleurstelling: Hofman trad niet op. Hij zat in de jury. In de pauze kon ik met hem spre ken. Hij was terughoudend. Een Duitse - te treurig waren zijn er varingen tijdens de oorlog. Maar toch - met Vriendelijke groeten' stuurde hij zijn boeken, naar Duitsland. En ik mocht ze verta len. Tien titels zijn in het Duits verschenen. Tekeningen werden tentoongesteld, Schneewittchen werd als opera opgevoerd, Kleine Beer trad op als grofier Held, Pu- zemuze vliegt vanaf 19 februari als Susemuse door het duitstali- ge kunstboekenland. En het bes te: wij zijn al spoedig vrienden geworden. Een tegendraadse Hofman Zaad van wilde bloe men in keurig aange harkte tuinen strooi en. Buiten de geijkte paden lopen. Dat doet Hofman (met) plezier. Het typeert Wim Hofman, omdat hij het ook in zijn werk laat zien: het niet ingedeeld wil len worden in geijkte categorie ën als schrijver van kinderlite ratuur, schrijver van proza of poëzie, illustrator of beeldend kunstenaar. Wim Hofman houdt duide lijk niet van traditionele be grenzingen. Er is altijd sprake van een oorspronkelijkheid en vaak ook van humoristische tegendraads heid, zowel in zijn literair als beeldend werk. Dat zit blijk baar in zijn genen. Maar daar mee alleen red je het niet. Voor zijn hele werk geldt een crite rium dat maar voor een beperk te groep auteurs en kunste naars opgaat: de directe herken baarheid. Of je zijn werk nu leest of zijn beeldend werk onder ogen krijgt, er is steeds diezelfde er varing: 'Hé, dat moet wel van Wim Hofman zijn'. Op de wijze van Pier Ebbinge Relationship Eigengereide, onverstoor bare, vanzelfsprekende al- leskunner in behapbaar formaat met open oog voor vergankelijkheid, want het schip van het leven is vanaf het begin al aan het zinken (man, 75). Duizendpoot waarvan alle poten bewonderenswaardig ont wikkeld zijn, door minstens ze ven Muzen gekust, thuis in stad, natuur en zichzelf, schepper van Suusje Pietz en haar vliegma- chien die nimmer, nimmer zijn teruggezien. Kweker van kweeperen, om bouwer van mispels tot gelei, la conieke sympathisant en genie ter van alles wat leeft, van worm tot donder, paffer van Garibal di-sigaren, on-hiërarchische schotsjesspringer van Rilke op vallende koffiepotten, onbekrom pen bewonderaar van Stanley Spencer, Edward Lear en Jacques Prévert. Al dan niet zelfbewegende we reldreiziger tussen Vlissingen via Oxford en Oman naar West-Australië, vindt altijd zich zelf terug in de zee en wat zij biedt - van kokkeltje tot krab. En vond ook Toke, die zomaar uit de lucht is komen vallen. door Elodie Kint HEINKENSZAND. Dat je niet altijd kunt vertrouwen op de medemens, heeft Lenie van Damme dinsdag met eigen ogen gezien. Het slot en de be veiligingscamera van haar aardappel- kraam aan de Lange Dreef in Hein- kenszand zijn vernield, terwijl ze toe keek. Dit gebeurde op meerdere plekken in de regio. Lenie van Damme, gedupeerde Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 - 12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. tAbonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. »PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde t Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. t Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Wimin circa 100 I woorden Hedwig von Bülow 1 Duits vertaalster van het werk van Wim Hofman John Louws voormalig docent Nederlands Hogeschool Zeeland, pleitbezorger van jeugdliteratuur W' Anton Korteweg oud-directeur van het Letterkundig Museum in Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42