CULTUUR SHOW 27 Fiennes speelt Michael Jackson All Saints maakt comeback Van Zweden nieuwe chef New York Philharmonic Simply Red naar North Sea Jazz De Britse acteur Joseph Fiennes (Shakespeare in Lovekruipt in de huid van Michael Jackson. The King of Pop is het onderwerp van een film over een autoritje dat hij in 2001 naar verluidt on dernam met Marlon Brando en Elizabeth Taylor. Het trio zou naar Ohio gereden zijn, omdat het vluchtverkeer plat lag na de aanslagen van 11 september. Jackson had Taylor en Brando uitgenodigd voor een concert in New York en na afloop reden ze terug naar Californië. Stockard Channing (Betty Rizzo in Grease) speelt Taylor, Brian Cox (Agamemnon in TroyBrando. De meidengroep AU Saints komt weer bij elkaar. Op 26 februari ver schijnt de nieuwe single One Strike en op 8 april volgt het vierde studioalbum Red Flag. All Saints leverde in 2006 voor het laatst een album af. Jaap van Zweden gaat aan de slag als chef-dirigent bij het befaamde orkest The New York Philharmonic. De 55-jari- ge Nederlander volgt volgend jaar de vertrekkende Alan Gil bert op, meldde The New York Times gisteren. Van Zwe den is nu nog chef-dirigent bij het Dallas Symfonie Or chestra en het Hong Kong Philharmonic Orchestra. In de periode dat Van Zwe den in New York aan het werk zal zijn, wordt het on derkomen van het New York Philharmonic gerenoveerd. Dat begint vermoedelijk in 2019 en duurt twee jaar. In die tijd krijgt het orkest een ander onderkomen. Een van de taken van Van Zweden is om het publiek on danks de verbouwing niet kwijt te raken. „Het is een moeilijke tijd, maar ook een tijd met ontzettend veel mo gelijkheden", aldus Van Zwe den. Hij werkte eerder samen met onder meer het Radio Fil harmonisch Orkest en het Or kest van het Oosten. De Britse band Simply Red, jazzpianist Chick Corea, hip- hopgroep The Roots, zanger Gregory Porter en jazzdiva Diana Krall zijn enkele arties ten die hun opwachting ma ken op het North Sea Jazz Fes tival. Dat wordt 8, 9 en 10 juli gehouden in Rotterdam. De Amerikaan Chick Corea viert zijn 75e verjaardag vieren op de 41e editie van het festival met een Celebration Homage to Heroes, zo maakte de organi satie gisteren bekend. DONDERDAG 28 JANUARI 2016 2,8 Het Rotterdamse Museum Boijmans Van Beuningen heeft voor 2,8 miljoen euro Le Miroir vivant, een schilderij van René Magritte uit 1928 kunnen kopen, foto Bart Maat Jaap van Zweden gaat naar New York. foto Marco Borggreve MUZIEK FESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28