Uitkeringen van gepensioneerden liggen opnieuw onder vuur Uw specialist in seniorenbedden molenaar^ ECONOMIE 23 Winst door vluchtelingencrisis Nieuwe routes voor Ryanair Taiwanees steelt miljoenen van fietsenfabriek Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies en de brochure of kijk op www.molenaar.nl Stena Line vaart wel bij de vluch telingenproblemen rond het Franse Calais. De ferrymaat schappij maakt op haar routes op de Noordzee na jaren van ver lies weer winst. Het goede resul taat komt deels doordat de con currerende Kanaaltunnel vorig jaar met problemen kampte door vluchtelingen die via de tunnel naar Groot-Brittannië probeerden te reizen. Hierdoor kozen meer trucks voor het al ternatief met de boot vanuit Ne derland. Het concern zag het vrachtverkeer op de Noordzee in de eerste drie kwartalen van 2015 met 13 procent aantrekken. Prijsvechter Ryanair gaat vanaf november op acht nieuwe routes vliegen vanuit België. Volgens top man Michael O'Leary zijn de nieu we bestemmingen goed voor een miljoen extra passagiers en 750 nieuwe banen. Dat betekent een nieuwe aanslag op de koopkracht van gepensio neerden. Pensioenen zullen op nieuw niet worden aangepast aan de inflatie. Daarnaast hebben ge pensioneerden ook een nadeel van de nieuwe belastingmaatrege len. En de komende jaren reke nen fondsen ook niet op een ver betering. „Indexatie is de komende ja ren niet te verwachten, een verla ging van de pensioenen komt door het uitblijven van herstel juist dichterbij", vat Eric Uijen, de directeur van pensioenfonds PME de situatie samen. Die boodschap komt ook van PFZW, het pensioenfonds voor de gezondheidssector. „Wij ver wachten dat er de komende vijf jaar nog geen indexatie mogelijk is en kortingen liggen op de loer", zegt PFZW-directeur Peter Borgdorff. Deelnemers aan het ABP moe ten dit jaar ook nog een pre mieverhoging slikken van 1 pro centpunt. Die verhoging kondigde het ABP nog maar kortgeleden aan. Het extra geld is nodig omdat het pensioenfonds door de onder grens dreigt te zakken. De grote boosdoener is de lage rente. Hoe lager de rente, hoe meer geld pensioenfondsen moe ten aanhouden om de huidige en toekomstige pensioenen te kun nen uitbetalen. De rente daalt al jaren en dat hakt er fors in. En een renteverhoging lijkt nog ver weg. De verwachting is juist dat de Europese Centrale Bank met nieuwe renteverlagingen zal ko men dit jaar om de economie te stimuleren. 'Indexatie is de komende jaren niet te verwachten, een verlaging van de pensioenen komt juist dichterbij' De voortdurende rentedalingen frustreren de pensioenfondsen. Zeker omdat de grote fondsen hun vermogen het afgelopen jaar zagen toenemen. Pensioenfonds PMT bijvoorbeeld had eind 2014 58,6 miljard euro in kas. Dat bete kende een dekkingsgraad van 104 procent. Oftewel tegenover elke euro aan huidige en toekomstige pensioenuitkeringen zat er 1,04 euro in kas. Eind 2015 bedroeg het vermo gen 60,1 miljard euro, maar had het ineens voor elke euro aan pen sioenverplichtingen nog maar 98,5 eurocent in kas. „Aan onze deelnemers is dat nog maar moei lijk uit te leggen", zegt Jan Berg voorzitter van PMT. Borgdorff wil daarom dat er snel een nieuw pensioenstelsel komt waarbij mensen geen gega randeerd pensioen meer krijgen. „Die garanties kunnen we nu ook niet geven." Borgdorff ziet meer in een systeem waar mensen meer voor hun eigen pensioen sparen. In de SER wordt op dit mo ment overlegd over een nieuw pensioenstelsel. Dat advies wordt dit voorjaar verwacht. HEERENVEEN. Een Taiwanese me dewerker van de Nederlandse fïetsgigant Accell Group wordt er van verdacht zo'n 4 miljoen euro te hebben verduisterd van de on derneming. De functionaris zou het geld hebben ontvreemd van de bankrekening van het bedrijf. Dat maakte René Takens, voorzit ter van de Raad van Bestuur van Accell Group, bekend. De diefstal kwam aan het licht na een contro le van de boeken. De bekendste merken van Accell Group zijn in Nederland Batavus, Sparta, Koga, Loekie (NL) en Ghost. Accell Group maakt ook fietsen in onder meer Duitsland, Engeland. Ameri ka en Taiwan. Het onderzoek naar de toedracht en de definitieve schade die Ac cell heeft geleden door de miljoe nenverduistering is volgens Ta kens 'nog in volle gang'. De dief stal betekent een gevoelig verlies voor de fabrikant, die het in 2015 financieel overigens goed deed. De dag begint pas echt goed als u lekker geslapen heeft. Met de seniorenbedden van Molenaar kiest u voor comfor tabel slapen en meer energie overdag. Een nieuw bed kopen doet u niet zomaar. Molenaar weet dat. Laat u goed adviseren over het bed dat het beste bij u past. Vraag vandaag nog de brochure aan en maak kennis met ons ruime assortiment boxsprings en ledikanten. DONDERDAG 28 JANUARI 2016 137 De Europese Commissie heeft de firma's Mitsubishi Electric en Hitachi een boete gegeven van ruim 137 miljoen euro vanwege verboden prijsafspraken. door Peet Vogels DEN HAAG. Indexatie van de pen sioenen is nog ver weg, kortingen op de uitkeringen komen juist dichterbij. Dat is de sombere bood schap van de vier grootste pen sioenfondsen. Vooral de lage rente speelt de fondsen parten. Eric Uijen directeur PME Slaapscan® ln-/uitstap- verlichting Deelbare Hoog-laag bedden systeem BEZOEK EEN VAN ONZE SHOWROOMS Alkmaar Arnhem Best Capelle a/d IJssel(1) Katwijk Nunspeet (1) Beperkt assortiment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24