Giovanni van Bronckhorst duikt niet weg voor kritiek tegenstanders lopen SPORT 19 Palermo al toe aan zesde coach Van de Looi verlaat FC Groningen Bij Palermo staat er voor de zes de keer dit seizoen een nieuw gezicht voor de spelersgroep. Giovanni Tedesco heeft voorlo pig de technische leiding over de Siciliaanse ploeg, die veer tiende staat in de Serie A. ningen en boekte sindsdien aan sprekende resultaten. In zijn eer ste jaar leidde de trainer de noor derlingen via de play-offs naar Eu ropees voetbal en vorig seizoen pakte Groningen onder zijn lei ding de KNVB-beker door in de finale titelverdediger PEC Zwolle te verslaan. FC Groningen krijgt na dit sei zoen een nieuwe trainer. Erwin van de Looi stopt aan het einde van deze voetbaljaargang. Het con tract van Van de Looi loopt ko mende zomer af en hij wil dat niet verlengen. Van de Looi werd in 2013 gepromoveerd van assis tent tot hoofdtrainer van FC Gro- vijf meter dichtlopen voor een ploeggenoot in moeilijkheden. Maar: tegelijkertijd past ook een complimentje voor Excel sior. Dat liet gisteren, ondanks de uiteindelijk ruime nederlaag, in wel meer fases zien dat ze Trainer Phillip Cocu wil ervan af dat PSV na een vroege goal kwartier wegdommelt kwaliteit genoeg hebben om in elk geval in de eredivisie te blij ven dit jaar. Alleen blijft scoren een probleem. Het duurde nu tot de 50ste mi nuut voor PSV orde op zaken stelde en de regie terughad. Ook de 0-2 van Hendrix was een be keken doelpunt. De middenvel der schoot vanaf een meter of 16 met een schot uit de vlucht raak. Doelsaldo Op die treffer reageerde PSV al beter. Het tempo bleef hoog, het middenveld voedde goed de vleu gelspitsen en er viel snel nog een goal. En met de 0-3 van Nar- singh liep PSV bovendien verder in op Ajax in het doelsaldo. Ook dat is een doel in deze week, waarin PSV met FC Twente, Ex celsior en De Graafschap (komen de zaterdag) drie ploegen treft waartegen een topclub altijd vol doende kansen krijgt. Dat PSV in de slotminuut via een eigen goal van Bruma alsnog een doelpunt je tegen kreeg, was dan ook meer dan een kleine te genvaller voor de Eindhovena- ren. „Meedoen om de landstitel, dat was in mijn ogen juist wel realis tisch", liep Van Bronckhorst niet weg voor het feit dat Feyenoord de ploeg afgelopen zomer flink heeft versterkt. „We hebben elf punten laten liggen in de laatste vier wedstrijden. En ook daarvoor hebben we echt onnodig punten laten liggen. Dan raak je ver ach terop. Maar dat Feyenoord kon meedoen om de titel was wél rea listisch. Alleen blijkt nu dat wij nog niet in staan zijn om 34 wed strijden top te zijn." Averechts Het niet wegduiken leek een be wuste keuze van de trainer, die gisteren ook zichzelf niet wenste te sparen in de Kuip. Nu het hoofd buigen en erkennen dat Feyenoord toch maar een modaal elftal heeft, zou inderdaad ave rechts kunnen werken. Dat kan de ploeg, waar toch echt ervaren spe lers als Dirk Kuyt, Eljero Elia, Ka- rim El Ahmadi, Kenneth Vermeer en Marko Vejinovic in rondlopen, nog minder strijdbaar maken. En dat zou in een fase waarin beschei den clubs als Heracles, FC Utrecht en Vitesse plotseling Rotterdams bloed ruiken weieens nare gevol gen hebben. Bovendien zou hij dan min of meer toegeven dat er afgelopen zo mer inschattingsfouten zouden zijn gemaakt bij het aantrekken van nieuwe spelers. Want wie mil joenen uitgeeft in juli en augustus 'Er komt druk. En die is voor een Feyenoorder anders dan wanneer je bij Vitesse speelt' Giovanni van Bronckhorst kan toch niet zomaar in januari roepen dat de spelers gewoon het vereiste niveau missen? „Deze club wordt nu onder de loep genomen", zegt Van Bronck horst, die daar zelf dus geen enkel probleem mee heeft. Zijn filoso fie: daar moeten ze in de Kuip niet krampachtig over doen. „Je weet het als je bij een topclub als Feyenoord werkt. Er komt nu kri tiek op de technisch directeur. Op de spelers. Op de trainer. Dat brengt deze club nou eenmaal met zich mee. Daar moeten we dan maar mee leren omgaan. Ik zoek ook niet naar excuses, ik ben heel blij met deze selectie. Maar er komt druk. En die is voor een spe ler anders dan wanneer je bij Vit esse of ADO speelt." Voor de thuiswedstrijden tegen SC Heerenveen en ADO moet al les in het teken van winnen staan. Van Bronckhorst vindt dat zijn ploeg zes punten moet pakken, al was het alleen al om op 3 februari met een goed gevoel naar de be langrijke bekerwedstrijd in Kerk- rade tegen Roda JC te gaan. Antwoord Van Bronckhorst adviseert ieder een om goed in de spiegel kijken. „Dat doe ik zelf ook, want ik ben eindverantwoordelijk voor het re sultaat. We speelden tegen AZ niet zoals ik het wilde en dan ligt dat aan de trainer. Weet je, mijn spelers willen echt wel, maar in Alkmaar hebben we gewoon niet met het hoofd gespeeld. Vanavond tegen Heerenveen, in de eigen Kuip met ons publiek dat pal ach ter ons zal staan, is het tijd voor een antwoord", zegt Van Bronck horst. De Feyenoord-trainer kan van avond overigens nog niet beschik ken over Renato Tapia. De 20-jari- ge Peruviaan tekende gisteren offi cieel het contract dat hem tot 2020 speler van Feyenoord maakt, maar hij is nog niet speelgerech tigd. Feyenoord moet opnieuw een werkvergunning aanvragen voor de van FC Twente overgeko men speler. DONDERDAG 28 JANUARI 2016 miljoen euro betaalt Jiangsu Suning naar verluidt aan Chelsea voor Ramires. De middenvelder wordt in China ploeggenoot van Trent Sainsbury (ex-PEC Zwolle). in op Ajax door Mikos Couka ROTTERDAM. Giovanni van Bronck horst ging gisteren bij de perscon ferentie rechtop zitten en liet zien waarom hij zich jarenlang kaars recht staande wist te houden in de absolute top van het voetbal. Als het misgaat, leg je in de top de lat niet gewoon even snel een stukje lager en haal je vervolgens de schouders op. Dan ga je stil zitten tot je geknipt en geschoren bent. Om vervolgens alles op alles te zet ten om het tij te keren. Giovanni van Bronckhorst rekent op snel herstel. „Vanavond tegen Heerenveen, in de eigen Kuip met ons publiek dat pal achter ons zal staan, is het tijd voor een antwoord." foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20