NEE fjJ Burgemeester Geldermalsen over azc-debacle: 'Het spijt me oprecht' Nog steeds weinig vertrouwen in gemeentebestuur in Betuws dorp. Angst voor een kleiner azc. KL NIEUWS 9 GELDERMALSEN. Nieuw oproer werd er voorspeld en gevreesd, maar in Geldermalsen bleef het gisteravond bij een paar vuurwerk knallen en wat geschreeuw. Ter wijl de Mobiele Eenheid paraat stond, had de 'evaluatiebijeen komst' van de gemeenteraad over het ijlings afgeblazen plan voor een mega-azc een ventielfunctie: stoom afblazen. Dit keer stonden de boze bur gers niet voor een met hekken af geschermd gemeentehuis, maar was er voor vierhonderd van hen plek in de aula van een scholenge meenschap. Burgemeester Miran da de Vries trapte af met een ferm mea culpa en zette daarmee de toon voor de avond. „Dames en he ren, wij hebben fouten gemaakt. Juist bij dit vraagstuk hadden we de burgers moeten betrekken. Het spijt mij, het spijt ons als college van B en W oprecht." Vergis je niet, peilloos diep is het wantrouwen jegens het ge meentebestuur nog altijd in het dorp. Hoe bestond het, dat burge meester en wethouders er in am per vijf dagen tijd een asielzoekers centrum voor 1.500 vluchtelingen doorheen wilden jassen? De ge welddadige reactie van de menig te die op 16 december het gemeen tehuis bestormde, oogstte in Gel dermalsen weinig lof, maar des te meer begrip. Ook deze avond wordt er buiten geprotesteerd, door zo'n vierhonderd jeugdige de monstranten. Maar het loopt niet uit de hand. „Ik weet wel dat er vanavond al leen maar geëvalueerd wordt, maar ik geloof ze gewoon niet meer", zei Mark van Zijl van de Facebookpagina Geldermalsen zegt nee tegen azc, binnen aanwe zig als toehoorder. „Ze hebben ons iedere keer voorgelogen. Gaan ze nu wel de waarheid spreken?" Ook Jan van Cuylenborg was er, de 'spandoekenman' die zich op 16 december in de frontlinie be- 'Er komt geen nieuw voorstel zonder overleg met de gemeenteraad en de bewoners' gaf en later die avond werd gear resteerd. Opnieuw droeg hij zijn witte T-shirt met de tekst 'AZC Nee'. „Ik ben er, omdat ik nog steeds antwoorden wil." De angst die sluimert bij veel Geldermalsenaren: dat er straks alsnog een plan voor een kleiner azc uit de bus rolt. Burgemeester De Vries probeerde de toehoor ders gerust te stellen. „Er komt geen nieuw voorstel van dit colle ge zonder overleg met de gemeen teraad en de bewoners." Om een begin te maken met het herstel van vertrouwen tussen burger en politiek, hief Lourens van Bruchem van de SGP het Wil helmus aan. Daarna velde hij zij oordeel: „Er is een beeld ontstaan van dat dingen stiekem gebeur den, de burger is niet serieus geno men. We hebben hier allemaal op een pijnlijke manier van geleerd." 5/8 dagen Zwarte Woud Mainau Drielandenreis Zwarte Woud1 *s«fe 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig Potsdam 10 dagen Barcelona en omgeving/ Barcelona en Andorra 10/12 dagen Aan de oevers van het Lago Mag- giore Maggiore Toscane 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl WOENSDAG 27 JANUARI 2016 De Mobiele Eenheid was paraat voor geval het in Geldermalsen weer uit de hand zou lopen, foto's Raphael Drent Nu blijft het wél rustig door Harm Graat Actievoerders bij het gemeente huis van Geldermalsen. Miranda de Vries burgemeester Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Ml II- Diverse vertrekdata in 2016 Brochure en (0318)58 09 58 boekingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9