Wat is nu een eerlijke prijs voor een onderhoudsbeurt? Losse vestigingen La Place fraaie buit voor Jumbo 0 CARSOM.NL 8 NIEUWS Check eerst Carsom.nl Baas van Jumbo blij met unieke kans De huidige secretaris-generaal van het ministerie van Defensie maakt gebruik van een regeling waardoor hij de komende tijd 207.000 euro per jaar blijft verdie nen. Dat is zijn huidige salaris bij Defensie. Daarnaast vangt hij een maximale ontslagvergoeding van 75.000 euro. Eigenlijk zou de nieuwe korps chef niet meer dan zo'n 179.000 euro mogen verdienen, het salaris van een minister. Dat is vorig jaar bepaald in de Wet Normering Top inkomens (WNT). Maar voor Aker boom wordt een uitzondering ge maakt. „Daar heb ik wel begrip voor", zegt Geert Priem, voorzitter van politiebond ANPV. „Het was een helse klus om iemand te vinden die deze klus op zich wilde ne men. Echt een hondenbaan. Aker boom hoeft van mij dan niet met een een klap salaris in te leveren." Wat Priem meer steekt, is dat er politiefunctionarissen zijn die nog meer verdienen dan de korps chef. In 2014 kregen twintig poli tiefunctionarissen een hoger loon dan toenmalig minister Ivo Opstel ten van Veiligheid en Justitie. Bernard Weiten, adviseur van de korpsleiding, streek in 2014 zelfs fors meer op dan premier Mark Rutte. Rutte verdiende 230.000 euro, Weiten bijna 260.000 euro. De oud-korpschef van Amster dam verkocht zijn huid duur, al in 2004. Toen was hij nog korpschef van de politie in Groningen, maar de Amsterdamse burgemeester Job Cohen wilde hem per se naar de hoofdstad halen. Naar verluidt wierp hij tegen dat zijn vrouw haar tandartsenpraktijk daar moest opgeven. Een jaarsalaris van een kwart mil joen euro trok Weiten over de streep. In de jaren die volgden, weigerde hij salaris in te leveren. Sinds een paar jaar adviseert Weiten de korpsleiding van de Na tionale Politie. Hij schrijft rappor ten over 'het nieuwe leidingge ven' en is raadslid bij de Onder zoeksraad voor de Veiligheid. Behalve Weiten heeft de korps leiding drie andere veelverdienen- de adviseurs in de arm genomen, zo blijkt uit het salarisoverzicht dat deze krant heeft opgevraagd. 'Het was een helse klus om iemand te vinden die deze klus op zich wilde nemen' ,y|» Eén van hen verdient 207.999 eu ro. Een ander 169.535 euro. Een 'buitengewoon adviseur' van de korpsleiding strijkt 'slechts' 139.393 euro op. De korpsleiding zelf vindt dat geen enkel probleem. „Het is niet vreemd dat een organisatie die 65.000 medewerkers heeft, die midden in de grootste reorganisa tie ooit zit en die belast is met complexe vraagstukken, een klein aantal goed betaalde adviseurs tot haar beschikking heeft." Een andere grootverdiener bij de politie is Leon Kuijs, die in 2014 aantrad als nieuwe voorzitter van het College van Bestuur van de Politieacademie. Kuijs verving Ad van Baal, die na een vertrouwenscrisis het veld moest ruimen. Kuijs, oud-korps- chef van Brabant Zuid-Oost, kreeg een functieschaal hoger dan zijn voorganger. In 2014 verdiende hij ruim 56.000 euro meer dan Van Baal. Dat kwam ook omdat hij een gratificatie incasseerde voor zijn veertigjarig dienstver band. /- De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud Behalve de losse filialen omvat de koop ook het hoofdkantoor en de andere bezittingen van La Pla ce. Met de overname lijken de ba nen van 1.700 van de ruim 5.000 La Place-medewerkers veilig. Hoeveel Jumbo exact betaalt voor La Place is niet bekendgemaakt. Ingewijden vertelden eerder dat de externe filialen 40 tot 45 mil joen euro kunnen opbrengen. Het is de zoveelste keer dat het Brabantse familiebedrijf op het oorlogspad is. Bezat Jumbo vlak na de eeuwwisseling een schamele 36 winkels, dankzij de aankoop van Super de Boer en C1000 zijn dat er nu bijna 600. De omzet verveelvoudigde van 400 miljoen naar 6,6 miljard eu ro. La Place lijkt een fraaie buit: de in 1987 opgerichte formule is de winstmaker van V&D en zorgt voor een kwart van de om zet. Jaarlijks trekken alle filialen 35 miljoen bezoekers. De zestig Jumbo-topman Frits van Eerd is zeer ver guld met de aanwinst. „We hebben altijd met veel interesse naar La Place gekeken." losse La Place-restaurants zijn ge vestigd langs snelwegen als de A4, op grote treinstations, Schip hol en populaire locaties als de Ziggodome. Met de koop van La Place troeft Jumbo Ahold af, dat even eens als kandidaat-koper werd ge noemd. Hoewel een financieel ri sico, is de overname strategisch een slimme zet, stelt Maarten Beernink die zowel over Jumbo als La Place een boek schreef. 'De supermarkt schuift steeds meer op richting restaurant, met lage prijzen' „Het stelt Jumbo in staat op servi ce en kwaliteit de strijd te win nen van Albert Heijn. AH is in Nederland de onbetwiste num mer één, en krijgt door de fusie met de Belgische supermarkt Del- haize nog meer macht om goed koper in te kopen." De 63 La Place-vestigingen bin nen V&D met zijn ruim 3.000 personeelsleden vallen voorlopig buiten de deal. Jumbo heeft de in tentie die ook uit te baten, mocht V&D een doorstart maken. Een tweede leven voor het fail liete warenhuis is een stuk waar schijnlijker geworden, meent vastgoedadviseur Cushman Wakefield. „Met een sterke orga nisatie als Jumbo is er absoluut een grotere kans op een succes volle doorstart", zegt Jeroen Lo kerse die namens ruim twintig grote huurbazen spreekt met geïnteresseerde partijen. Momenteel voeren curatoren Kees van de Meent en Hanneke de Coninck-Smolders al een week constructieve gesprekken met een tweetal serieuze gegadig den die het warenhuis deels wil len overnemen. Wie dat zijn is onduidelijk, maar eerder werd be kend dat de Canadese warenhuis keten Hudson's Bay serieuze be langstelling heeft getoond voor circa 25 belangrijkste filialen in de grote steden. Voor Jumbo biedt La Place een mooie aanvulling. Lokerse: „Die keten heeft als geen ander in de vingers hoe je eenvoudige, lekke re gerechten in grote hoeveelhe den kunt klaarmaken. Dat is be langrijk omdat supermarkten en horeca steeds meer versmelten. De supermarkt schuift steeds meer op richting restaurant, met lage prijzen. Door La Place over te nemen, heeft Jumbo in één klap al die kennis in huis." „De markt dwingt je soms actie te onderne men en het faillisse ment van V&D bood een unieke kans." Wat voegt La Place toe? „Wat La Place doet, past heel goed bij de ontwikkeling van on ze formule: make it, ta ke it en eat it. In onze foodmarkten en -cafés nodigen we mensen uit producten ter plaat se op te eten. We heb ben pick-up points, binnenkort starten we met thuisbezorging. „La Place blijft een aparte formule." Ook topsalaris voor nieuwe korpschef door Koen Voskuil en Peter Winterman DEN HAAG. Als Erik Akerboom op 1 maart aantreedt als hoogste baas van de Nationale Politie, kan hij zijn topambtenaren moeilijk vra gen hun salaris te matigen. Zelf ver dient hij dankzij een lucratieve overgangsregeling namelijk óók meer dan de minister. Geert Priem voorzitter ANPV Drie grootverdieners binnen de politie (vlnr): Bernard Weiten (258.944 eu ro), Gerard Bouman (211.520 euro) en Leon Kuijs (211.006 euro), foto's HH «f Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud door David Bremmer en Annemieke van Dongen AMSTERDAM Opnieuw slaat Jum bo een grote slag. Na Super de Boer en C1000 neemt de super marktketen van de Brabantse fa milie Van Eerd nu de zestig losse vestigingen van La Place over. U heeft C1000 en Super Jeroen Lokerse vastgoedadviseur de Boer al gekocht. Waarom nu ook La Pla ce? Blijft de naam? Gaat Jumbo broodjes van La Place verkopen? En kunnen straks smoot hies van La Place worden thuisbezorgd met de Jumboboodschappen? „Dat zijn goede vra gen. Maar dat moeten we allemaal nog bekij ken." Worden er banen en le veranciers van La Place overbodig? „Het overgrote deel van de arbeidsplaatsen blijft behouden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8