NIEUWS 7 TOT NU TOE WOENSDAG 27 JANUARI 2016 @RLOppenheimer 2000 Justitie sluit een deal met crimineel Cees H.. Toen malig officier van justitie Fred Teeven spreekt met H. af dat deze 750.000 euro aan de staat betaalt. In ruil krijgt hij z'n in beslag geno men geld terug, omdat niet goed is te bewijzen welk deel drugsgeld is. Maart 2014 Nieuwsuur ont hult: H. kreeg door deal 5 miljoen gulden mee. Minis ter Opstelten ontkent en zegt dat het ongeveer 1,25 miljoen was. Teeven, inmid dels Opsteltens staatssecre taris, zwijgt. April 2014 De advocaten van Cees H. zijn boos. Zij stellen dat Opstelten liegt. Die laat opnieuw uitzoeken om hoeveel het ging. Juni 2014 Opstelten schrijft aan de Tweede Kamer op 3 juni dat het bedrag niet te achterhalen is. In de twee da gen daarna e-mailen ICT-ambtenaren van zijn mi nisterie elkaar, zo onthulde Nieuwsuur maandag, dat wél mogelijk een back-up te vin den is in de computers van het departement. Op het ni veau van de directie 'zou zijn besloten toch niet ver der te zoeken'. Deze mailwis seling blijft in die dagen on bekend. Tien dagen later zet Opstelten jurist Henk van Brummen aan de slag om het bonnetje alsnog te vin den. Die faalt. Maart 2015 Nieuwsuur ont hult alsnog het exacte be drag dat Cees H. kreeg: 4.710.627,18 gulden. De Ka mer is woedend en Opstel ten laat opnieuw zoeken. Dan duikt het bonnetje toch op in een oud computerbe stand van het ministerie. Op stelten en Teeven treden af. Rutte stelt een commissie in. December 2015 De commis- sie-Oosting zegt na onder zoek dat de deal niet deug de. Van een doofpot zou geen sprake zijn. Januari 2016 Nieuwsuur maakt de e-mails van de ICT-ambtenaren bekend. Het lijkt erop dat op het ministerie is achtergehou den dat in juni 2015 wel al aanwijzingen waren dat het bonnetje vindbaar was. De commissie-Oosting kende deze mails niet. Minister Van der Steur laat de com missie aanvullend onder zoek doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7