Deze mannen zijn klaar voor het grote meer Zeeland blijft trekken voor Marga Vermue David gaat 'gewoon' naar CSW Gemeente wijst burgers op de drie L'en: licht, lawaai en lang werk Gemeente Hulst roept inwoners op extra alert te zijn wegens bovengemiddeld aantal inbraken. >m%Ssiar* Ruim 1300 woningen verzegeld voor bomruiming in Breskens Duizendponder wordt vandaag ontmanteld 1 HULST. Veertien inbraken en zes pogingen daartoe zijn sinds janua ri geteld. De meeste inbraken zijn gepleegd in Hulst en Sint Jan steen. Vanaf het begin van dit jaar tot en met afgelopen zondag zijn in Hulst en Sint Jansteen ie der vier inbraken gemeld. In Sint Jansteen kwam het tot drie pogin gen en in Hulst is tweemaal ge poogd een huis binnen te drin gen (bron: Drimble). De gemeente stelt dat de poli tie zo veel mogelijk surveilleert en veel energie steekt in het op sporen van de daders als het toch zover gekomen is, maar dat de ogen en oren van alle inwoners hard nodig zijn om verdachte za ken te melden. Die kunnen door gegeven worden via het telefoon nummer 112. Drie L'en Hulst wijst inwoners erop het inbrekers niet te makkelijk te ma ken aan de hand van 'de drie L'en'; licht, lawaai en lang werk. Een goed verlichte woning, bin nen en buiten, gaan inbrekers het liefst uit de weg. Aan goed hang en sluitwerk hebben inbrekers een hele kluif. Roland Merckx, voorzitter van de dorpsraad van Sint Jansteen heeft geen idee waarom 'zijn' dorp zo populair is bij het dievengilde. Wel merkt hij dat veel inwoners al een stuk be wuster met de beveiliging van hun woning in de weer zijn. „Bur gemeester Jan-Frans Mulder heeft een paar jaar geleden tij dens een dorpsraadsvergadering al eens een presentatie gegeven over preventietips, het nut van Burgernet en heterdaadkracht. Dat onderwerp is helaas weer ac tueel." 'PPW Camile Schelstraete PAGINA 5 In Sint Jansteen is nu het plan geopperd een WhatsAppgroep te starten voor alle inwoners van het dorp. Waarschuwen Merckx: „Door lid te worden van deze groep, kan iedereen el kaar via de mobiele telefoon waar schuwen als er ergens op het dorp verdachte personen gezien zijn of melden als iets is opgeval len wat niet in de haak is. We gaan de komende tijd bekijken hoe we dit gaan opstarten en wie dit gaat doen." MIDDELBURG. Hoewel hij 26 ja nuari officieel het land uit moest zijn, is Vlissinger David Vinnitski gisteren toch naar school, de CSW in Middelburg, gegaan. David en zijn moeder Violet- ta Vinnitskaya zijn in hoger be roep gegaan tegen de gerechtelij ke uitspraak dat ze het land uit moeten. David (14) woont al bijna zijn halve leven in Neder land. Hij kwam zeven jaar gele den met zijn moeder uit Rus land. Vinnitskaya die Georgi sche is van geboorte, werd in Rusland - waar David met zijn moeder woonde - gediscrimi neerd. Voor de rechters is dat tot nu toe niet genoeg reden om hen in Vlissingen te laten blijven. David en Violetta mogen het ho ger beroep niet in Nederland af wachten, maar ze hopen dat hun advocaat alsnog voor elkaar krijgt dat dat wel mag. Ze zeg gen nergens heen te kunnen, omdat ze geen familie of vrien den in Rusland of Georgië, waar David nooit is geweest, hebben. Op CSW Van de Perre zijn medeleerlingen blij dat Vinnit ski nog steeds bij hen in de klas zit, liet Roseline van Luijk we ten. Ze houdt de Facebookpagi- na 'David moet blijven' voorlo pig in de lucht. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 27 januari 2016 Zeeland PAGINA 12 13 Inbraakgolf teistert Hulst door Sheila van Doorsselaer 'Volk! Politie!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69