Primeur voor het Zeeuwse wielrennen 12 ZEELAND Wolff en De Punder bezorgen Sint Maarten eerste zege ooit Zeeuws-Vlaamse gemeente hoopt volgende winter op internationale wielerkalender te staan. Hoogstrate is weer snel binnen Raymond Wolff en Rick de Pun der hebben met het nationale zaalvoetbalteam van Sint Maar ten voor een primeur gezorgd. De twee Zeeuwen bezorgden 'The Friendly Island' de eerste ze ge op een officieel toernooi. Het tweetal, geëmigreerd naar Sint Maarten, nam met de nationale zaalvoetbalploeg deel aan een kwalificatietoernooi in Cuba, dat als vroeg voorportaal diende rich ting het WK futsal. Tijdens dat evenement nam Sint Maarten het op tegen gastland Cuba (5-0-nederlaag), Guadelou pe (6-3-verlies) en Jamaica. Te gen het laatstgenoemde land werd het eerste succesje geboekt. In dat duel opende Vlissinger Wolff de score, waarna een doel punt van De Punder de voor sprong verdubbelde. Jamaica kwam terug in de wedstrijd en langszij in de score, maar uitein delijk bezorgde Wolff Sint Maar ten met zijn tweede interland goal ooit met tien seconden op de klok de winst (3-2). Door de twee verliespartijen is het eiland in de Caribische Zee uitgeschakeld in de race om een WK-ticket. Over zo'n twee maanden hoopt het tweetal zich ook te mogen melden voor een interland op gras. Sigi Leest blijft jaar langer bij SDO'63 Sigi Leest heeft zijn contract met voetbalvereniging SDO'63 met een jaar verlengd. Leest is aan zijn eerste seizoen bezig als hoofdtrai ner. Met de zondag-vijfdeklasser staat de oefenmeester momenteel op de zevende plaats. Afgelopen zondag hervatte de equipe de competitie met een 2-0-overwin- ning op Hulsterloo. Voor zijn SDO-tijd was hij trai ner van Steen 2 en assistent bij Steen 1. sport kort Lammerenburg treft Middelburg in finale De finale van de Zeeuwse dambe- ker gaat begin maart tussen de viertallen van Lammerenburg en Middelburg. Lammerenburg won dankzij winstpartijen van Peter Schunselaar, Wim Koppejan en Ko Louwerse met 7-1 van het tweede team van Middelburg. Het eerste team van Middelburg bereikte de finale zonder te spe len, omdat PWG 's-Gravenpolder geen viertal op de been kon brengen. VLISSINGEN. De gemeente Hulst hoopt volgende winter een inter nationale veldrit te huisvesten. Wethouder Jean-Paul Hageman heeft daarover gesprekken ge voerd met onder andere de Belg Peter Van Den Abeele, die bij de internationale wielrenunie UCI verantwoordelijk is voor de sa menstelling van de kalender. Naar verwachting wordt de con ceptkalender komende vrijdag be kendgemaakt door de UCI. Het college van burgemeester en wethouders in Hulst heeft 'een positieve grondhouding' te genover het plan, bevestigde de woordvoerster gistermiddag. Vooral de promotionele waarde van zo'n veldrit spreekt de ge meente aan. „Waar het nu vooral om draait", vertelt Theo Goris- sen, consul van het district Zuid-West, gisteren, „is of er een geschikte datum voor de wedstrij den gevonden kan worden." Dat zal niet meevallen, want de internationale kalender is al boordevol met zeven wereldbe kerwedstrijden, zeven Super Pres- tige-wedstrijden en acht zoge noemde Bpost Bank Trofee-races. Tel daarbij de nationale en inter nationale kampioenschappen op en de winterse weken waarin veldrijden op topniveau bedre- 'Waar het nu om draait, is of er een geschikte datum gevonden kan worden' ven wordt, zijn snel gevuld. Daar bij is de kans klein dat een even tuele veldrit in Hulst van het kali ber van de eerdergenoemde wed strijden zal zijn. Gorissen maakte gisteren toe spelingen op wedstrijden zoals die in Huijbergen en Rucphen worden gehouden. Hij juicht de plannen van Hulst daarom toe. „Ik heb de wethouder van Hulst zondag voorgesteld aan de man die bij de UCI de kalender be paalt (Van den Abeele). Dat ge beurt niet als er geen vergevorder de plannen zijn. Maar het is nog precair, want het gaat erom of er een datum te vinden is." Volgens ingewijden is er nooit eerder een internationale veldrit In Sluiskil en in Goes zijn in het verleden wel eens nationale veldritten verreden, maar nog nooit een internationale in Zeeland gehouden. In Sluiskil werd in de jaren negentig 's een nationale veldrit gereden. „Dat was net in de periode dat Neder land nauwelijks meedeed", herin nert Fons van Dorsselaer zich, destijds jurylid en nu animator van Zeeuws-Vlaamse wielerwed strijden. „Precies tussen de perio de dat Hennie Stamsnijder en Reinier Groenendaal gestopt wa ren en Richard Groenendaal nog niet meedeed." In de jaren tachtig mocht Goes wel de Nederlandse wereld topper Reinier Groenendaal be groeten. In een zogenoemde na tionale A-cross bond hij in de Hollandsche Hoeve de strijd aan met Huub Kools en Martin Hen driks. Het was de climax van een jarenlange periode waarin Ge rard Geerligs zich inzette om het veldrijden op de Zeeuwse kaart te zetten. Na die A-cross zette Geerligs er echter een punt ach ter. „Het wordt me allemaal wat veel", zei hij. De A-cross in Goes was toen van de baan. Tien jaar geleden liet wieleror- ganisator Libéma Profcycling (met Cees Priem) nog een proef ballon op over een A-cross in Zee land. Die kwam toen niet van de grond. Vooral in België geniet het veldrijden een ongekende popula riteit. De (top)renners kunnen re kenen op hoge startgelden en het publiek komt met duizenden te gelijk opdraven om de modderra- ces te bekijken. De nabijheid van België kan in dat verband een 'pu blieke' plus zijn voor een even tuele veldrit in Hulst. 'Ik heb de wethouder zondag voorgesteld aan de man die bij de UCI de kalender bepaalt' Theo Gorissen, consul Zuid-West TECHENDORF. De Alternatieve Elf stedentocht voor amateurs is geen wedstrijd. Sommigen benaderen 'm wel als zodanig. Dick Hoogstra te (19) bijvoorbeeld. De Yerseke- naar werd tweede in de tocht van gisteren. „Voor het derde jaar op rij eindig ik voorin", zei hij glunde rend, nadat hij de 200 kilometer had afgelegd in 6.41.20 uur. Alleen oud-prof Arnold Stam zat nog tien minuten voor hem. „Tja, maar die heeft nog de echte Elfste dentochten gereden, hè." In totaal gingen zo'n 1500 mensen van start op de Weissensee, onder wie bijna dertig Zeeuwen. Omdat de temperatuur met elf graden erg hoog lag, kwam er veel water op het ijs te staan en waren de om standigheden zwaar. Sport sport@pzc.nl HAVANA I Raymond Wolff in het shirt van zijn oude club Hoek. LAMSWAARDE Rick de Punder in het shirt van zijn oude club Goes. MIDDELBURG VLISSINGEN Jurriaan van Poelje voor twee jaar trainer van Baronie Jurriaan van Poelje (fo to) wordt volgend hoofdtrainer van het Bredase Baronie. De huidige trainer van VC Vlissingen tekent in zijn woonplaats een contract voor twee seizoenen. Bij Baronie werd eer der dit seizoen Edin Curie ontslagen van wege tegenvallende re sultaten. Henk van de Langenberg maakt het seizoen af als tus senpaus, daarna neemt Van Poelje het stokje over. Van Poelje was hier voor hoofdtrainer bij Dinteloord, GPC Vlis singen en Al Arabi (Qatar) en jeugdtrai ner bij RBC Roosen daal en Sparta Rotter dam. WISSENKERKE Toppers stranden In de eerste ronde van het libretoernooi in Wissenkerke is met een een aantal voor malig finalisten ge strand. In de A-groep viel het doek voor Gerard Schipper en Cees Boone, die genade loos werden geëlimi neerd. Ook in de B-groep ondervonden oud-winnaars als Jur- gen Mathia, Herbert Dourleijn en Jan Breed- ijk dat roem verganke lijk is. Hulst richt pijlen op binnenhalen van grote veldrit door Rudy Boogert Theo Gorissen, consul Zuid-West Wereldtopper Reinier Groenen- daal reed al eens in Goes. Archie Staal, Bennie Kriekaard en Jos de Wolf gaan gedrieën het - niet vrijgegeven - grote meer op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61