Dichten met spruiten Netwerkclub Open Coffee 0111 wil ondernemers bij elkaar brengen OPRUIMING Oldtimer zou steeds 50 kilometer harder rijden op N59 dan mag joosse SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Het Openbaar Ministerie stelt opnieuw een onderzoek in naar de flitspaal langs de N59 bij Bruinisse. 20% extra korting 9P laatste deel opruiming De flitspaal langs de N59 bij Brui nisse lijkt een aar dige melkkoe te vormen voor jus titie. Inge de Weerd en Robert-Jan van der Vegt uit Bruinisse werden vorig jaar vier keer in korte tijd 'be trapt' op een snelheid van 130 ki lometer per uur. Een overschrij ding van 50 kilometer. Kassa! Maar de kans dat dit klopt, is uitgesloten, verzekert De Weerd. „We zijn tien jaar geleden in Brui nisse komen wonen. Ik werkte in Zierikzee, dus dan rijd je dage lijks langs die paal. In het begin was dat nog wel eens 3 a 4 kilome ter te hard. Dan kreeg je weer een bekeuring van 18 en dan weer van 23 euro. Zonde van het geld, dus op een gegeven moment ben je daar wel alert op." De snelheidsovertredingen zouden volgens de meetappara tuur zijn begaan met een 25 jaar oude BMW. „Die haalt niet eens de 130 kilometer op het stukje tus sen de rotonde tot aan die paal", zegt De Weerd. „Ja, als je hem he lemaal op z'n staart trapt en dat doe je écht niet met zo'n oldti mer!" Afgelopen augustus kreeg Cynthia Lopatka uit Oosterland na een halfjaar soebatten met het Openbaar Ministerie 2500 eu ro aan boetes terug, die haar door de zelfde flitspaal waren aange smeerd. Volgens het OM zou de software in de digitale appara tuur moeite hebben met het kunststof dak en de spaakvelgen. En precies dat zou de BMW E30 cabrio uit Bruinisse ook wel eens parten kunnen spelen, vermoedt De Weerd. „We hebben bezwaar aangetekend tegen de boetes en de politie gevraagd of ze op basis van de eerdere ervaring een ver klaring kunnen afgeven, dat er iets mis is met die paal. Maar dat doen ze dus niet." Klopt, zegt po litiewoordvoerder Mireille Aal- ders. „Die palen zijn niet van ons, maar van de verkeerstak van het OM." Woordvoerder Ernst Koel man van de OM-afdeling Centra le Verwerking kijkt op van de kwestie. „Naar aanleiding van die zaak zijn landelijk alle flitspalen van deze leverancier technisch aangepast. We hebben toen geke ken of er in die voorliggende pe riode mogelijk nog meer mensen last van het probleem zouden kunnen hebben gehad, maar die hebben wij niet gevonden. En het zou ook niet meer voor moe ten komen. Dit ga ik uitzoeken." De Weerd en Van der Vegt hebben een jurist op de zaak ge zet. Hun bezwaarschrift op de eer ste bekeuring is inmiddels afge wezen. Het bezwaar tegen de drie andere boetes is nog steeds in behandeling. Zoals het leggen van beeldson netten, woensdag 3 februari in ca fé De Biet in Zierikzee. Geïnspi reerd door de visuele poëzie die Ted van Lieshout maakt, kunnen bezoekers aan de slag. Aan zijn beeldsonnetten komt geen woord te pas; met onder meer schelpen brengt hij het ritme van een ge dicht in beeld. „Mensen kunnen alles meenemen; spruiten, wok- kels of knopen", zegt Van Westen over de activiteit in De Biet. Het beeldsonnet leggen duurt van 15.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 30 januari worden be zoekers van de bibliotheek in Zie rikzee ondergedompeld in poëzie. Op wolken kunnen mensen hun favoriete dichtregel neerpennen, zelfs als ze denken niets met poë zie te hebben. „We dragen alle maal dichtregels in ons mee, ook al beseffen we dat niet. Poëzie zingt altijd in ons rond", verwijst Van Westen onder meer naar ge dichtjes die je vroeger op school moest leren. Op meerdere manie ren wordt zaterdag in de bieb aan dacht aan poëzie besteed. Van 10.00 tot 13.30 uur. De Poëzieka- mer is 10 jaar oud. Via maandelijk se bijeenkomsten 'verlustigen en bekwamen' circa 10 vrouwen zich in het lezen van poëzie. 'We dragen meer dichtregels in ons mee dan we eigenlijk zelf beseffen' Open Coffee 0111 is een net werkclub, maar dan anders. „Niet zo formeel als de bestaande net werkclubs", zegt één van de op richters, Sandra van Luijk. „Laag- drempeliger en vrijblijvender. Je hoeft geen contributie te betalen en als je een keer niet kan, dan is dat niet erg." Zo'n club bestond al op Schouwen, maar is een jaar of vijf geleden opgeheven. „Het was doodgebloed, omdat er steeds minder mensen kwamen. Misschien omdat het elke maand plaatsvond. Wij denken dat eens in het kwartaal genoeg is." Open Coffee komt telkens op een andere locatie samen, zodat alle deelnemers hun bedrijf kun nen laten zien. Dat kan werk op leveren, vertelt de andere oprich ter, Patricia van de Kasteele. En daar is het de club uiteindelijk toch om te doen. „Het werk komt je hier niet aanwaaien. Mensen moeten je kennen en dan moe ten ze je het ook nog eens gun nen. Als ZZP'er ben je constant bezig je te profileren." Van Luijk is kleuradviseur en organiseert 'creatieve kinderfeest jes', Van de Kasteele bemiddelt tussen ouders en oppassers en ze verhuurt een animatieteam. Maar de ondernemers hoeven niet per se een link met kinderen te heb ben, zegt Van Luijk. „Er is belang stelling van coaches, therapeu ten, ICT'ers en iemand met een dansschool. Van alles wat, ieder een is welkom. We kunnen alle maal van elkaar leren." Start: zaterdag 23 januari 2016 di. 26 I wo. 27 I do. 28 I vr. 29 I za. 30 banken, fauteuils, tafels, stoelen, kasten, lampen, accessoires en vloerkleden WOENSDAG 27 JANUARI 2016 Flitspaal is van slag door Marcel Modde De bewuste BMW E30 cabrio werd vier keer ten onrechte geflitst. De bewuste flitspaal langs de N59 in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE. Er is heel veel leuks te beleven op poëziegebied, vindt Arienne van Westen uit Renesse. Met andere leden van de Poëzieka- mer Schouwen-Duiveland laat ze daar iets van zien in de Poëzie- week, die morgen begint. Arienne van Westen, Poëziekamer Schouwen-Duiveland door Wendy Wagenmakers ZIERIKZEE. Het is voor zelfstandig ondernemers op Schouwen-Duive land niet altijd even makkelijk. Het werk komt niet aanwaaien en je zit vaak te ver bij elkaar van daan om even te kunnen sparren. Daarom is Open Coffee 0111 te rug op het eiland. De eerste Open Coffee is vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur bij zalencentrum De Driehoek in Zierikzee. INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60