D 8? GOED I 7 HOEVEEL BETAAL JE ECHT? WAARVAN AKTE KLM rekent binnen Europa 20 euro voor elke koffer. Bij EasyJet betaal je op sommige vluchten zelfs bijna 60 euro De andere erfgenamen zien hoe de erfenis van ome Bram wegsmelt door Charlotte en Bart len' drukt. Maar het is goed om even na te denken of je die verzekering wel nodig hebt. Het is namelijk niet logisch om een annuleringsverzeke ring af te sluiten voor een weekend tripje. Een verzekering kost geld, terwijl je deze kosten waarschijnlijk zelf wel kunt dragen. Heb je voor duizenden euro's een vakantie ge boekt, dan liggen de zaken anders. Let wel: naarmate de reis duurder is, loopt de premie ook op. Een an nuleringsverzekering kost tussen de 4 en 5 procent van de reissom. Reisverzekering Het is vaak wel slim om een reisver zekering af te sluiten. Want krijg je een ongeval op reis, dan kun je je zonder reisverzekering tegen toren hoge kosten oplopen. Let er wel op dat je niet dubbel verzekerd bent. Veel reisverzekeringen bieden de optie om medische kosten te verze keren. Maar de basiszorgverzekering biedt al werelddekking tegen de in Nederland geldende voorwaarden en tarieven en veel aanvullende zorgverzekeringen bieden extra bui tenlanddekking voor behandelingen die hierbuiten vallen. Alleen als je afreist naar landen met een dure ge zondheidszorg, zoals de Verenigde Staten, Canada of Zwitserland, is zo'n extra buitenlanddekking niet voldoende. Wekelijks bericht deze krant over een waargebeurd voorval uit een notarispraktijk Charlotte en Bart zijn er van overtuigd dal de erfenis van oom Bram, voor wie ze altijd goed hebben gezorgd, hen toekomt. Charlotte heeft altijd goed gezorgd voor ome Bram. Elke dag doet ze boodschappen, kookt eten, doet de was en maakt ze het huis schoon. Ook haar echtgenoot Bart staat altijd klaar. Ome Bram, die nooit ge trouwd is geweest en tegen het einde van zijn leven erg eenzaam is, leunt op hen. Ome Bram benoemt Charlotte in een tes tament tot executeur/bewindvoerder van zijn erfenis. Hij maakt haar zo verant woordelijk voor de verdeling van geld en goederen onder de erfgenamen. Dat kan, hoewel ik het niet verstandig vind om een familielid met die zware, complexe taak op te zadelen. Het is ook maar de vraag of Charlotte, zonder veel opleiding, deze taak aankan. Hoe dan ook beschikt zij na het overlijden van ome Bram over diens geld, in afwach ting van de verdeling van de erfenis over de twaalf andere neven en nichten. De er fenis van ome Bram bestaat, inclusief de op brengst uit de verkoop van zijn boerderij en land, uit en kele tonnen. Geld dat Char lotte en Bart goed kunnen gebruiken. En dat doen ze ook. Ze laten hun huis ver bouwen en kopen een mooie auto. De tuin wordt onder handen genomen en als sluitstuk maken ze een verre reis. Alles bij elkaar geven ze dik een ton uit. Dan beginnen de andere erfgenamen zich te roeren. Die zien hoe de erfenis van ome Bram wegsmelt door de uitgaven van Char lotte en Bart. Ze spreken de twee erop aan. Charlotte en Bart zeggen dat ome Bram hen, vlak voor zijn dood, heeft gezegd dat zij met zijn geld mogen doen wat hen goed acht. En dat doen ze, dus wat is er aan de hand? Bewijs van die toezegging hebben ze niet. En het testament is duidelijk: alle neven en nichten zijn erfgenaam. Dat betekent dat Charlotte en Bart zich onrechtmatig geld hebben toegeëigend. De andere erf genamen pikken dat niet en stappen naar de rechter. Die bepaalt dat Charlotte en Bart het geld terug moeten storten. Ik geloof echt dat Charlotte en Bart geen bijbedoelingen hadden met hun zorgen voor ome Bram. Voor zover ik kan beoor delen zijn het zorgzame mensen die zich zijn lot aantrokken. Maar uit naïviteit of - geld verandert mensen - toch een on nozel soort berekening, zijn ze in de fout gegaan. Nu hebben ze niet alleen financi ële problemen, ook de familieverhoudin gen zijn voor altijd verstoord, ^johannebbeling woensdag 27 januari 2016 GO Ntet dus! Heb je naar aanleiding van dit verhaal een vraag over jouw financiën? Mail naar irene.van.den.berg@persgroep.nl. Vol gende week behandelt Irene van den Berg een selectie van vragen en opmerkingen. WAAR? AANBIEDER ADVERTEN TIEPRIJS VERPLICHTE EXTRA'S ECHTE PRIJS 0 Landal Residence Duna in Hongarije (appartement 4 personen) www.bungalows.nl €319 Bedlinnen: €31 Toeristenbelasting: €44,24 Reserveringskosten: €27 €421,24 O Landgoed De Scheleberg T in Gelderland (vakantiehuis 4 personen) www.bungalowspecials.nl €395,01 Servicekosten: €112 Toeristenbelasting: €36,12 Reserveringskosten: €22,50 €565,63 0 Sunparks Ardennen T (vakantiehuis 4 personen) www.bungalows.nl €299 Bedlinnen: €30 Toeristenbelasting: €52,80 €380,80 0 All inclusive Ramada Resort Kusadasi Golf (hotel), Turkije (8 dagen, 4 personen www.kras.nl €1676 Ruimbagage: €80 (4 x 20 euro voor 20 kilo bagage) Reserveringskosten: €25 Calamiteitenfonds: €2,50 €1783,50 0 Vakantiehuis Neuerberg in de Eifel Duitsland (Bovenwoning 4 personen) www.outvakantiehuizen.nl €253 Administratiekosten: €27,50 Energie: €49 Schoonmaak: €30 Bedlinnen: €18 Keukenlinnen: €2 €379,50 0 Appartement in Blankenberge www.outvakantiehuizen.nl €738 Administratiekosten: €27,50 Energie: €56 Schoonmaak: €60 Bedlinnen: €32 Servicekosten: €28 €941,50 IJ Executie 44 Bovenstaand verhaal is echt gebeurd. Vanwege beroepsgeheim zijn de complete namen van de betrokkenen niet vermeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52