&GOI 5 Wi rMl Jt &i*Yf V 0 KLEINGELD Goed, het meegeleverde handschoentje is nodig om verbrande vingers te voorkomen rige fixatie' genoemd). Bij de oude Egyptenaren gebeurde dat nog met houten stokjes, rivierklei en een flink potje zonnebaden. In de negentiende eeuw werden de tan gen handmatig opgewarmd boven een gasvlam en zat je al gauw zes uur in de rollers. En anno 2016 kenmerkt krultang- land zich door een keur aan vreemdgevormde apparatuur dat op het eerste gezicht niet zou mis staan in de collectie van het mar telmuseum of de faillissements verkoop van Seksshop De Krullen bol. Dat er vele wegen zijn die naar Rome leiden, blijkt ook deze vrij dagavond, met op de keukentafel vijf tangen met vrijwel elk een wat andere krulstrategie en bijbeho rend uiterlijk. Om het testpanel - vier tienervriendinnen uit Amster dam - niet onnodig lang op te hou den, moet er een verlengsnoer aan te pas komen om de keurwaar te gelijkertijd in te kunnen pluggen. Poedel Andere ingrediënten voor een suc cesvolle testavond: een koelkast vol cola, een stel mobiele telefoons voor de broodnodige selfies en re search naar de haardos van Bey- oncé, plus het gortdroge commen taar - en, naar eigen zeggen, de dito krullen - van moeder Ester, die de boel vanaf de zijlijn van een his torisch context voorziet. „Mijn haar is volkomen verrot van al die krul- tangen. Joh, ik leek net een poedel. Vroeger pakte je gewoon een schaar als je haar er niet meer uitging." Omdat een ongeluk - lees: een vast gelopen of verschroeide lok - nog steeds in een klein hoekje zit, wor den eerst de gebruiksaanwijzingen doorgespit. Mocht dat nog uitkomst geen bieden, dan staat er op You- Tube een legertje beautyvloggers stand-by. Wenteltrap Bij de Remington Curl Revolution zijn die laatste hulptroepen, de vloggers, al direct nodig. Maar zelfs na het zien van een Duitstalig instructiefilmpje ('Ja da-haaag, dat meisje had al lang krullen!') blijft de tang, modelletje lepelaarsnavel, steken op weinig meer dan een fut loos slagje. Een heel stuk meer veelbelovend is de Babyliss Curl Secret: een futu ristisch ding datje haarlokken op slurpt en binnen een mum van tijd weer met kracht uitspuwt in ogen schijnlijk volmaakte wenteltrap- krullen. Het panel blijft gelukkig kritisch. De krullen zijn stevig, maar zitten met hun ietwat onnatuurlijke look te veel in de Roy Dondershoek, oordeelt ze. Op de hoogste podiumtrede eindigt dan ook de Philips Care Curl Con trol. Goed, het meegeleverde hand schoentje is nodig om verbrande vingers te voorkomen. Maar de tang serveert veelzijdige krullen waarmee de tieners zeker voor de dag kunnen komen op elk school feest. DE UITSLAG Van modelletje 'prom queen' tot een kansloos knikje. De ene tang blijkt de andere niet. kickstarter voor Android liasisloon onder de loep W BOEK Goede film, goed hoek MICHAEL LEWIS the big short 9 BESPAARTIP IVlmiii, dat ruikt lekker woensdag 27 januari 2016 Het panel had het maar druk met die vijf tangen met elk een andere krulstrategie en bijbehorend uiterlijk. 44 Philips Care CurlControl Dunne of dikke lokken en allemaal mooi taps toelopend dankzij de conische tang. Eenvoudige bediening: rond de staaf rollen en wachten op de piep. Prijs: ca. 35,99 euro. Babyliss Curl Secret Razendsnel en zo stevig als een orthodox joodse klaagmuurkrul. Al ogen de krullen wat te onna tuurlijk en het kan met enkel kleine plukjes tegelijk. Prijs: ca. 129,90 euro. ISO Twister Tourmaline Ceramic Zelfde principe als de Philips, maar met minder conische vorm, slechts één stand en zon der handschoen. Prijs: ca. 88,90 euro. Braun Satin Hair 7 Curler De tang krult op zich redelijk, maar doordat het haar tussen de twee delen wordt geklemd, krijgt elke krul een lelijk knikje. Prijs: ca. 39,99 euro. Remington Curl Revolution Kek tasje en chique kleur. Maar: 'Dit zijn krullen van niks', zegt Sammy. Haarlokken glijden uit de 'snavel', zodra de tang draait. Prijs: ca. 56,94 euro. LJü. Beter laat dan nooit, moet crowdfundingsplatform Kickstarter hebben ge dacht. Voor iOS-ers was er al geruime tijd een eigen app, nu is er ook een voor Android-toestellen. euro kost een liter benzine euro95 nu gemiddeld. Bron: UnitedConsumers.eu. Hoe staat het met het basisinkomen waar voor de Vereniging Basisinkomen al een kwart eeuw ijvert? Van 29 tot en met 31 januari maakt de ver eniging de balans op tijdens een congres in Maastricht. Deel name is 5 euro. Meer informatie: basisinkomen.org. De nieuwe film The Big Short leert ons hoe ons financiële systeem zes jaar geleden bijna instortte. De makers slagen er ook nog eens in om op een geestige manier uitleg te geven over ingewikkelde zaken als 'collateralized debt obliga tion'. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Michael Lewis (Van Gennep, €15). eesTSELLEfl Vieze geurtjes in huis ver dwijnen door enkele uren een halve appel, een bakje gemalen koffiebonen of een sinaasappel met kruidnagelen erin gesto ken neer te zetten. Ook lekker: een pannetje met water, kaneel, kruidnage len en een citrusvrucht aan de kook brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50