1 s al vier jaar burgemeester van Cranendonck m ZEELAND 9 I Vermue-Vermue ;kl wel eens wat Zeeuwse relaties, maar verder eigenlijk niet. Nee, het is echt niet zo dat de Borsel- se wethouders nog geregeld aan de lijn hangen voor advies of achtergrondinformatie. Dat is gelukkig ook niet nodig en ik ben niet zo van het achterom kijken. Borsele is wat dat be treft echt uit het oog. Maar nooit uit het hart. We zijn een keer met het college van Cra nendonck op bezoek geweest in Borsele. En andersom. De archi tect van het gemeentehuis in Budel is toevallig ook kwaliteits coördinator in de gemeente Bor sele geweest. We gaan binnen kort eens in Hulst kijken hoe ze de huisvesting van carnavalsver enigingen daar hebben gere geld. En ja, onze oude gemeen tesecretaris Martin van Vliet is nu in Vlissingen actief. Maar daarmee houden de lijntjes nu wel op." Os Moen We zijn terug in Budel, terug in het gemeentehuis waar aan de ingang een tegel met daarop haar naam herinnert aan de veelbesproken verbouwing. Wie oog heeft voor detail, ziet zelfs vanaf de straat dat Vermue zich met recht een Zeeuwse Bra bantse mag noemen. Op de ven sterbank van haar burgemees terskamer staan beeldjes van een Zeeuws trekpaard, Rey- naert de Vos, een mosselman, de Cranendonckse kraanvogel en het Budelse moederfiguur Os Moen gebroederlijk naast el kaar. Vermue koestert liefde voor het beste van beiden. Wat is het heerlijk om te mountain- biken over de Budelse heide, wat is het altijd weer fijn om een rondje te racen over de Stormvloedkering en Zeeland- brug. Wat is het lekker om in Zeeland op de boerderij te zijn, maar wat is het ook fijn dat de kinderen zo snel in hun studie stad zijn en te wonen in een ge meente met een rijk vereni gingsleven. Vermue kan niet kiezen. Of beter, ze wil niet kiezen. Of... „Er is hier best veel dynamiek. Ik ben bijvoorbeeld na vier jaar de langstzittende bestuurder in ons college." Ze heeft het nog niet gezegd, of ze voelt de vraag al aanko men. Hem stellen (Vlissingen en Reimerswaal zoeken een nieuwe burgemeester) is bijna overbodig. „Ik heb heus nog wel ambitie om ooit eens een stap te maken. Maar mijn eerste ambitie is om hier in 2018 de eerste burgemeesterstermijn van zes jaar vol te maken." Twitter Janine Cooijmans @janinecooijman De toon vh stuk: 'in de zomer zou voor toeristen een bootje kunnen varen'. Daar kunnen inwoners #zevla het mee doen. Video Online Top-5 #pzcfoto WOENSDAG 27 JANUARI 2016 V- Marga Vermue-Vermue (54) is burge meester van de gemeente Cranendon ck, waar bijna 21.000 mensen wonen. Daarnaast verblijven er sinds ander half jaar in 'haar' gemeente ook zo'n 2000 asielzoekers, verdeeld over twee locaties. Vermue, afgestudeerd in de rechten, begon haar bestuurlijke car rière in 1990 als gemeenteraadslid voor het CDA in Borsele. In 2002 werd ze daar wethouder. Na tien jaar gaf ze die post op voor het burge meesterschap in de Noord-Brabantse grensgemeente, onder de rook van Eindhoven. Marga Vermue bij het Ringsel- ven in Budel-Dorplein met op de achtergrond de rookpluimen van Nederlands enige zinkfabriek. foto René Manders Janine Cooijmans zou er duide lijk niet zo blij mee zijn wan neer de veerdienst tussen Vlis singen en Breskens zou worden vervangen door een zomerpon- tje en een busverbinding. Dit is wel het voorstel van de Jonge Democraten Brabant Zee land, omdat de provincie nu jaarlijks 5,2 miljoen euro bij legt. Voor het eerst in de Nederland se geschiedenis mogen agenten met mitrailleurs patrouilleren in winkelcentra, stations en ande re openbare plekken. Maar wat vinden de mensen in Zeeland daarvan? Wij vroegen het de in woners van Vlissingen. Het gros van de Vlissingers reageert niet zo enthousiast. Ze denken dat het niet nodig is, want „als ze kwaad willen doen, doen ze het toch wel." De hele video is te bekijken op pzc.nl/video. 1.14-jarig meisje vermist bij sta tion Goes 2. Vermist meisje station Goes is terecht 3. Lesbisch stel zoekt naar goed Zeeuws zaad 4. 'Zomerpontje en bus moeten veerdienst vervangen' 5. Vluchtende dieven veroorza ken tientallen lekke banden in Yerseke Ondanks dat het weer aanvoelt alsof het april is, is het onze vol gers op Instagram toch gelukt foto's te maken die typisch zijn voor januari. Zo zagen we prach tige landschappen met rijp op het gras, spectaculaire zonson dergangen en woeste stranden voorbij komen via de #pzcfoto. De mooiste foto's van januari hebben we op een rijtje gezet, die u kunt bekijken op pzc.nl/instagramjanuari Kijk op www.pzc.nl of 0 GPpzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38