Vogels uit Utropia fladderen nu toch rond in tropisch bos Omnium Horeca Middelburg krijgt gewenste proef Een aai 6 WALCHEREN De kroegen in Middelburg gaan nog steeds om twee uur dicht. Maar wie binnen is, mag tot drie uur blijven. Knippen in sneltreinvaart Cees Verhage geridderd Nu in de winkel! In de regio Mijn dorp, mijn stad Diverse kinderdag verblijven en peuter speelzalen, 's mor gens - Nationale Voorleesontbijt; Lan ge Noordstraat 62, 12.45-13.10 uur - Lunchlezing Ger Ka- land; SVRZ 't Gast huis, Noordpoort- plein, vanaf 14.00 uur - Knutselactivi- teit winterse tafereel tjes maken van den nenappels; Stadhuis, 14.00 uur - Filoso fisch Café over het vrijheidsbegrip van Nobelprijs-winnaar Amartya Sen; 16.00 uur - Lezing histori cus David Woolner; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Verto ning Son of Saul; 20.00 uur - Verto ning 'Life'; Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur - Lezing Peter Sijnke over de ge schiedenis van Mid delburg vanaf de vroege Middeleeu wen Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren; Stich ting Landschapsbe heer, 19.00-21.30 uur - Theorie avond ba siscursus hoogstam- fruitbomen snoeien (voor beginners) Torenstraat 32,13.00 -17.00 uur - Tentoon stelling t.g.v. het 50-jarig jubileum van de gouden mun- tenvondst in het Oude Brandspuit huis Vrijehovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.15 uur - Peutergym; Bi bliotheek, 10.15-11.15 uur - Voorleesoch- tend voor peuters van 2 tot 4 jaar; 14.00 -15.00 uur - Sprook jes voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; Poppodium de Piek, 20.00-22.30 uur - 'de Piek Jam' met diverse opredens Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944' Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur - Soos voor senioren MIDDELBURG. De horeca in Mid delburg mag zes maanden lang openblijven tot drie uur 's nachts. De gemeenteraad heeft besloten bij wijze van proef een uurtje extra openingstijd toe te staan, van 1 april tot 1 oktober. Kroegen moeten nu om twee uur dicht. Tijdens de proef moet de deur ook om twee uur dicht, zodat dan niemand meer binnen kan. De gasten die al binnen zijn, mogen wel tot drie uur blijven. „Het is fijn dat we die kans nu krijgen. Laten we er met zijn allen wat moois van maken, zo dat de gemeente er uiteindelijk ook beleid van kan maken", rea geert Thijs van den Berge van ca fé De Heeren van Holland aan de Vlasmarkt. Van den Berge is één van de veertien ondernemers die de ge meente vroegen om een proef met verlengde openingstijden. Hij is blij dat de raad dat verzoek heeft gehonoreerd, ook al duurt de proef dan zes maanden en niet, zoals gevraagd, een jaar. De proef is mogelijk gemaakt door een motie van D66, Groen- 'Het is fijn dat we die kans nu krijgen. Laten we er met zijn allen wat moois van maken' Links en CDA. Zij wilden eigen lijk net als de groep ondernemers een proef van een jaar, maar de WD vond dat te lang. Op aan dringen van de liberalen werd dat bekort tot een halfjaar. Daar op gaf de VVD er haar goedkeu ring aan. Ook de LPM steunde dit. SGP, Christenunie, SP en PvdA stemden tegen de proef. De SGP wilde niet alleen de sluitingstijd op twee uur laten, maar ook eenrichtingsverkeer in stellen - de kroeg niet meer in, maar wel uit - vanaf één uur. Al leen twee leden van de PvdA steunden die motie: fractievoor zitter Peter de Doelder en raads lid Mehmet Kavsitli. Net zoals de SGP maakten zij zich zorgen over de gevolgen van alcoholgebruik. De twee andere PvdA'ers, Jeroen Louws en Pim van Kampen, von den dat voorlichting daar een be ter instrument voor is. „Betutte ling helpt niet", corrigeerde Louws de SGP, en daarmee ook zijn fractiegenoten. Burgemeester Harald Berg mann heeft eerder al gewezen op de noodzaak om goede afspraken te maken met de politie over de inzet van agenten in de nacht. In Vlissingen geldt het eenrichtings verkeer in cafés tussen twee en drie uur al. Dat betekent dat agen ten daar rond drie uur extra aan wezig zijn om overlast aan te pak ken. Door de proef in Middel burg moeten zij worden verdeeld over beide steden, of meer agen ten moeten 's nachts werken. Utropia moest in november noodgedwongen de deuren slui ten. Volgens het ministerie van Economische Zaken voldeed de vogeltuin niet aan de eisen van dierenwelzijn. De rechtbank be krachtigde de sluiting. Een klein deel van de 250 vogelsoorten van Utropia is nu opgevangen door Omnium. Opmerkelijk, omdat Omnium-directeur Dies van de Velde eind vorige maand nog meldde dat de overname niet doorging. De vogels uit de Utropiacollec- tie zijn voor Omnium een mooie aanvulling op het verhaal van het grote belang van biodiversiteit dat wordt uitgedragen in het tropisch bos van Omnium. Hierdoor is het ook mogelijk om de natuureduca- tieve activiteiten uit te breiden en een leerzaam aanbod samen te stellen. Bovendien eten de vogels fruit, noten en zaden uit het tro pisch bos en verspreiden ze die via hun ontlasting weer in het bos, zodat nieuwe struiken en bo men kunnen ontkiemen. GOES. En alwéér heeft Goes er een nieuwe kapper bij. In het oude loket van de sta tionshal huist sinds twee we ken kapperszaak Sparkles Knip Go. Eigenaresse Jeani- ne Trinidad besloot de sprong in het diepe te wa gen. „Het pand was flink ver vallen, maar ik zag er poten tie in. Met de hele familie hebben we de ruimte vervol gens omgebouwd tot een ge zellige zaak." In eerste instan tie waren de treinreizigers af wachtend om de kappers zaak binnen te lopen. Inmid dels weten de klanten hun weg te vinden naar de salon goed te vinden. EmusB Primei/ Leeghwater Hoe Jan ami ■Jjn naam kwam Kijk ook op pzc.nl/HH Verzamel ze allemaal bij o.a. brunci a JWl teams MIDDELBURG Lezing over de rechtsstaat Het Koninklijk Zeeuw- sch Genootschap der Wetenschappen houdt vrijdag een lezing over 'Het publieke aanzien van de rechtsstaat' in Middelburg. Als hoog leraar sociologie houdt Peter Achterberg zich bezig met culturele, re ligieuze en politieke veranderingen in Wes terse landen. Hij zal in gaan op de vragen rondom het vertrou wen van het Neder landse publiek in de rechtsstaat, ledereen is tussen 16.45 en 18.45 uur welkom in de Zeeuwse Bibliotheek. Meer informatie op: www.kzgw.nl. MIDDELBURG Cursus archiefzoeken De Zeeuwse Volksuni versiteit verzorgt in sa menwerking met het Zeeuws Archief vrijdag een cursus met als the ma: 'Slimmer zoeken en vinden in digitale ar chiefbestanden'. Zowel historici als ge nealogen maken ge bruik van archiefbron nen om gegevens over een onderwerp of hun voorouders te achter halen. Archivaris Anne ke van Waarden legt aan de hand van onder meer Zeeuwse voor beelden uit hoe deel nemers archiefonder zoek kunnen doen via internet. De cursus vindt tussen 14.00 en 16.00 uur plaats bij het Zeeuws Archief. VLISSINGEN Film by the Sea Film by the Sea ver toont zondag de film D'Ardennen en dins dag 2 februari de Beyond Sleep in Vlissin- gen. D'Ardennen be gint om 16.15 uur, Beyond Sleep draait om 14.00 uur en om 19.30 uur. Maandag 1 februari wordt Beyond Sleep in Terneuzen ver toond om 20.00 uur. MIDDELBURG. Cees Verhage (61, links en rechts zijn vrouw) uit Middel burg is gisteravond benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg zijn onderscheiding van burgemeester Harald Bergmann (mid den) tijdens zijn afscheid van de Rabobank, na een dienstverband van veertig jaar. Verhage was sinds 1976 werkzaam voor de Rabobank, werk gebied Walcheren/Noord-Beveland. Hij startte zijn loopbaan als bijkan toorhouder en werd later adjunct-directeur. Daarnaast was hij in verschil lende functies actief bij de voetbalverenigingen Domburg en Zeelandia Middelburg, was hij initiatiefnemer en voorzitter van Stichting Streekpro ducten van het Zeeuwse Land. In 2011 richtte Verhage de Stichting De- kat di Hati op, die financiële hulp verleent aan kansarme kinderen en jon geren in Indonesië, foto Lex de Meester MIDDELBURG OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE Cafés mogen een uur langer open door Maurits Sep Thijs van den Berge door Luc Oggel GOES. Een deel van de tropische vogels van de gesloten vogeltuin Utropia in Middelburg fladdert nu toch rond in het tropisch bos van Omnium in Goes. Het gaat onder meer om de ara's Kukel en Tiko en kaketoe Tweety.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35