Politie verzegelde en controleerde sinds maandag ruim 1300 woningen ZEELAND 5 Voorbereidingen voor bomruiming in Breskens vandaag zijn grotendeels getroffen. ^k ^k Volk! Politie", klonk het gisteren veelvuldig in vakantiepark Schone- veld bij Breskens. Vijf politieagenten met in drukwekkende bos sen sleutels controleerden alvast alle leegstaande woningen voor de bom ruiming die vandaag plaatsvindt. Alle woningen in een straal van vijfhonderd meter worden voor de veiligheid ontruimd als een duizend ponder uit de Tweede Wereldoorlog wordt ontmanteld in park Zeebad. Een enorme logistieke operatie, in to taal gaat het om ruim 1300 wonin gen. Daarom is de gemeente Sluis niet over één nacht ijs gegaan, alles is tot in de puntjes voorbereid. Maandag zijn de leegstaande vakantiewonin gen in park Zeebad al verzegeld, giste ren in Schoneveld en alle vaste bewo ners uit het gebied moeten vandaag voor acht uur 's ochtends uit hun wo ning zijn. Ze worden, indien nodig, opgevangen in het Mauritshof in IJzendijke en hun huisdieren in de dierenkliniek van IJzendijke. Naast de vakantieparken treft de evacuatie ook bewoners van het Heem, de Lan- geweg en Nieuwesluisweg. „De agenten kloppen aan, doen de deur open en roepen om te zien of er iemand aanwezig is", legt brigadier Peter Reijnierse uit. „Maar vaak zie je al of er iemand is. Bijvoorbeeld als de ramen beslagen zijn. Daar letten we op. Ook kijken we bij schuurtjes even door het raam naar binnen en bij twijfel maken we ze open." Er wordt afgekruist wie waar geweest is. Waar nog mensen zijn, wordt aange geven op de lijst en op de dag zelf nog gecontroleerd. De woningen die echt leeg zijn, worden verzegeld: er wordt een sticker over het slot ge plakt. 'Dit object is verzegeld', staat erop. „Als je de sticker eraf zou trek ken en er terug opplakt, zie je dat", demonstreert Reijnierse. Er ver schijnt een watermerk op de sticker 112 nieuws Veel schade bij eenzijdig ongeval Bij een eenzijdig ongeval op de parallelweg langs de Zanddijk in Yerseke is gisterochtend veel schade ontstaan. De bestuurder van een bestelwagen raakte rond 04.45 uur van de weg, meldt HV Zeeland. Het voer tuig reed enkele paaltjes omver, reed de carpoolplaats over, ram de een meerpaal en eindigde uiteindelijk tegen een talud. Dief bedreigt winkelmedewerkers Een 27-jarige Vlissinger is gister ochtend aangehouden door de poli tie omdat hij goederen uit een su permarkt in Middelburg zou heb ben gestolen en daarna dreigde twee medewerkers neer te steken. Toen verschillende klanten uit de winkel zich met de situatie gingen bemoeien, bond de man in en ging hij onder toeziend oog van de medewerkers wachten op de poli tie. Agenten hebben de man in ver zekering gesteld. De medewerkers hebben aangifte gedaan. Drankrijder rijdt zonder rijbewijs Een 42-jarige Yersekenaar is in de nacht van maandag op dins dag rond 00.30 uur aangehou den voor rijden onder invloed. Agenten die de man in het oog kregen, besloten hem te volgen. Toen hij stopte, hebben ze een blaastest afgenomen waaruit bleek dat hij dronken was. Hij had drie keer teveel gedronken, dus moest hij zijn rijbewijs inle veren. Hierop bleek dat die ver lopen was. De man heeft een proces-verbaal gekregen. &lZ(. voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl F De duizendponder bevat 145 kilogram springstof en is een van de grootste die je tegen kan komen in ons land die eerst egaal wit was. „Deze stickers zijn ook anders dan de vorige keer", legt hij uit. Bij een vorige bom ruiming waren er klachten van bewo ners dat de verf van de voordeur mee kwam, dat gebeurt nu niet. Aanvanke lijk waren er bij sommige vaste bewo ners ook zorgen over het afgeven van huissleutels en de controle van de wo ning. „Bij een paar mensen ga ik zelf even langs en verzegel de woning waar ze bij zijn", zegt Reijnierse. „Ze vinden het goed als ik het doe." Even verderop, in park Zeebad, wordt ook laatste hand gelegd aan de terp waarin de bom wordt ontman teld. „Afgelopen week hebben we een constructie om de bom heen ge bouwd, voor de veiligheid", zegt Vin cent Boer van de Explosieven Oprui mingsdienst Defensie (EOD). „Deze duizendponder bevat 145 kilogram springstof en is een van de grootste die je tegen kunt komen in Neder land." Op het moment dat de ontsteker uit de bom wordt verwijderd, kan er een kleine knal hoorbaar zijn. Vervol gens wordt de duizendponder van va kantiepark Zeebad naar het springter- rein in Waterdunen gebracht, waar deze tot ontploffing wordt gebracht en er een luidere knal te horen is. WOENSDAG 27 JANUARI 2016 Breskens klaar voor knal door Sophie Stockman YERSEKE MIDDELBURG YERSEKE INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl OBJECT ISvER ZEGELC Agenten Henk Wiegman (r) en Patricia Bleijenberg (I) verzegelen een vakantiewo ning in park Schoneveld. Rechts luitenant Vincent Boer van de EOD met de duizend ponder. foto Camile Schelstraete De gemeente Sluis geeft vanmiddag het sein veilig via www.gemeente- sluis.nl/bomruiming, de facebookpagina van de gemeente Sluis en via Twitter (@gemsluis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34