Vrije School trekt in bij CSW lansteen zet Zeeuws-Vlaams gehucht op zijn kop Met bang dat het de hand loopt> ZEELAND 3 'Het wordt een hele happening hier9 leuk dat er eens iets gebeurt hief Vermist meisje uit Axel terecht JAAP EN SUZIE BUTTER „We dachten eigenlijk dat Qmusic een regionale radiozen der was. Maar als zelfs de krant er voor komt, dan is het vast wel serieus. Ja, we hebben het wel gehoord van de buren, maar we kennen Qmusic niet, dus wisten niet dat het natio naal was. We zijn niet bang dat het uit de hand loopt, hoor. Er wonen hier niet veel mensen en Nummer Een is best een uit hoek, dus het zal allemaal wel meevallen. We gaan vrijdag even een kijkje nemen in de tent, ook al weten we nog niet wat het programma inhoudt. Racoon komt, die kennen we Racoon sluit bij het feest aan en treedt op voor alle 'Winnaars van de Dag' die aanwezig zijn. meente stelt aan een evenement vergunning", reageert voorlichter Anneloes Lockefeer. „Het is lastig inschatten hoeveel mensen hierop af komen. Het is geen besloten feest, in principe zijn alle luiste raars uitgenodigd. Als er maar hon derd man op afkomt, dan valt het wel mee. Maar het kunnen er ook vijfhonderd of meer zijn. Ook dan willen we de orde en veiligheid kunnen garanderen." Vrijdag reist Kai af naar het klei ne plaatsje in zijn geboorteregio, Zeeuws-Vlaanderen. Samen met collega-dj Menno Barreveld ver zorgt hij de middag- en avond show live vanuit de garage van Miranda - die verder nog even - anoniem wil blijven, om de rust tot die tijd te bewaren. Ook Ra coon sluit bij het feest aan en treedt op voor alle 'Winnaars van de Dag' die aanwezig zijn. Onder meer de beste pannenkoekenbakker van Nederland, Miss Boerin Be nelux en de winnares van het Nederlands Kam pioenschap Vlechten zullen er zijn. De uit zending is ook live te volgen van 16.00 tot 21.00 uur op 100.4 °f 100.7 FM. niet zo goed, maar het is wel leuk dat ze komen. Het is voor al leuk dat er een keer iets ge beurt hier, want dat is niet zo vaak." „We vinden het leuk dat er een keer iets gebeurt in Nummer Een. Het is hier altijd heel stil. Die rust en ruimte maakt het prettig om hier te wonen, maar het is wat mij betreft soms wel té rustig, hoor. Daarom vinden we het extra jammer dat we er vrijdag waarschijnlijk niet bij kunnen zijn. Mi randa heeft ons wel uit genodigd, maar we hadden al iets op de kalender staan. He laas. Als we toch eventjes tijd heb ben, dan gaan we er nog snel kij ken. Vooral Guy gaat er zijn best voor doen, want dat is een echte muziek liefhebber. We weten niet zo goed wat we ons erbij moeten voorstellen. We luisteren eigen lijk ook nooit Qmusic. Maar we zijn natuurlijk wel erg nieuws gierig naar wat er in de straat gaat gebeuren." KEES VAN DE VELDE „Ik vind het heel erg leuk dat Qmusic hierheen komt. Zo kunnen we Nummer Een voor heel even op de kaart zetten. En we krijgen nog goede mu ziek ook! Ik ben een echte lief hebber van Racoon. Ik hoopte al dat ze zouden komen, want ja, als je met de radio in Zee land bent, dan moet je natuur lijk ook Zeeuwse muziek heb ben. Ik ben niet echt een Qmu- sic-luisteraar, dus heb het van Miranda moeten horen. En vo rige week was Kai hier op be zoek voor een stukje op de ra dio. Ik heb er erg veel zin in. Het wordt een hele happening hier. Sinds ik het weet, heb ik iedereen uitgenodigd die ik ben tegengekomen. Het is uniek dat er zoiets wordt geor ganiseerd in Nummer Een. We hebben nooit een dorpsfeest of zo gehad." Gisteren werd het besluit goedge keurd door de besturen en MR van CSW en VVVZ (de Vereni ging voor Voortgezet Vrijeschool- onderwijs in Zeeland). De Vrije School-leerlingen krijgen bij Bestevaêr les in vaste lokalen. Op dit moment zijn er al 32 aanmel dingen. Ongeveer de helft daar van bestaat uit leerlingen die nu basisonderwijs volgen aan de Vrije School in Middelburg. De andere helft komt uit het regulie re onderwijs. Landelijk groeien de Vrije Scholen met zo'n 8 pro cent per jaar. Qua onderwijs staan ze goed aangeschreven; geen enkele Vrije School staat als zwak te boek en ze voldoen aan alle kerndoelen van het reguliere onderwijs. Het onderwijs kent echter een afwijkend leerplan met een doorlopende leerlijn van 4 tot 18 jaar. Uitgangspunt is het antroposofisch mensbeeld, dat uitgaat van verschillende ontwik kelingsfasen en dat veel ruimte biedt voor persoonlijkheidsvor ming. Verbondenheid, spirituali teit en maatschappelijke betrok kenheid zijn kernwaarden. Het ontbreken van vervolgonderwijs werd als een groot gemis ervaren. Leerlingen die ook na het basison derwijs de Vrije School wilden blijven volgen, moesten daarvoor dagelijks vanuit Zeeland naar Rot terdam, Gent, Antwerpen of Bre- Verbondenheid, spiritualiteit en maatschappelijke betrokkenheid staan bij de Vrije School centraal da reizen. Vandaag kan op de open dag van CSW Bestevaêr ook de afdeling Vrije School-onder- wijs bezocht worden. Op 3 februa ri, op de open dag van CSW Van de Perre, hebben ouders ook de mogelijkheid kennis te maken met die afdeling. De komende maanden zal het lesrooster worden ingevuld en ko men leraren van voortgezet vrije- schoolonderwijs elders naar Bestevaêr om een aantal CSW-le- raren bij te scholen, zodat zij ook aan de afdeling Vrije School-on- derwijs les kunnen geven. „We gaan zoeken naar zoveel mogelijk verbinding", gaf bestuurder Frans van der Knaap van CSW aan. zie ook www.vrijeschool.nu AXEL. Het meisje dat sinds maan dagmiddag werd vermist, is te recht. De veertienjarige, afkomstig uit Axel, werd tot gistermiddag nog gezocht door de politie. Haar familie had sinds maan dag 15.00 uur geen contact meer met haar gehad en sloeg alarm. Rond 18.30 uur verspreidde de po litie een melding met haar signale menten via Burgernet. Ze dachten dat ze zich in de buurt van trein station Goes bevond. Familie en andere bekenden vroegen ieder een te helpen zoeken. Wat er is gebeurd en hoe het met het meisje gaat, is niet be kend. Ze is gistermiddag door haar familie opgehaald op een poli tiebureau buiten de provincie. WOENSDAG 27 JANUARI 2016 Nummer Een gem. Sluis alle nummers 1 Grote kans dat er vrijdag meer bezoekers zijn dan de 61 inwo ners van het gehucht. Links Ra coon. foto's ANP en Camile Schelstraete GUY EN MARIE-CHRISTINE DE WISPELAERE door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN. De Vrije School biedt vanaf komend jaar in Zeeland niet alleen basisonderwijs, maar ook voortgezet onderwijs. Het gaat vooralsnog om de eerste twee leer jaren van mavo, havo en vwo. Loca tie is CSW Bestevaêr in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32