81% 19% T©@S Reimerswaalse raad steunt motie Jumelet Dieven veroorzaken lekke banden Yerseke Reclamezuil 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Hoog tijd dat Nederland IS gaat bombarderen in Syrië. Uw Mening 1 ONEENS paul kusters Politie toont sieraden Nominatie WVO Zorg Film over zieke ouder woensdag Jan van Damme Begrijpt u het nog? On verlaten die een boom toetakelen tot de dood erop volgt. Dorpsbewo ners die hun overschot aan eieren kapot gooien op de ge vel van wie niet meeglijdt op de stroom van makkelijke volkswoe de. Flitspalen die een foto van mij maken in een overjarig Pandaatje, exact gemeten snelheid 245 kilo meter per uur. 't Is me toch wat. Ik heb me voorgenomen in dit hoekje de zonnige kant op te zoe- lk raak verstrikt in naamvallen en meervoudsvormen. Hoe zeg je gevel in het Duits? ken en zo min mogelijk te sombe ren. Dat lukt. Zeker als ik lees over Indonesische studenten die zo in de ban zijn geraakt van ons Oranje landje, dat ze er een propa gandafilm over hebben gemaakt. Er zijn ook buitenlandse journalis ten die de loftrompet steken over onze open oogopslag en hulpvaar dige inborst. Nederlanders kijken je aan, storen zich niet aan een ste vige joint, zeggen gedag als ze net jes aanschuiven in de rij bij de bakker. Ze zijn niet te beroerd om je op weg te helpen als je staat te worstelen met een kaart van het Zeeuwse fïetsknooppuntennet- werk. Kom daar maar eens om in de Ver enigde Staten of Frankrijk. Ik ben wat Zeeland betreft een wandelende reclamezuil. Vorige week nog, een stel Duitse jongeren, verdiept in een kleurige VW-folder voor het Van de Perre- huis in Middelburg. Voor wie het gebouw niet kent: geloof maar dat je er romantische trouwfoto's kunt maken. In mijn beste Duits spreek ik de toeristen aan. Ken nen Sie, wissen Sie, haben Sie da- ran gedacht... Ik raak verstrikt in naamvallen en meervoudsvor men. Hoe zeg je gevel in het Duits? Om een lang verhaal kort te ma ken, ik wijs hen op het oudste huis van Middelburg. Althans, op de houten gevel daarvan, hier net om de hoek. De Duitse gasten kijken wazig weg. Was soli dass? In een walm van wiet lopen ze straal de ande re kant op. Een donorkind moet weten wie zijn biologische vader is. 304 reacties toosenhenk.nl C <3EOR<3E CLOONEY IN NE&ERLAN& De politie is op zoek naar mensen die meer weten van een reeks sieraden die zij in bezit heeft. De politie vermoedt dat de sieraden verband houden met een aantal woningin braken in de omgeving van Hulst. Op Facebook heeft de poli tie beelden geplaatst van de betreffende sieraden. Mensen die informatie heb ben wordt gevraagd con tact op te nemen met de politie via 0900-8844. WVO Zorg maakt met twee projecten kans op een Planetree Award voor mensgerichte zorg. Het gaat om het project 'Be wustwording intolerantie en ongewenste omgangs vormen' en 'daglichtsimu latie bij dementerende ouderen'. De jaarlijkse door Planetree Nederland toegekende prijzen zijn be doeld om zorgverleners te stimuleren, mensgerichte zorg in de praktijk te breng en met vernieuwende inita- tieven. Stemmen kan tot 23 februari: www.plane- tree.nl/nominaties2016 In Podium 't Beest in Goes is op dinsdag 2 februari, 19.30 uur de fïlm/docu Lie ve Mama te zien. Sophie Franken onderzoekt daarin hoe de zorg voor haar zieke moeder, vanaf haar zeven de jaar, haar jeugd gete kend heeft. De filmmaak ster gaat na afloop in ge sprek met de aanwezigen over de invloed van een (psychisch) zieke ouder. Mensen De gemeente had de nodige maat regelen getroffen voor het debat nadat de woning van Jumelet donderdagavond werd bekogeld met vuurwerk en eieren en een petitie tegen een AZC in Yerseke door ruim 800 mensen was on dertekend. Zo waren politie en beveiligers aanwezig en stond er een groot scherm met een uitzen ding van de raadsvergadering op gesteld in de hal. De drukte bleef uit, net zoals het spreekwoordelij ke vuurwerk in het debat. Jumelet benadrukte dat de mo tie niet oproept tot het bestempe len van voormalig bejaardenhuis Vredelust in Yerseke als opvanglo- catie. „Wel hebben we Vredelust in het achterhoofd." Burgemeester Jan Huisman noemde motie 'overbodig'. De ge meente is momenteel al druk be zig om te onderzoeken of er er gens in Reimerswaal een geschik te locatie is, zo betoogde hij. „Ik begrijp het ongeduld die uit deze motie spreekt, maar we moeten dit onderzoek uiterst gedegen, zorgvuldig en met aandacht voor het draagvlak aanpakken." Het debat voorafgaand aan de stemming ging niet over de ge schiktheid van Vredelust of Yerse ke, maar vooral over de vraag in hoeverre de vluchtelingenstroom bestaat uit economische vluchte lingen. Voor Leefbaar Reimers- 'Het onderzoek verloopt uiterst zorgvuldig, gedegen en met oog voor draagvlak' Jan Huisman, burgemeester waal zijn geluiden over het grote aantal 'gelukszoekers' reden de motie niet te ondersteunen. Ook de WD vond dat de gemeente niet meer hoeft te doen dan het Rijk momenteel verlangt. SGP, CDA en PvdA konden zich vinden in de 'sympathieke motie' en hielpen de Christenu nie aan een ruime meerderheid. Jumelet: „Ik zie dit als een steun in de rug voor het college." Minimaal twaalf automobilisten hebben hierdoor één of meerde re lekke banden opgelopen. Een aannemer is bovendien een deel van z'n spullen kwijt. De ellende begint als rond ze ven uur 's ochtends een bestel bus van aannemingsbedrijf Han- se Staalbouw wordt gestolen op een bouwplaats aan de Capelle- weg tussen Kruiningen en Yerse ke. Medewerkers van het bedrijf merken de diefstal op en komen er via het hoofdkantoor achter dat de bus - die voorzien is van een volgsysteem - naar Wemel- dinge is gereden. De bouwers be sluiten naar Wemeldinge te rij den, waar ze zien dat de spullen uit hun bus in een andere bestel auto worden overgeladen. De bouwers zien in Wemeldinge dat de spullen uit hun bus in een andere bestelauto worden overgeladen Zodra de dieven merken dat ze in de gaten worden gehouden, vluchten ze met hoge snelheid weg richting Yerseke. Daarbij ver geten ze echter de deuren goed te sluiten waardoor ze op hun vlucht een spoor van gereed schap, schroeven en ander mate riaal achterlaten. Ook de inmid dels gewaarschuwde politie zet de achtervolging in met meerde re auto's, waarvan meerdere ban den lek raken. De dieven weten hun achtervolgers in Yerseke van zich af te schudden, want de agenten hebben hen niet meer gevonden. De aannemer heeft een deel van het materiaal teruggevon den. Ook de bestelauto, die in Wemeldinge is achtergelaten, is weer terecht. Volgens een woordvoerder van de politie hebben zes men sen zich gemeld die één of meer dere lekke banden hadden. Gara ges in de omgeving hadden ook gisteren hun handen vol aan de lekke banden. Navraag bij bedrij ven leert dat minimaal twaalf au tobezitters gedupeerd zijn ge raakt. Dave de Kramer van het ge lijknamige autobedrijf in Yerse ke verwacht dat er nog meer mensen zich zullen melden. „Als er een spijker inzit, kan een band langzaam leeglopen en merk je het pas later." Bij een ander autobedrijf zijn in één band wel vijf schroeven aangetroffen. De gedupeerden re den allen tussen 7.15 en 7.45 uur over de Postweg. Rijkswaterstaat heeft de weg nog korte tijd afge sloten om het wegdek schoon te vegen. Reactie? Tips? HULST VLISSINGEN GOES AMSTERDAM Middelburgse band PEER vrijdag bij Radio Veronica De Middelburgse popgroep PEER is vrijdagavond te be luisteren bij Countdown Ca fé van Radio Veronica. De uitzending komt vanuit de Q-factory in Amsterdam. Van PEER verscheen on langs de single Get Out!. PEER is in de uitzending van 21.25 tot 22.00 uur. De groep wordt geïnterviewd door Kees Baars en Dennis Hoebee en speelt daarna vier nummers live. door Joeri Wisse KRUININGEN. Een ruime raads- meerderheid heeft gisteravond de motie van Andries Jumelet (Christenunie) gesteund die het college van B en W oproept om zich extra in te zetten voor de noodopvang van vluchtelingen. door Joeri Wisse YERSEKE. Een crimineel duo heeft maandagochtend letterlijk een spoor van vernieling achtergela ten op de Postweg in Yerseke. Een autoband met een schroef er in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2