Philips verwacht snelle verkoop lichtdivisie Bonden: digitale blauwe brief komt te snel molenaar^ ECONOMIE 21 Woningdeal in Amsterdam Te weinig groene stroom' Vandaag Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies of kijk op www.molenaar.nl in 1 dag geplaatst Orange Capital Partners en Heit- man nemen in Amsterdam 450 huurwoningen voor 100 miljoen over van meerdere kleinere ver huurders en pandjesbazen. Het is de bedoeling dat de woningen op de huurmarkt blijven. In Nederland wordt niet genoeg groene stroom opgewekt om te voldoen aan de vraag uit eigen land. Tenzij consumenten speci fiek om Nederlandse groene stroom vragen, krijgen ze vaak in het buitenland opgewekte groene stroom. Dat stelt Certiq, de doch ter van Tennet die certificaten uit geeft voor energie uit zon, wind, water en biomassa. Ruim de helft van de in Nederland gebruikte groene stroom komt uit water krachtcentrales. Nederlandse groene stroom wordt vooral opge wekt in biomassacentrales en in windmolenparken. Die zijn goed voor een kwart van de vraag. Topman Frans van Houten van Philips zei gisteren bij de presenta tie van de jaarcijfers 2015 dat er an dere aspirant-kopers zich hebben gemeld. Het verkoopproces van Lu mileds wordt opnieuw opgestart. Van Houten hoopt in de tweede helft van dit jaar een nieuwe deal te kunnen sluiten. Philips zag de omzet vorig jaar met 2 procent stijgen naar 24,2 mil jard euro (2014: 21,4 miljard). De brutowinst bedraagt 1,4 miljard euro (2014: 821 miljoen). De netto winst van Philips is in 2015 uitge- op 659 miljoen euro. Die bleef in 2014 nog steken op 411 miljoen euro. In het vierde kwartaal moest Philips een nettoverlies van 39 mil joen euro noteren door het afko pen van pensioenrisico's en belas tingafdrachten. Op de beurs is op timistisch gereageerd. De koers van het aandeel Philips stond gis teren de hele dag in de plus. Philips heeft vorig jaar wel de gelijk een risicoanalyse gemaakt of de deal met Go Scale de toets van CFIUS zou doorstaan, vertel de Van Houten. „Wij dachten geen risico te lopen. Lumileds maakt simpele ledlampjes van een paar centen per stuk die worden verwerkt in mobiele telefoons, lampen en autoverlichting. Die technologie is wijdverbreid, ook in China." Volgens Van Houten heeft de tegenvaller rond Lumi leds geen invloed op de toekomst van Philips dat zich specialiseert in de gezondheidstechnologie. Bij de Belastingservice van de FNV regent het klachten over de nieuwe, digitale manier van be lasting aangeven. De vakbond doet een klemmend beroep op de Tweede Kamer om de belastin gaangifte zo makkelijk mogelijk te maken. Toeslagontvangers heb ben nu al te maken met die digi talisering. Sinds december krij gen ze de voorlopige berekening van de zorg- en huurtoeslagen niet langer op papier, maar lou ter digitaal. Dat geldt ook voor de finitieve vaststelling van de toe slagen die in april volgt. Wie de ze gegevens wil opzoeken - no dig voor de belastingaangifte - moet dat doen in zijn berichten- box op Mijn Overheid. Dat is ook al een behoorlijk struikelblok voor veel ouderen, constateert de vakbond. Volgens vrijwilligster Sandra Magnee bij de Belastingservice van de FNV is het voor veel oude ren eigenlijk niet meer bij te be nen. „Voor jongeren is het wel licht gemakkelijk, maar we verge- Voor veel ouderen gaan de veranderingen bij de belastingaangifte te snel, zeggen Unie KBO en FNV ten dat sommige ouderen hele maal geen computer hebben, of geen idee hebben hoe ze digitaal aangifte moeten doen, of daar huiverig tegenover staan." Vol gens haar gaat de fiscus er vanuit dat deze mensen wel familie of kennissen hebben die ze kunnen helpen, maar is dat lang niet al tijd het geval. Wat de FNV be treft moet de Tweede Kamer aan dacht houden voor deze groep. Bijvoorbeeld door de toeslagenen velop schriftelijk te blijven ver sturen. Dat wordt onderschreven door ouderenorganisatie Unie KBO. „Voor veel ouderen gaan deze veranderingen te snel", al dus zegsman Rob Vos. „Het duurt weliswaar nog een aantal jaar voordat de belastingaangifte volledig digitaal wordt, maar ouderen voelen zich overdon derd en willen dit niet opgelegd krijgen", constateert Vos. Uzelf veilig voelen in de badkamer is wel zo prettig. Waarom zou u dan nog langer over de badrand stappen en uitglijden riskeren? Molenaar bewijst dat een veilige badkamer ook heel mooi kan zijn. Geen volledige renovatie, maar design wand panelen worden in 1 dag op de plek van uw oude douche of bad geplaatst. De hoogwaardige panelen zijn verkrijgbaar in twee uitvoeringen; natuursteen en glad. Bij beide uitvoeringen kunt u kiezen uit maar liefst 5 kleuren. WOENSDAG 27 JANUARI 2016 1.115 Beleggers vluchten naar goud. De prijs van een troy ounce (31,1 gram) is gisteren gestegen tot 1.115 dollar, de hoogste notering sinds november 2015. door Miel Timmers AMSTERDAM. Philips houdt er reke ning mee dat een nieuwe koper minder zal betalen voor Lumileds en Automotive Lighting dan de 2,8 miljard die Go Scale Capital over had voor 80,1 procent van beide bedrijfsonderdelen. De deal werd vorige week geblokkeerd door de Amerikaanse waakhond CFIUS. door Natasja de Groot DEN HAAG. Ouderenbond Unie KBO is overstelpt met zo'n 3.500 meldingen van ouderen die zich geen raad weten met de aange kondigde digitalisering van de be lastingaangifte. De ouderen ho pen nog steeds dat de blauwe be- lastingbrief in ere wordt hersteld. Ook vakbond FNV denkt dat de di gitalisering te snel gaat. Veilig douchen in stijl BEZOEK EEN VAN ONZE SHOWROOMS Alkmaar Arnhem Best Capelle a/d IJssel Heerlen Katwijk Nunspeet Roden Veenendaal Waddinxveen Zwolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22