Strijd Djokovic - Federer krijgt in Melbourne weer vervolg De Australian Open vormt het decor voor episode 45 van de titanenstrijd Djokovic - Federer. SPORT 19 Nederlandse hockeyers in de prijzen Horstink is klaar met topsport Malori krijgt speciale zorg Onderzoek naar WK's De Nederlandse hockeyin- ternationals Robert van der Horst en Lidewij Wei ten zijn gisteren uitgeroe pen tot de beste spelers ter wereld van het afgelopen jaar. Collega's en fans kon den kiezen uit vijf genomi neerden en kozen in totaal drie keer voor een speler van Oranje. Joyce Som broek werd namelijk ook nog uitgeroepen tot de bes te keepster van de wereld, voor het tweede jaar op een rij. Van der Horst volgt de Australiër Mark Know- les op, die vorig jaar won. Weiten neemt de eretitel over van landgenote Ellen Hoog. Robert Horstink heeft een punt gezet achter zijn top sportcarrière. De volleybal ler uit Twello tobt al ruim een jaar met een kniebles sure. Horstink (34) moest afgelopen jaar twee opera ties aan zijn rechterknie on dergaan en de revalidatie verliep niet naar wens. Hij liep in november 2014, in dienst van zijn Italiaan se club Power Volley Mila- no, een zware knieblessure op. „Om volledig terug te komen, zou ik nog maan den moeten doorgaan met revalideren", aldus Hor stink. Daar ziet hij mede vanwege zijn leeftijd defini- tef vanaf. De zwaar gevallen wielren ner Adriano Malori is over gebracht naar een andere kliniek in Buenos Aires. Daar kan de Italiaan meer specialistische zorg krij gen. Malori viel vrijdag met tientallen renners in de Ronde van San Luis, in Argentinië. De 27-jarige tijdrijder liep hoofdletsel op en werd in allerijl naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd hij in een kunst matige coma gehouden. De ethische commissie van de internationale atle- tiekfederatie gaat onder zoek doen naar beschuldi gingen over corruptie bij de toewijzing van de WK's aan Londen (2017) en Doha (2019). Dat heeft voorzitter Ed Warner van de Britse at- letiekbond gezegd. Doha was in de race voor zowel 2017 als 2019. Warner heeft eerder gesuggereerd dat door Qatar smeergeld is be taald voor de toewijzing. MELBOURNE. Van sommige dingen krijg je als liefhebber nooit ge noeg. Al maken Novak Djokovic en Roger Federer er een gewoonte van elkaar iedere zondagmiddag te treffen, vervelen zal het niet snel. De beste tennisser aller tij den tegen de man die die eretitel over een tijdje misschien wel over neemt, het is gegarandeerd smul len. Waar de grootste wedstrijd in het vrouwentennis al ruim een de cennium lang voorspelbaar is - Se rena Williams won gisterochtend voor de achttiende keer op een rij van Maria Sjarapova - hebben Djo kovic en Federer na tien jaar nog steeds geen winnaar bepaald: 22-22. Morgenochtend, waarschijn lijk rond de klok van half tien, staat in Melbourne aflevering 45 op het programma. Klassieker Het is de enige klassieker in het mannentennis. Zeker, nog niet zo lang geleden waren ook hun wed strijden tegen Rafael Nadal (23-11 tegen Federer, 23-24 tegen Djoko vic) om van te watertanden. Maar de Spanjaard is het al een tijdje kwijt. En de nummers twee en vier van de wereld, Andy Murray en Stan Wawrinka, wonnen ieder weliswaar twee Grand Slams, ze hebben (nog) niet de statuur van de twee boegbeelden. Maar geniet ervan zo lang het kan. Hoewel de tijd maar geen vat lijkt te krijgen op Federer, gaat het geen jaren meer duren voordat de clash met Djokovic uit de grootste tennistoernooien verdwijnt. De Zwitser gaf een paar maanden ge leden in gesprek met de Neder landse pers aan 'morgen uit het tennis weg te kunnen lopen'. „Wat ik mis op de baan, krijg ik thuis terug. Stoppen boezemt me geen angst in." Zo lang hij bij de besten van de wereld hoort, stelt Federer zijn adieu echter uit. Hij is al bezig met het plannen van 2017. Waar het ei genlijk om draait, zo gaf hij giste ren toch wel aan, is het winnen van een achttiende Grand Slam. Wimbledon 2012 was de laat ste, maar het zou hem een lief ding waard zijn om er nu, midden in het 'Tijdperk Djokovic', nog één bij te kunnen schrijven. „Dat zou heel veel voor me betekenen. Absoluut", zei Federer na zijn ge wonnen kwartfinale tegen Tomas Berdych. „Het is voor een deel waarom ik nog speel." De hoop dat hij een major wint zonder ergens onderweg Djokovic tegen te komen, zal Federer heb ben laten varen. De Serviër gaat nooit eens per ongeluk in de eer ste week onderuit. Zondag sloeg hij in de vierde ronde tegen Gilles Simon nog honderd onnodige fou ten, maar nog kostte het hem niet de kop. In de kwartfinale kon hij het twee sets af op halve kracht, want tegenstander Kei Nishikori maakte er een potje van. Pas in de derde set liet Djokovic het niveau zien dat hij tegen Federer mini maal zal moeten hebben. Maar geen zorgen, hij zal er staan. Hoe groter het affiche, hoe Roger Federer wil middenin het Tijdperk Djokovic' nog één Grand Slam winnen, zijn achttiende FEDERER - DJOKOVIC mooier het decor, des te kleiner is de kans op een slechte dag. Djoko vic verloor vorig jaar van Federer in Dubai, Cincinnati en de groeps- fase van de World Tour Finals in Londen. Maar hij won de onderlin ge finales van Wimbledon, de US Open en diezelfde Finals. Als de hele wereld kijkt, is Djo kovic de laatste jaren de baas. Op weg naar zijn Wimbledon-titel van 2012 klopte Federer hem voor het laatst op een Grand Slam. Toch lijkt hij op deze Australian Open weer ietsje dichterbij te zijn gekomen. De sleutel zal liggen in de duur van de punten, en de partij. Als Fe derer (34) op zijn best serveert en de fittere Djokovic (28) met geva rieerd aanvalsspel weg kan hou den van de langere rally's vanaf de baseline, heeft hij een kans. Maar een steekje laten vallen is dode lijk. Federer weet: hij gaat geen tien kansen meer krijgen. WOENSDAG 27 JANUARI 2016 HOCKEY VOLLEYBAL WIELRENNEN ATLETIEK Roger Federer (I) feliciteert Novak Djokovic met de zege in december in Londen, waar zij elkaar voor de laatste keer ontmoetten, foto Getty Images Geniet ervan, zo lang het nog kan door Rik Spekenbrink Federer en Djokovic speelden 44 keer te- gen elkaar. De eerste partij was op het gravel van Monte Carlo in 2006 en werd gewonnen door Federer. De laatste ontmoe ting, eind vorig jaar in Londen (hard court), was een prooi voor Djokovic. De stand na 44 par tijen is exact in even- wicht: 22-22. Federer won wel meer sets: 68, tegen 60 voor Djokovic. De kortste partij tus sen beide rivalen (Dubai, 2011) duur de 1 uur en 12 minu ten (winst Djokovic). In 2014 (gras van Wimbledon) ston den beiden 3 uur en 56 minuten op de baan. Ook de langste partij van de reeks werd door Djokovic gewonnen. Djokovic was tot nu toe sterker tijdens Grand Slams: 8-6. Op de Australian Open speelden ze drie keer eerder te gen elkaar. Djokovic won er twee van. De laatste overwin ning van Federer op een Grand Slam stamt uit 2012: Wim bledon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20