corendon 18 SPORT SWl) 8 Q corendon.nl ©0237510606 Vijf vragen en antwoorden over het hoe en waarom van de komst van FC Twente-speler Renato Tapia naar Feyenoord. enato Tapia zal van daag medisch wor den gekeurd in de Kuip. Bij Feye noord lopen ze bijna de polonaise, nu een international uit Peru bin nen is gehengeld voor slechts 2,45 miljoen euro. Maar waren ze de laatste jaren ook al niet dolenthou siast van aankopen die het uitein delijk zelden waarmaakten? „Dit is anders", zegt Youri Mulder, die als trainer bij FC Twente werkte met Tapia. „Dit is echt een koopje. Een prachtige zet van Feyenoord." Fred Rut ten gaf vorig seizoen in de Kuip vaak aan dat Feyenoord de winterstop moest gebruiken om al vooruit te kijken. De trainer wilde Tjaronn Chery alvast weg plukken bij FC Groningen en hem een half seizoen laten rijpen, zo dat hij bij de start van het nieuwe seizoen een vaste waarde kon zijn. De clubleiding schudde met het hoofd en vertelde voldoende mid denvelders te hebben. Dat is nu niet anders, maar dit keer kijkt Feyenoord wél vooruit. Als Lex Immers en Tonny Vil- hena komende zomer echt zijn vertrokken, is Tapia al maanden lang speler van Feyenoord. Wat doet Karim El Ahmadi als zijn laat ste contractjaar aanbreekt? En hoe lang accepteert miljoenenaankoop Jens Toornstra nog een bijrol? „Dit is geweldig gedaan door Feye noord", zegt Mulder. „Het is echt een koopje. En ik denk dat hij niet alleen voor de toekomst een ver sterking is, maar per direct." Scouts en trainers wijzen stuk voor stuk op de interland tussen Peru en Brazilië, in november van vorig jaar in Lima. Peru won het kwalificatieduel met 1-0 en Tapia maakte 73 minuten lang indruk. Hij is fysiek ijzersterk en kan ei genlijk overal wel spelen. „We hebben hem zelfs weieens in de spits gezet", aldus Mulder. „Maar hij kan ook centraal achterin en op alle posities op het middenveld uit de voeten." Voor een jonge speler oogt hij wat zwaar, maar dat is volgens Mulder maar schijn. „Hij is ge spierd. En snel. En wie overeind blijft in interlands tegen Brazilië, kan iets hè." Tapia stond nog maar tot de zo mer van 2017 onder contract bij FC Twente. En die club staat al ge ruime tijd met de rug tegen de muur. De gemeente eist dat FC Twente financieel orde op zaken gaat stellen en één van de voor waarden is dat de club zelf een kleine vijf miljoen euro stort bij de gemeente. De nieuwe directeur Onno Jacobs heeft duidelijk ge maakt dat gezond worden op dit moment veel belangrijker is dan elke sportieve ambitie. En dus heeft Feyenoord hem plotseling in handen. Voor een habbekrats, zeggen de fans van FC Twente. Tapia is slim. Hij weet dat Feye noord na FC Twente een logische vervolgstap is voor een 20-jarige speler. Voor hij straks naar een echt grote competitie gaat. „Grote clubs kijken vaak wat langer: is hij wel echt goed? Die kunnen nu mooi toekijken of hij de volgende stap zet", zegt Mulder. „Ik denk dat Van Bronckhorst heeft geïnfor meerd bij Kees van Wonderen en Alfred Schreuder. Feyenoorders die met hem hebben gewerkt en die hetzelfde zullen hebben ge zegd als ik nu doe." Uiteraard wel. Tapia kreeg ook dit seizoen nog volop kritiek van bij voorbeeld trainer Rene Hake. Hij oogt nonchalant, gemakzuchtig. Maar hij is nog jong en dus wispel turig. Kijk de wedstrijd tegen PSV van afgelopen weekeinde nog eens terug, dat kon beter. „Het gaat hem soms te makkelijk af, dan valt het tempo terug", zegt Mulder. „Maar bij FC Twente was hij na zijn debuut al snel één van de beste spelers. Hij is al niet meer uit het elftal weg te denken. Ik denk dat hij zich ook in de Kuip snel zal aanpassen. Hij is een open jongen, zelfs erg grappig. Een gangmaker in de ploeg." Vera Miramar Resort Vera Stone Palace Altijd de laagste prijsgarantie Extra hoge Woegboekkortmg Meer dan 1500 hotels 'Tapia is een koopje voor Feyenoord' door Mikos Couka Is het noodzakelijk voor Feyenoord om een middenvelder te halen? Wat maakt Renato Tapia zo interes sant voor Feyenoord? Als hij zo goed is, waarom betaalt Feyenoord dan slechts 2,45 miljoen? Ruim een miljoen minder dan bij voorbeeld voor Vejinovic en Toorn stra. Waarom haalt een andere club hem dan niet op voor zo'n lage prijs? Heeft hij dan helemaal geen minpun ten? Renato Tapia. foto ANP zomer 2016 zomer 2016 Turkije Bodrum Ultra All Inclusive Turkije Side All Inclusive Zorgeloos omboeken tot 8 weken voor vertrek 2 zwembaden met 2 waterglijbanen Miniclub (4-12 jaar) en een speeltuin Wifi in de publieke ruimtes Zwembaden, kinderbad en glijbaan Winnaar Hotel of the Year award Direct aan privéstrand Volledig gerenoveerde kamers Ca.5 km van de luchthaven van Bodrum Voorheen Vera TMT Resort Aanrader voor het hele gezin co. 250 m van het fijne zandstrand A-la-carterestaurant aan het strand Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19