Nationale Politie leert 150 agenten met zware bewapening overweg te kunnen Nederlanders voelen zich veiliger nu agenten met een geweer de straat op mogen. 14 NIEUWS Standaard politiepet Kogelwerende armbescherming DEN HAAG. Uit een peiling door de ze krant onder ruim negendui zend mensen blijkt dat zwaarbe wapende agenten het gevoel van veiligheid doen toenemen. Onge veer 42 procent van de ondervraag den geeft aan zich veiliger te voe len. 33 procent geeft aan zich even veilig te voelen. Een kwart van de mensen zegt zich juist onveiliger te voelen, door de 'militaire uit straling' van de agenten. De Nationale Politie leidt op dit moment 150 agenten versneld op om met de zware bewapening overweg te kunnen. Dat aantal komt bovenop de 300 specialisti sche schutters die de politie al heeft. Vanwege de terreurdreiging mogen deze agenten voor het eerst in de Nederlandse geschiede nis met mitrailleurs patrouilleren in winkelcentra, stations en op an dere openbare plekken. Ze kwa men gisteren voor het eerst in ac tie bij een EU-bijeenkomst in Am sterdam. De Nederlandse Politiebond (NPB) is niet enthousiast over het besluit van de korpsleiding. „Wij begrijpen dat er goed nagedacht moet worden over de beveiliging van specifieke objecten, maar voor de totale veiligheid van Nederland geloven we niet in agenten met mitrailleurs", zegt een NPB-be- stuurder. Volgens Jelle van Buuren van het Haagse Centrum voor Terroris me en Contraterrorisme draait het allemaal om communicatie. „Uit eerder onderzoek is gebleken dat een station vol politie de ene helft van de mensen een gerust stellend gevoel gaf, maar de ande re helft raakte juist in paniek om dat die dacht dat er vast iets heel ergs aan de hand was. „Dit kan ook zo gaan werken als mensen ineens agenten met een machinepistool zien lopen. Al les valt of staat met de juiste com municatie. Als het bijvoorbeeld al leen gebeurt als er ergens dreigen de situaties zijn, weten mensen waar ze aan toe zijn." Hoofdtelefoon en microfoontje voor de portofoon Heckler Koch MP5 machinepistool met laservizier Dienstpistolen Walther P99Q. Twee stuks, zodat herladen niet nodig is. Politieschoenen met stalen neuzen Steekwerende handschoenen met versteviging bij de knokkels Pepperspray Kogelwerende kniestukken Zaklamp Tactisch kogelwerend vest, zwaarder bepantserd dan het standaard politievest Handboeien Kogelwerende helm Agent 2.0 heefteen door Peter Winterman en Koen Voskuil foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15