De goedkoopste Grand Cru van Nederland! NIEUWS 11 Schietpartij in marinecentrum Scholen leeg om bommelding Luiaard als verkeerspiraat Brazilië begint offensief tegen verspreiding van het zikavirus €8,99 wijnvoordeel.nl stroom als de ark eenmaal open zou gaan: honderdduizenden mensen zouden op de attractie afkomen, misschien wel een miljoen. „Wij dachten eerder aan 30.000 bezoekers per jaar", zegt directeur Erik Zindel van de VW in Dordrecht. „Dat leek ons een stuk realistischer." Of die gehaald zijn? „Ik heb geen harde cijfers, maar ik ben bang van niet. Het schip is toch iets voor een heel specifieke doel groep gebleken. Het werd nooit het succes waarop we hoop ten." Met dat laatste is Huibers het wel een beetje eens, al be zweert hij dat er ruim roo.ooo bezoekers per jaar naar de ark kwamen. „Ik heb te weinig pu bliciteit gegenereerd, ik had meer moeten doen om ook Duitse en Franse toeristen naar de ark te lokken. Achteraf was ik te druk met andere projec ten, ik heb de ark te weinig aan dacht gegeven." Een mislukking vindt Hui bers zijn Dordtse avontuur ze ker niet. Daarvoor gebeurde er veel te veel moois. De ark werd een geliefde trouwlocatie, deed tijdens verkiezingen dienst als stembureau. Veel belangrijker vindt Huibers nog de 'vele beke ringen' die hij op de boot mee maakte. „Iemand die op het punt stond van zijn vrouw te scheiden, heeft op de boot zelfs besloten dat niet te doen. Die is nog steeds gelukkig. Daar krijg ik nu nóg tranen van in m'n ogen." Toch is het Dordtse avon tuur nu voorbij. Huibers moest plaats maken voor een nieuw bouwwijk. Rouwig is hij er niet om: hij kan voorlopig in Krim pen terecht, en het grote doel - Rio - lonkt. Gaat het hem luk ken? WV-directeur Zindel kan zich er niets bij voorstellen. „Het wordt een enorm kost bare operatie. En stel dat hem dat al lukt - wie zit er in Rio op hem te wachten? Ik gun het hem van harte, maar ik hoop dat hij goed nadenkt voor hij hier aan begint." Vertrouwen Huibers vindt het niet erg, die twijfel. Hij weet zeker dat hij de ark naar Rio gaat brengen. En daarna naar Buenos Aires, en Colombia, en de VS. „Weet je: de tocht van vandaag was ook niet zonder risico. Toen ik vanmorgen op m'n knieën ging en om een behouden vaart vroeg, wist ik al dat het goed zou gaan. Dan weet ik dat Hij daar voor zorgt. Ik heb zo'n im mens vertrouwen in God, dan ken je helemaal geen twijfel meer." Bij een schietpartij gisteren in een medisch centrum van de ma rine in San Diego in de Ameri kaanse staat Californië zijn geen slachtoffers gevallen. Dat heeft de Amerikaanse marine meegedeeld. Het Naval Medical Center liet 's ochtends om tien over acht (loka le tijd) via Facebook weten dat er een schutter in het complex rond liep. De politie van San Diego wil de slechts bevestigen dat het me disch centrum had gerapporteerd dat er een schutter in gebouw 26 actief was. Ze ging met speurhon den enkele gebouwen van het complex binnen. Ook een arresta tieteam is naar binnengegaan. De omgeving werd afgezet. De schut ter is voor zover bekend nog niet gevonden. De politie in Parijs heeft gisteren tijdelijk zes middelbare scholen ontruimd vanwege bommeldin gen. De scholen kregen telefo nisch bedreigingen dat er in de ochtend bommen zouden ontplof fen, aldus de onderwij sautoritei- ten in Parijs. Aan het einde van de middag werden de gebouwen weer vrijgegeven, zo deelde de po litie mee. In een van de zes be trokken scholen vonden speciale eenheden van de politie een tas, maar die bleek geen gevaarlijke in houd te hebben. Onder de getrof fen instellingen zijn enkele elite scholen. Sinds de aanslagen op 23 november door militante mos lims verkeert Parijs in staat van hoge paraatheid. In het hele land geld nog steeds de noodtoestand. Brazilië is een groot offensief be gonnen tegen verdere versprei ding van het zikavirus. Bij 56.000 hotels, bars en restaurant in het hele land zijn lijsten met maatre gelen tegen het virus uitgedeeld. Verder staan 220.000 soldaten klaar om in getroffen gebieden langs de huizen te gaan en te hel pen bij de bestrijding. Het door tropische muggen over gebrachte virus is al in 21 landen in Zuid- en Midden-Amerika op gedoken. In Brazilië zijn inmid dels 3.893 verdachte gevallen ge meld. In het land heeft het virus mogelijk hersenschade veroor zaakt bij baby's. „Al dertig jaar ko men deze muskieten voor in ons land, maar we zijn er nog niet in geslaagd ze uit te roeien", zei mi nister van Gezondheid Marcelo Castro. Probleem is ook dat er geen vaccin of medicijn tegen het zikavirus is. Zika is met name gevaarlijk voor zwangere vrouwen. In de getrof fen gebieden wordt daarom aan zo'n 400.000 zwangere vrouwen uit lagere sociale klassen insecten afweermiddel verstrekt. Verder gelden er deze zomer, rondom de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, allerlei voorzorgsmaatre gelen. De Wereldgezondheidsorganisa tie WHO maakt zich grote zorgen over het virus. Men vreest dat het overslaat naar het hele Amerikaan se continent, met uitzondering van Chile en Canada, waar de mug niet voorkomt. Goudbekroonde buurman van Chateau Pavie Jacques Blanc Ja ik bestel WOENSDAG 27 JANUARI 2016 de Janeiro SAN DIECO PARIJS PATRULLA DE CARRETERA QUEVEDO. Een verkeersagent knielt bij een luiaard die zijn toevlucht heeft gezocht rond een staander van de vangrail langs de snelweg in Ecu ador. Het beestje is er kennelijk in geslaagd om de snelweg over te ste ken, aldus de agent die hem heeft teruggezet in een meer natuurlijke om geving. foto Reuters RIO DE JANEIRO We hebben een superstunt voor u weten te bemachtigen die de wijnwereld op zijn grondvesten laat schudden: de Chateau Jacques Blanc Saint-Émilion Grand Cru voor de waanzinnig lage prijs van 8,99. Oudere jaargangen van deze wijn, zoals 1969 en 1975 worden nu nog aangeboden voor ruim 50,- per fles. Dit mag met recht dé superstunt van 2015 genoemd worden, maar het wordt nog gekker! Deze eindejaarsklassieker is ook nog eens de buurman van het wereldberoemde Chateau Pavie. Met dezelfde druivenrassen en nagenoeg hetzelfde terroir ligt Cha teau Jacques Blanc nabij de voet van de Pavie helling. Echter betaalt u nu slechts een fractie van deze Pavie en drinkt u toch een soortgelijke wijn van topniveau! Vrienden en familie zullen nog lang napraten over de verfijnde smaak van deze top wijn (natuurlijk niet vertellen dat u er slechts 8,99 voor heeft betaald). De Grand Cru is fluweelzacht met een enorme rijkdom aan geconcentreerd fruit, kruiden, bramen en mokka. Een grote Grand Cru die met recht een gouden medaille verdiend heeft! Gratis thuisbezorgd! swémlbnisiiandSb FEMINAUSE Liever bestellen via de bestelbon? 5tuur deze dan in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616,8409 VB Gorredijk X dozen (a 6 flessen) Chateau Jacques Blanc Saint-Emilion AC Grand Cru (163333) a €8,99 per fles* Naam:M I I V I I Telefoon: Geboortedatum: *Introductieaanbieding: Geen bezorgkosten (t.w.v. 5,95). Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 8400 VB Gorredijk Vragen? Telefoon 031- 7702796 (ma t/m vr van 8:30 tot 17:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl sinds 1999 de voordeligste wijnwinkel von Nederland! y Gratis bezorging Nooit meer sjouwen met uw wijn y Probleemloos retourneren Probeer dat maar eens bij uw supermarkt y De beste prijs/kwaliteit verhouding Al 16 jaar de beste aanbiedingen van Nederland y Verkozen tot Website van het Jaar Thuiswinkel Award categorie Levensmiddelen Supermarkten 2015 y Klanten beoordelen ons met een 8,5 Graag willen wij u ook onze topservice laten ervaren! Geen 18, geen alcohol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11