staat maandag voor de rechter NIEUWS 9 Blair in Brussel voor EU-overleg Primeur: er is geen nieuws Peter Langhout Reizen ZATERDAG 23 JANUARI 2016 Een medewerker van de Jumbo aan de Veemarkt in Zwolle opent op 's ochtends t juli de post. Ze vindt een verjaardagskaart. Als ze de kaart opent, klinkt een liedje: 'Dans je de hele nacht met mij'. Maar er zit ook iets heel anders in de envelop. Het blijkt explosie ve vloeistof, die niet is afge gaan, maar de medewerker ern stig had kunnen verwonden. De dader blijft duidelijk ma ken dat hij geld eist. Op 3 en 8 juli stuurt hij nieuwe berich ten via politie.nl, en in de laat ste week van juli nog drie keer. Steeds opnieuw is de boodschap: betalen, anders gebeuren er gekke re dingen. Rob Vos en zijn team besluiten dat het tijd is voor een volgende stap. Bij hoge uitzondering beslui ten ze het publiek in te schakelen „De politie verwacht niet dat u Sherlock Holmes gaat uithangen", zegt Rob Vos tijdens een perscon ferentie. „Maar het ver zoek is helder: mensen, denk mee in het Jum bo-onderzoek." Vos ont kent dat het team op dood spoor zit, maar zegt nog geen idee te hebben wie de dader is. Toch heeft de politie in middels wel degelijk een spoor. Want één van de dertig mensen die een Leifheit-kookwek- ker kochten, maar die niet meer konden tonen, blijkt een opmerke lijk verleden te hebben. Zijn crimi nele cv is indrukwekkend en be driegen zit in zijn familie. Is hij de Jumbo-bomber? Na het avontuur met de autorij school gaat Alex terug naar Gro ningen. Dichtbij zijn zoontje Jaell, die een behoorlijk getalen teerde voetballer blijkt. In 2011 wordt het ventje zelfs opgepikt door SC Heerenveen. Alex heeft nog een oudere zoon, maar is vooral gek van Jaell. Hij bezoekt elke wedstrijd, filmt al les en zet de samenvattingen trots op YouTube. Maar Jaell breekt niet door en moet terug naar de amateurs. Een baan heeft Alex nog steeds niet, die wil hij ook niet. Een ei gen huis trouwens evenmin, hij staat ook niet ingeschreven bij de gemeente. Soms woont hij bij de moeder van Jaell. Maar als die relatie weer eens is geknapt, trekt Alex in bij de vriend van zijn zus. De oproep van de politie levert een stortvloed aan reacties op: liefst 671 mensen denken mee. Soms met een korte tip, soms met een uitgebreide analyse. Wraak is volgens de meeste meedenkers het motief: de Jumbo-bomber is vast een gefrustreerde medewer ker, of een gepakte winkeldief On derzoeksleider Vos bedankt de ve le tipgevers op tv. Achter de schermen focust zijn team zich inmiddels steeds meer op één verdachte, die helemaal niet bij Jumbo werkt, maar simpel weg op geld uit is. Een ervaren cri mineel, die al een flink deel van z'n leven in de gevangenis door bracht. Agenten volgen hem vanaf dat moment dag en nacht. Het wachten is op een nieuw bericht, waarmee de politie de ver dachte definitief kan linken aan de eerdere communicatie. Op 9 ok tober is het zover: via de site van de politie komt weer een dreig- mail binnen. Vos en zijn collega's weten genoeg. Aan het begin van de avond, als Alex O. met zoon Jaell door de Nieuwe Ebbinge- straat wandelt, pakken agenten hem op. Ook zijn zoon, die uitein delijk niet zal worden vervolgd, moet mee en belandt in de cel. Een uur later, als agenten de woning uitkammen waar Alex O. de laatste tijd verbleef, klinkt plot seling een kreet. Eén van de agen ten heeft iets gevonden dat Alex aan de afpersing kan linken. Buurtbewoners horen de agent roepen. 'Yesü' De Britse oud-premier Tony Blair komt volgende week naar Brussel om de belangrijkste on derwerpen op de Europese be leidsagenda te bespreken. De 62-jarige Blair voert dinsdag be sprekingen met commissievoor zitter Jean-Claude Juncker en diens rechterhand Frans Timmer mans. De redactie van de krant Battle- ford News-Optimist in het gelijk namige Canadese plaatsje vond dat er zo weinig nieuws was, dat dat op de voorpagina werd gezet: niks te melden. Volgens de Cana dese omroep CBC is het inder daad rustig op het platteland van de provincie Saskatchewan. Bui ten is het 14 graden onder nul en op straat is daardoor weinig te be leven. CBC suggereert de journa listen dan zelf nieuws te maken en oppert cynisch een artikel te schrijven met de vraag of burge meester Ian Hamilton een bui tenaards wezen is. Hoofdredac teur Becky Doig blijft staan ach ter het besluit niks te melden. Boek nu voordelig de mooiste vakanties ind. vele extra's Rome, NapeFs en Amalfikust 12-daagse busreis Zuid-Kroatië en Dalmatië 8-daagse busreis Zwitserse Alpen ind. treinreizen Ine usief Inclusief Vraag nu gratis de nieuwe brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 zit in zijn genen Alex O. en zijn zoon (15) worden opge pakt. Zijn woning aan de Sumatralaan wordt doorzocht. De dader stuurt eerste dreigbrief via email aan de politie, maar gebruikt verkeerd adres. Voorbijganger vindt explosief in emmer bij de Jumbo Wilhelminakade in Groningen. Projectiel is niet ontploft. Bij de Jumbo Over winningspie'11 in Groningen gaat een explosief af (zie afbeelding). Geen □ewonden. De dader stuurt opnieuw een bericht. BRUSSEL BATTLEFORD Inclusief Verblijf in diverse middenklasse hotels op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Rome en Vaticaanstad met een gids, Siena, Napels, Amalfi en Positano, bustour langs de Amalfikust Reiscode: Vertrek van april t/m nov. BE42490 HH Betaalbaar genieten! compleet v.a. Verblijf in Hotel Bella Vista op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 60,- o.a. naar Senj, Dubrovnik o.l.v. een gids, Mostar, Split o.l.v. een gids, Trogir o.l.v. een gids, busrit door de Neretvakloof Reiscode: Vertrek van april t/m okt. BE42580 Verblijf in diverse middenklasse hotels op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 150,- o.a. Treinrit Glacier Express, Treinrit Bernina Express, Treintje van Tasch naar Zermattbezoek Zurich, Montreux, Chamonix Reiscode Vertrek van mei t/m sept. BE39303 advertentiecode: WEGENER03

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9