Flink deel huurders wil in wijk blijven 20 Debat over IS in Goes Pi/£ P. VAN EIJZEREN B.V. Niet bedreigendebatteren Folders Voetbalbond wil amateurclubs 2 ZEELAND Voor discriminatie staat een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. KNVB ziet stijging aantal incidenten. COMMENTAAR Tot afgelopen donderdagavond zullen veel Zeeuwen het idee hebben gehad dat deze provincie over het alge meen mild is over de opvang van vluchtelingen. Rellen als in Oranje en Geldermalsen zijn hier toch ondenk baar? Nou nee. In Yerseke is nog helemaal geen concreet plan. Maar zelfs een volstrekt eerbare handtekeningenactie vóór op vang leidt er al tot een felle reactie. Vuurwerk, eieren en een dreigbrief. Zo'n anonieme en onredelijke aanval, hoe onbeholpen ook, hakt erin. Het gaat je niet in de kouwe kleren zitten. Anneke Jumelet is voorstander van de opvang van enkele tiental len vluchtelingen in het mossel dorp. Of haar pleidooi voor het ge bruik van het oude zorgcentrum Vredelust praktisch uitvoerbaar is, doet hier niet ter zake. Jumelet is gewoon een bewoonster die zich inzet voor een goed doel. Wie dat anders ziet, mag zich na tuurlijk verzetten. Dat is zelfs wenselijk. Want een publiek de bat helpt het gemeentebestuur een goede beslissing te nemen. In Yerseke blijft het hopelijk bij dit incident. Het geeft de burger moed, dat ook tegenstanders van een eventuele opvang de bedreiging veroordelen en Anneke Jumelet sterkte toewensen. Zó moet het debat worden gevoerd. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor. Op een enkele onverlaat na zit Yerseke nog op het goede spoor Robert de Ridder, directeur van woonstichting Clavis, maakt dit op uit de persoonlijke gesprekken die de afgelopen tijd met huur ders zijn gevoerd. De Ridder is daar niet verbaasd over. „In de 'Eind dit jaar verwachten we de eerste huizen te kunnen slopen in de Lievenspolder' Robert de Ridder, Clavis Terneuzen wijk wonen veel trouwe huurders. Sommigen wonen er al sinds de ja ren vijftig, toen de huizen zijn ge bouwd." Clavis zal proberen zoveel mo gelijk aan de wensen van zittende huurders tegemoet te komen. Of dat lukt, hangt af van de fasering van de werkzaamheden en aan welk type nieuwbouwwoning de bewoners de voorkeur geven. In totaal maken 117 huizen plaats voor 95 energieneutrale wonin gen. Een deel hiervan komt op de locatie van de voormalige woon winkel Freijser aan de Kerkhof laan. Dat daar kan worden ge bouwd, is zeker sinds vorige week het licht op groen staat voor de bouw van winkelcentrum Kenne- dylaan-West. Agrimarkt dat in Freijser wilde, kan nu naar de Ken- nedylaan-West. Clavis-directeur De Ridder ver wacht dat, na afronding van alle procedures, eind dit jaar de sloop van de eerste woningen kan begin nen in het betrokken deel van de Lievenspolder (onder meer Tulp-, Lelie- en Anjerstraat). Op basis van de verstrekte subsidies moet alles eind 2018 weg zijn. Zoals het er nu naar uitziet, zal in vijf fasen worden gewerkt. Dat betekent dat een aantal bewoners uit hun nog te slopen huis direct kan overstap pen naar nieuwbouw. Wie eerder weg wil, krijgt voorrang bij de toe wijzing van een huis. Om de wijk leefbaar te houden, zullen leegko mende woningen die nog een tijd je blijven staan, tijdelijk worden verhuurd. Almanak Het ongeluk, eerder deze week bij IJ- zendijke, was nou niet direct iets om grappen over te maken. Toch gebeur de het, op het soms zo sombere nota riskantoor in Zeeuws-Vlaanderen. Eén van de kandidaat-notarissen her kende de herkomst van de vrachtwa gen, die door de ijzel wegggleed en een dijkhuis ramde, aan het opschrift. „Hé", zei hij wijzend op de foto, „die bezorgt pakketten met folders en huis- aan-huisbladen." Om er grinni kend aan toe te voegen: „Nou in dit geval huis-in-huisbladen!" Een colle ga: „Ja, en op de brievenbus zat nog wel een sticker 'Nee tegen reclame'. Lezing historisch netwerk Historisch netwerk Oud Terneuzen houdt vanmid dag een lezing over de laat ste verdedigingstelling in Zeeland. Initiatiefnemer Dennis van Nieuwenhuij- zen wil benadrukken hoe belangrijk de verdedigings linie van Terneuzen en El- lewoutsdijk was, tot begin twintigste eeuw. De lezing wordt gehouden in restau rant Da Vinci in Terneu zen en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Entree bedraagt 2,50 euro. Opgeven kan door te mailen naar hnoudterneuzen@gmail.com. Voedsel voor de Voedselbank Leerlingen, docenten en an dere medewerkers van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen zame len maandag, dinsdag en woensdag voedingsproduc ten in voor de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. Een deel van de kantine wordt ingericht als verzamel plaats. Onder het motto 'de We reld staat in Brand' worden speciale lessen gegeven, ge wijd aan zaken als de kli maatverandering, de grond- stoffenproblematiek, vluch telingen en duurzaamheid. Mutsjes breien voor Afrika Zorgsaam-gynaecoloog Bi- anca Visscher gaat voor de tweede keer naar Afrika om vrouwen te helpen be vallen. Er is in Afrika ook veel behoefte aan baby mutsjes, kleine dekentjes en kleertjes in maat vijftig. Wie mutsjes en dekentjes kan breien of andere baby kleertjes heeft, kan deze in leveren in het ziekenhuis in Terneuzen. Inleverplek is de balie van afdeling Bo. Wat niet in de koffer van Visscher past, gaat naar het Leger des Heils. Willemsweg wordt veiliger De gemeente Sluis gaat ver keersdrempels plaatsen op de Willemsweg bij Schoon- dijke, voor de verkeersvei ligheid. Dat laat de dorps raad weten. Over de hele weg komen drie drempels, waardoor bestuurders lang zamer moeten gaan rijden. Buiten de bebouwde kom wordt door Rijkswaterstaat ook een verkeersremmer geplaatst. De aanpassing van de weg maakt ook deel uit van de herinrichting van het dorp. In april moe ten de drempels er liggen. oetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een di recte afspiegeling van de maatschap pij. En helaas weten we dat het aantal racistische incidenten in Nederland stijgt." De KNVB is niet verrast door het onderzoek van de PZC waaruit blijkt dat veel amateurvoetballers met ra cisme of discriminatie te maken krijgen. Een onder zoek van het Verwey-Jon- ker Instituut in opdracht van de Anne Frank Stich ting geeft een zelfde beeld over de hele sa menleving. In een publicatie van vorige maand wordt gemeld dat racisme en discriminatie in Nederland toeneemt. In de regio Zeeland-West-Brabant is de stij ging het sterkst. Voetballers die zich schuldig maken aan discriminatie wacht een tuchtrechtelijk proces, laat de KNVB in een reactie weten. Als dit gebeurt op de velden, is er voor een scheidsrechter maar een straf mogelijk: veldverwijde- ring. Voor discriminatie staat Voetbal is volkssport nummer één en daardoor ook een directe afspiegeling van de maatschappij. een schorsing van 6 tot en met 10 wedstrijden. „Eén van de mooie elementen van voetbal is dat het iedereen uit onze samenleving verbindt. Iedereen zit naast elkaar in de kleedkamer of staat naast elkaar langs de lijn. Ongeacht afkomst, huidskleur, religie, geslacht of seksuele voorkeur. Elke vorm van racisme vinden we dan ook verwerpelijk." De KNVB is duidelijk als het gaat over racisme in het voetbal. Toch kreeg de voetbalbond veel kritiek, omdat volgens critici een duidelijk protocol ontbreekt over hoe om te gaan met oerwoudge luiden. De verantwoording daar voor wordt bij de thuisspe- lende club ge legd, bleek tij dens de wed strijd ADO Den Haag - Ajax. „Onze rol bestaat vooral uit het vergro ten van de be- wustwor- ding", laat een woordvoerder we ten. „Enkele voorbeelden daar van zijn dat het onderwerp on derdeel is van trainersopleidin gen, we themadagen organiseren en we amateurverenigingen op verzoek ondersteuning bieden bij vraagstukken als 'hoe om te gaan met verschillen binnen een vereniging'." Hoeveel racistische inciden ten er zijn op het voetbalveld, kan de KNVB niet zeggen. „De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het lastig is concreet cijfers uit het systeem te halen. Er worden 750.000 wedstrijden per jaar ge speeld en bij het staken van wed strijden kan 'discriminatie' on der meerdere noemers vallen. Denk bijvoorbeeld aan 'staken vanwege wanordelijkheden'. Bo vendien worden niet alle gedra gingen van het publiek geregis treerd. En aangezien er vaak geen camera's op staan, zoals laatst wel bij ADO Den Haag - Ajax, is daarvan een aantal noe men lastig." GOES. Tweede Kamerlid Harry van Bommel (SP) komt maandag avond 1 februari naar hotel Ter minus in Goes om te spreken over de opkomst van terreurorga nisatie IS en de gevolgen daar van voor Irak, Syrië en Turkije. De SP is tegen de Nederland se luchtaanvallen op IS. Naast Van Bommel zal ook de Koerd Younis Lutfula (oud-Statenlid voor de SP in Utrecht) deelne men. Het debat begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. hydrauliekcilinders hydrauliekslangen door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Een 'behoorlijk deel' van de huurders van woningen in de Lievenspolder in Terneuzen die worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw, wil in de wijk blij ven wonen. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN SCHOONDIJKE Elke vorm door Eldridge Pentury en Maurice Steketee V Sinds 2010 zijn er in Zeeland twintig sportgerelateerde aangiftes gedaan bij het discriminatiebureau. Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113)352040 Fax:(0113)352259 Email: info@vaneijzeren.nl MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl revisie en nieuw op maat, klaar terwijl u wacht! bezoek onze stand op de Technische vakbeurs in de Zeelandhallen 16-18 februari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81